Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hónapos Ordas...

Van egy 7 hónapos Ordas Németjuhászunk tündéri a "pici" az a probléma, hogy kb 1 hónapja felváltva sántikál a lábaira. Az elmúlt 2 hónapban több mint 10 cm-t nőtt már most hatalmas. Szerintetek a gyors növés miatt bukdácsol?

Figyelt kérdés
Mióta itt van kapja rendesen a csonterősítő bogyókat. De nem tud sokáig a lábain maradni. Az étvágya nagyon jó és a házat is őrzi.

2013. nov. 5. 13:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Csonterősítőt csak állatorvosi utasításra lehet neki adni,de az állatorvos meg nem Lavet-et fog adni,hanem normális cuccot.


De ilyen problémát a csonterősítő csak tetőz,nem megold.

Kb. mintha egy alkoholmérgezésre,pálinkát itatnának az emberrel...


Zöldkagyló kell a kutyának,a csonterősítőt elásni a francba és egy normális orvos!

2013. nov. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ilyen tápok mellett semmi plusz a zöldkagylón kívül nem kell. Ha injekció mellett is marad a sántaság, az már más gondot is jelezhet. Keress 24 fehérje-16-18-as zsír arányú tápot. Minimum 2 hét azzal etetve. Hús elfelejtve az alatt a két hét alatt. Ha nem változik a helyzet, akkor más a baj.Van, aki ilyenkor napi 500 mg C vitamint is ajánl.
2013. nov. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
A lavettet ne ad tovább, inkább árt mint használ. Adj neki zölgykagylót, a luposant mondanám mert abban van gyulladás csökkentő is. Meg keress másik dokit aki tudja mi a dörgés, és nem beszél hülyeséget. A tápból is váltsatok valami olyanra aminek alacsonyabb a fehérje tartalma. Vagy esetleg álítsd át nyers husis kajára, az lenne a legjobb.
2013. nov. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Akkor holnap az első dolgom lesz zöldkagylót beszerezni hátha segít neki. És ha nem javul a helyzet keresünk neki más orvost is. Ja és akkor még azt nem is mondtam a kullancs után rögtön azzal jött, hogy van e valami a mancsában... Nem is tudom mit gondol, azért felelős gazdinak tartom magam mindig át szoktam nézni őket. Kicsit meg szoktam masszírozgatni is neki és nem fájlalja sőt egyenesen élvezi.
2013. nov. 5. 15:34
 15/24 anonim ***** válasza:
Jó állatorvos, ha egy nagytestűt elvisznek hozzá, hogy sántikál erre-arra a lábára felváltva, elsőre megnyomogatja a lábakat. A doki tökéletesen tudja mit nyomjon, és milyen módon. Nagyon sokszor élből kisasolja ezzel, hogy valóban csonthártya gyulladás van. Akkor ajánl kezelést. Ha nem változik 1, max 2 hét alatt a helyzet, akkor jön a röntgen.
2013. nov. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Merre laksz? Hátha tudunk orvost ajánlani. [link] ez az a luposan amit ajánlottam. A fressibe a legolcsóbb, én ott veszem. Ortopéd állatorvos ajánlotta.
2013. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
+ a tápot is váltani kellene sürgősen egy kisebb fehérjetartalmúra. Pl olyanra ami kifejezetten nagytestű kutyáknak van (giant), azokba általában van már zöldkagyló is. A leírás alapján csonthártyagyulladása van a hirtelen növéstől az nj amúgy is nagyon hajlamos rá.
2013. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A márkától függ,hogy a giant az nagytestű-e és nem óriástestű!


Nagytestűeknek való tápra lenne szüksége. (Large méret)

A Giant vagy Extra Large az óriástestűeknek készül mint pl. a dán dog.

2013. nov. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

szintén német juhászunk van a royaltól sántított ennyi idősen... happy dogtól helyrejön abban kevesebb a fehérje! Vagy válts más tápot, a fehérje ne legyen több max 24%!

Royal felejtős

2013. nov. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés. Megvettem neki a zöldkagylós kapszulát. Az még világos is, hogy etetéskor adjam neki. De nem tudom egyet vagy inkább kettőt mert nem fogalmaz a leírás valami világosan. Azt írja, hogy "Napi 1-2 kapszula az állat nagyságától függően". Kb 15-20 kg körül van a kutyus akkor adhatok neki kettőt nem ?
2013. nov. 6. 11:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!