Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ez tényleg olyan hatalmas...

Ez tényleg olyan hatalmas probléma? Vagy csak édesanyám reagálja túl? Miért nem érti meg, hogy én más vagyok?

Figyelt kérdés

Édesanyám mindig olyan volt, hogy ha kapott valami feladatot, akkor annak rögtön nekiült és megcsinálta. Engem is így próbált nevelni, én viszont más lettem, hajlamos vagyok az utolsó pillanatra hagyni mindent. Fontos viszont megjegyezni, hogy becsületes vagyok, és mindig megcsinálok mindent határidőre, csak szokásom halogatni. Édesanyámmal ezen régen is sokat veszekedtünk; mikor házit írtam, azt általában késő este vagy kora reggel tettem, míg ő ragaszkodott volna ahhoz, hogy rögtön iskola után üljek neki.

Sokszor van vita emiatt kettőnk között, most legutóbb nem mentem rögtön a hivatalba, ahonnan papírom jött. Nagyon kiakadt rajta, hogy majd csak jövő héten fogok bemenni, pedig a lapra rá van írva, hogy 8 munkanapon belül kell bemennem, tehát bőven van 2 hetem... Mellesleg felnőtt ember vagyok, és ilyen a személyiségem, ne akarjon megváltoztatni...

Szerintetek is nagy probléma, hogy ilyen vagyok?


2013. aug. 3. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
túlreagálja.Te ilyen vagy (én is ilyen vagyok) , nincs ezzel semmi gond, határidőben csinálsz mindent.Ő más embertípus, ennyi.
2013. aug. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Túlreagálja.

Én is olyan vagyok amúgy, mint anyukád, és én azzal a felfogással értek egyet, hogy jó mindenen inkább túllenni, mint halogatni...

Viszont, ha más nem ilyen, azzal nincsen semmi baj, nem vagyunk egyformák. Elvárom, hogy rám se erőltessenek semmit, viszont én sem teszem ezt másokkal. Élni és élni hagyni, ugyebár...

2013. aug. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az édesanyádnak nagy probléma!

Azért Őt is megérthetnéd. Van mindig egy középút. Próbáld megtalálni.

2013. aug. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kicsit túlreagálja. De ha felnőtt ember vagy, akkor egyszerű a megoldás, ne mondd el neki.

Másrészről viszont tény, hogy az utolsó pillanatban való feladatvégzésnek megvan az a veszélye, hogy ha bármi probléma lép fel, kicsúszol a határidőből. Én például az egyetemen egy egész évet csúsztam, részben emiatt (félretájékoztattak, és nem tudtam módosítani a papíromon, mert nem volt már rá idő). Szóval tény, hogy alapvetően nem feltétlenül olyan nagy baj, ha az ember nem halogatja a dolgokat.

2013. aug. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

detto mint nálunk :)

hogy miért nem intézem el egyből, miért nem tanulok egyből, akkor legalább túl lennék rajta...de én meg totálisan az utolsó percre hagyok mindent...abban igaza van, hogy volt, hogy kicsúsztam a határidőből...azóta ezen igyekszem változtatni...én ráérősebb vagyok mint ő...felőlem csinálja, csak engem hagyjon ezzel:)

felnőtt vagyok, férjem van...örületbe kerget, ha megkérdezi, hogy voltál e már itt vagy ott...még nem....és miért...mert nem és kész:) majd elintézem pár nap mulva...mivel tényleg ráér...:)

24L

2013. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!