Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 fős családba jöhet ausztrál...

4 fős családba jöhet ausztrál juhászkutya?

Figyelt kérdés
Szeretnénk venni egy aussie-t. Azt kérdezném, hogy 4 fős családba jöhetne? Az egyik kisebb gyerek(12), a másik meg már majdnem felnőtt(17). Mindenre felkészültünk, ezek rendben vannak. Azt olvastam, hogy családszeretőek, kölyökkorban hozzájuk szoktatjuk, eltűrik, de azért itt is szeretném megkérdezni.
2013. nov. 5. 17:02
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és van egy öreg, kedves labrador keverék kutyánk. Tudjuk, hogy nem szeretik a más fajtabelieket, de nagyon nem tűrné meg maga mellett, ha kiskorától vele lenne?
2013. nov. 5. 17:04
 2/7 anonim ***** válasza:

az aussie szereti a többi kutyát, a többi kutya nem szereti az aussiet :D

Az aussie jó családi kutya de nem kerti dísz, sok munka és foglalkozás igénye van

2013. nov. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem. Hát, a kutyánk nagyon nyugodt jellem, talán nem fog annyira haragudni. Vagy legalább az aussie nem megy majd neki (legalábbis nem sokszor) :D

Igényekkel minden rendben van, felkészültünk rá.

2013. nov. 5. 18:03
 4/7 anonim ***** válasza:

Te tettél fel itt korábban kérdést? Vagy az egyes családtagok? Valahogy hirtelen megjött a kedv az aussiekhoz, csak azért kérdem:)

Szerintem nem lesz gond, kisgyerek mellé a terelés közbeni csipkedés miatt nem ajánlják, de a 12 éves már tök oké.

Nálunk anyukámhoz is ragaszkodik, rá is hallgat, mert korán részt vett a nevelésében, de egyértelműen én vagyok a gazdi. Nálatok ki lenne?

2013. nov. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, minden bizonnyal :D Hát, a húgom szeretné tanítani meg minden, de talán kettőnk közül valamelyikünk. Mindketten szeretjük a kutyákat, a húgom határozott a neveléssel kapcsolatban, ő szeretné leginkább. Meg neki értelemszerűen több is az ideje. De azért megpróbálunk mindannyian foglalkozni vele... Az aussie-k legjobban a fajtatársaikkal jönnek ki, igaz? Hát nem tudom, ahol lakunk, nem biztos, hogy van még egy ilyen :/
2013. nov. 5. 20:57
 6/7 anonim ***** válasza:

Ezt már a húgodnak is írtuk, hogy egy 12 éves gyereknek egyedül kemény kutya. Nekem például pont egy érzékenyebb példány jutott, ugyanakkor dominanciára is hajlamos.

Érdekelne, hogy mit tenne pl. ha rámorogna, netán odakapna a kutya. Benyúlna-e a szájába, ha nem köpi ki a potenciálisan veszélyes tárgyat?

Oké a tanítás, mert könnyen tanul, de nevelni ki fogja?

2013. nov. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kutyasuliba, kutyaoviba mindenképpen menjetek vele.
2013. nov. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!