Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek szép kutya az...

Szerintetek szép kutya az ausztrál juhászkutya?

Figyelt kérdés
Nekem évek óta a kedvenc fajtám,de elkeserít,hogy a szüleimnek,családtagjaimnak nem tetszik.Még a black-tri csak-csak,de az örök kedvencem,a blue-merle abszolút nem jön be nekik,a kék szemtől a hideg rázza őket(tudom,van barna szemmel is,de nekem előbbi a régi favorit)Ti hogy vagytok vele?A világkiállításon rengeteg volt,mindenhonnan azt hallottam,,milyen gyönyörű kutyák",sokan még a fajtát sem ismerték,mindenféle,,farkatlan"kutyának titulálták,de elismerték,hogy szépek.Érdekel a véleményetek,szerintetek küllemre milyen kutyák.(Jellemre nagyszerűek,ezt családtagjaim is elismerik)

2013. jún. 3. 13:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem két black trim van :) szóval én szeretem a fajtát, még a blue merle tetszik a red színeke annyira nem... a szem színe esetleges, nem valószínű, hogy kifogsz egy pont kék szeműt, lehet felemás vagy foltos is a szem
2013. jún. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jajj de jó neked,gratulálok hozzájuk :) A kék szem nem akkora feltétel,csak egyszer jutnék odáig,hogy egy ilyen csodám lehessen!Érdekes,de a red-merle,red-tri színek valahogy nekem sem jönnek be-megcsodálom őket,persze,de az álom akkor is a kék,na és persze a black-tri is szépséges:)
2013. jún. 3. 13:51
 3/11 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%

Nekem red-merle aussiem van:)

Néztük blue merle-t, de nekem a színvilága nem volt vonzó, amikor meg élőben láttam, akkor teljesen el voltam tőle ájulva. Mégis red merle-t hoztunk el, mert a kölyök elrabolta a szívemet:))

(Blogot is írok róla)

Szerintem nehezen fotózható ez a kutyafajta, valahogy egy elérhető fotó sem adja vissza az elegáns megjelenést, és ezeket a mély színeket. Ha megbarátkozik az ember a farkatlanság gondolatával, akkor már nem is hiányzik a kutyáról, sőt:) Olyan helyes kis macihátsója lett így.

2013. jún. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
én elképzelni se tudom, hogy farkas kutyám legyen :) 2. nál külön kértem, hogy mindenképpen vágják (az első farok nélkül született) láttam nem egyet farokkal de nekem nem tetszenek úgy, elvesztik a fajtajellegüket
2013. jún. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

szerintem szépek. bár n munkavonal párti vagyok alapból, és egy munka-aussie... eszméletlen jól néznek ki.

amúgy megy a "belsejét" nézzük a kutyának, nem a külsejét. én úgy választottam annak idején a bordert, mint fajtát, jóval a konkrét kutyám előtt, hogy minden belső tulajdonságuk megvan, amit szeretnék (nem, akkor még nem voltak a legokosabbnak titulálva, ez amúgy is nevelés kérdése) - de milyen rondák már... aztán csak megszerettem őket :)

a családod is meg fogja kedvelni a kutyust, hidd el. minden "csúnya" kutyát megszépít ha kedves, aranyos okos stb. :)

2013. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
(amúgy az én családtagjaim között is van, akinek baja van a kék szemmel, engem spec kutyában nem zavar :D)
2013. jún. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon szépek. Nekem a harmadik kedvenc fajtám. De csak red merlét vennék majd egyszer, nem tudom miért.
2013. jún. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy nektek is tetszik!Valóban így van,a belső tulajdonságai megszépítik a kutyát:)A mamámnak pl sosem tetszett a skót juhászkutya,mert túl hosszúnak találta az orrát,túl sok szőr,stb.mígnem hazahoztam egyet...:) Azóta a kedvenc fajtája(!)lett,mert egy végtelenül jóindulatú,nyugodt,jámbor,,a légynek sem ártó"s vele együtt gyönyörű kutyánk lehetett,akit az unokák is nyugodtan nyúzhattak,annyira gyerekbarát volt.Így teljes collie-szerelem lett,el tudom képzelni,hogyha megismerhetnék egy aussie jellemét,végülis alakulhatna hasonlóan...:)
2013. jún. 4. 12:23
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyszerűen gyönyörűek,nekem második kedvencem:D
2013. júl. 21. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Péter41 válasza:

Milyen hülye kérdés ez ???? :) Egyértelműen a legszebb kutya !!!!!! :)

Nekünk black trikolorunk van, de nagyon szeretnénk egy blue-merlét is mellé, kant, kék szemmel és farokkal. ÉS persze ha lenne rá feltétel akkor minden árnyalatban és szinben is tartanánk !!! :D Ha valakinek lenne viszont blue-merle kiskutyája eladó, szóljon !!!!!!!!!!!!!!

2014. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!