Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik az a kutya vagy melyike...

Melyik az a kutya vagy melyikek azok a kutya fajták amiknek kevésbé költséges a tartásuk?

Figyelt kérdés
Köszönöm! egy mopsznak mennyire költséges ?
2013. nov. 5. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Költséges lehet mivel elég érzékeny fajta és betegségre hajlamosak. Sokszor speciális táp kell nekik - én két mopszot ismerek, mindkettőnek hypoallergén táp kell, mert allergiásak.
2013. nov. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

mopsz rendkívűl érzékeny fajta,szem-bőr-allergia problémák,légcsőszűkület,nehézlégzés,érzékeny emésztés.

Én inkább valami kistestű keveréket mentenék meg menhelyről,olyan jópofák vannak,egyediek és nem is olyan betegesek mint ha túl lenne tenyésztve egy adott faj.

De bármelyik kutyánál lehetnek felmerülő hirtelen orvosi költségek,tehát erre fel kell készülni,hogy ha gond van akkor legyen rá pénz MINDENKÉPP!

2013. nov. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya, aki nem megbízható tenyésztőtől van sajnos felmerülhetnek extra nagy költségek. A jó tenyésztőtől vett törzskönyves kutyusoknál sokkal kisebb az esély valamiféle komoly betegség (pl. légcső szűkület, vagy diszplázia) kialakulására, mivel ezeknek a kutyáknak a szüleik jó minőségű, szintén törzskönyves, egészségügyi szűréseken átesett példányok. Azokat a kutyákat akiknek van valami betegsége, vagy baja nem tenyésztik tovább, pont azért, hogy ne szülessenek beteg utódok. Ha tenyésztőtől veszel kutyás a tenyésztő mindig vállal egészségügyi garanciát a kölykökre, így ha véletlen becsúszik valamilyen komolyabb gond, szó nélkül visszaadja a kutyaárát és visszaveszi a beteg kutyát. Ugyan a tenyésztő megkéri az árát a kölyöknek, de pontosan a fent leírtak miatt.

Ha szaporítótól veszel kutyát jó eséllyel számolhatsz különböző betegségekkel és rendellenességekkel. A szaporított kutyák szüleinek általában nincs semmilyen eü szűrésük, sőt néha még csak törzskönyvük sem. A szaporító nem néz utána a szülők esetleges közös őseinek, nem szűri a kutyáit csak ész nélkül összeereszti azokat, hogy minél több kölyök legyen. Neki nem a minőség, hanem a mennyiség a fontos. ezért van az, hogy a szaporító 15-60.000 Ft között ad egy kutyát fajtától függően. Viszont a szaporított kutyánál jó eséllyel fog előjönni különböző nyavalya, allergia, diszplázia, szembetegség, légcsőszűkület, stb, aminek a kezelése nem olcsó. havi szinten akár 10.000-30.000 is ki kell fizetni a kutya egészségéért. Szóval, én azt mondom, hogy egy jó tenyésztőtől vásárolt eb tartása kevesebb költséggel és kockázattal jár, mint egy szaporítótól vásárolt kétes eredetű kutyáé. Nekem francia bulldogom van, amire azt mondják, hogy kényes beteges fajta ezért drága a tartása. Na elmondom, hogy egyszer fizettem érte 8 évvel ezelőtt 90.000 forintot. Azóta a kötelező oltásokon, 1 db nyakörv, 1 db hám, 2 db póráz, havi 3 kg kutyatáp + pár játék és a kutyasuli árán kívül egy forintot nem kellett ráköltenem, mert mondjuk beteg lett volna. Én azt mondom, ha nincs pénzed tenyésztőtől venni, akkor inkább fogadj örökbe, de szaporítótól ne vegyél, mert nagyobb költségekbe vered magad, mint bármi mással.Olcsó húsnak híg a leve és ez bármilyen fajtára vonatkozik, a mopsztól a dán dogig.

2013. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
most már biztos hogy örökbe fogadok. de a 3 válaszoló! a menhelyen talált kutyák 99,9% úgy szintén szaporított kutyus , tehát lényegében mind1 egészségügyi szempontból hogy szaporítotol szerzem be vagy örökbefogadok menhelyről
2013. nov. 5. 22:00
 5/9 A kérdező kommentje:
de én mindig úgy tudtam , mert ezt hallottam több helyről is hogy a nem fajtatiszta kutyák tovább élnek és kevésbé betegesek
2013. nov. 5. 22:06
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
Igen, abban tökéletesen igazad van, hogy a menhelyen lévők 99,9 % szaporított, de sajnos az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a menhelyeken lévők közül is nagyon sokan ideggyengék, félénkek, betegesek. Nem véletlenül kerültek menhelyre... Csak ezt a menhelyeken szeretik elhallgatni. Mert ki akarna olyan kutyust hazavinni, aki agresszív, vagy labilis természetű vagy ne adj isten a későbbiekben kezelésre szorul bizonyos eü problémák miatt(bár ezeket általában elaltatják, mert a menhelynek nincs pénze a kezelésre). Viszont azt is tudni kell, hogy megfelelő neveléssel korrigálható a kutya természete. Mindenképpen dicséretes dolog, hogy menhelyről fogadsz örökbe, mert új esélyt kap egy kutyus, akinek eddig rosszul ment a sora. És persze azért is dicséretes, mert nem támogatod a szaporítókat.
2013. nov. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Amit mondasz nem feltétlen igaz.A menhelyek elenyésző része származik szaporítóktól.A menhelyek 95% teljesen utcai turmix kutya,még a nagyszülők is felismerhetetlen keverékek zömmel.


A maradék 5% hasonlít egy-egy kutyafajtára,de zömmel már azok is bőven keverékek.

A fajtamentőknél lehet találkozni szapis állatokkal,de a fajtamentők tized annyi kutyát tartanak,mint az ország menhelyei.


Egy tenyésztőtől vásárolt,egészséges fajtatiszta kutya,egy fokkal nem betegesebb,mint egy több generációs keverék.

Ellenben egy szaporítós kutya mind a két előbb említett kategóriát magasan alázza.


A tartás alatt én az etetést és az esetleges orvosi költségeket értem.Ezek alapján etetés szempontból biztos,hogy egy kistestű kutya a legolcsóbb,viszont betegség szempontból,majdnem a kistestűek a legproblémásabbak.

A mopsz az egyik kiemelkedően problémás kutya,de ide sorolhatnám a francia és angol bulldogot is,a csivavákat,és bichon valamennyi változatát,hála a folyamatos szaporításnak.Ennek ellenére,tenyésztőtől 10-ből 9 kutya nyilván egészséges.

Viszont amennyiben nem tenyésztőtől vásárolsz,menhelyi kutyát javasolnék,egy részről,mert megmentesz 2 életét (1 akit kihozol és 1 aki a helyére kerül) más részről,mert nem támogatsz egy olyan embert,aki menhelyre,gyepire jutottja a kutyáit,akikből már nem tud hasznot húzni.

Valamint tönkreteszi egy adott fajta minőségét.

2013. nov. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban,a menhelyen dekkoló kutyák 95 százaléka nem tudatos szaporításból származó keverék kutya,azaz korcs.Mivel nagyon kevesen ivartalanítattják az ebüket,inkább kidobják,elajándékozzák őket,de az utóbbi nagy része is utcára kerül még egy ėves kora előtt.A maradék fajta jellegű kutyák nagy része szaporítótól leadott,elkobzott,gazda által kidobott,leadott kutyák.A nagyobb menhelyek ill.fajtamentők pedig nem árulnak zsákba kutyát.
2013. nov. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért azzal is számolj, hogy nem csak genetikai betegség létezik a világon, bármelyik kutya benyalhat egy jó kis kennelköhögést vagy megfázhat, hogy a rettegett babéziáról ne is beszéljünk. Ráadásul ezek mind olyan problémák, ami a legkörültekintőbb, leglelkiismeretesebb gazdinál is előfordulhatnak sajnos. Ezért is érdemes vagy valamilyen biztosítást kötni a kutyára, vagy tartalékolni egy kis pénzt, mert egy sima vizsgálatért is elkérhetnek 10e forintot szemrebbenés nélkül.

A kutyatartás nem egy olcsó hobby ha jól csinálod, rosszul meg nem érdemes.

2013. nov. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!