Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű szobakutya kisbaba...

Kistestű szobakutya kisbaba mellé?

Figyelt kérdés
Milyen kistestű, nyugodt kutyust ajánlanátok, amit kisbaba mellett is nyugodtan lehet tartani? Lakásban tartva.
2013. nov. 7. 18:26
 1/6 anonim ***** válasza:
11%

havanese

csak jó helyről

2013. nov. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nekünk tibeti spánielünk van, 6 éves, nincs gyerekünk, de az unokahugommal jól kijön. Jobban mondva inkább menekül előle, mert folyton cincálja a kislány. Nem bántotta, de nem egy gyerekfüggő kutyus. Közömbös neki a gyerek. Ha húzza a farkát, akkor hátranyúl, mint amikor téged is hirtelen megcsíp valami. De nem harap.

A többi kutyát annyira nem tudom, a miénk jól megvan gyerek mellett. Anyámé is, ugyanaz a fajta. Ő eléggé szereti, ha simizik.

Csivavát úgy tudom, hogy nem ajánlatos gyerek mellé, de kíváncsi vagyok a többiek válaszára :)

2013. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A havanese-re már én is gondoltam. Egyébként egyelőre se kutya, se gyerek nincs, de szeretném, ha lesz gyerekünk, akkor kutyával nőjön fel.
2013. nov. 7. 18:33
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Hát a kistestűek nem a legjobb választások gyerek mellé, elég hisztisek tudnak lenni, nehezen viselik a nyúzást, illetve amelik meg "strapabíró", az terrier, tehát nem kimondottan nyugdt.
2013. nov. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Egyetértek akumival.


Kistestű kutyákat kisbaba mellé tipikusan nem ajánlanak,esetleg olyan korú gyerek mellé,aki már megérteni,hogy kell bánni a kutyussal,hogy ne fájjon neki.


Kisbaba mellé közepes-nagytestű kutyát mondanék,mivel jobban bírják a fájdalmat is.

Illetve,2 tapasztalatot megosztanék.Jelenleg kismama vagyok,márciusban születik az első babánk,staffordshire terrier kutyánk van,egy percig nem aggódom miatta,hogy hogy fogja kezelni az új jövevényt.Strapabíró,kiegyensúlyozott kutya,a fájdalomküszöbe iszonyat magas és soha senkinek semmiért nem kapott oda,de meg sem mordult,pedig nyúzták már jó páran.

Másik példa: Barátnőm kisfia 2 éves,nekik egy angol masztiffjuk van,természetesen nem "olcsó" helyről,de a kutya hatalmas és ennek ellenére egy lusta dög :) Napi fél órát kell vele mocorogni a gyerek ott húzza meg cibálja,ahol akarja.Soha fel nem lökte,mindig vigyáz rá és lesi minden lépését.Nagyon jó őket látni.

2013. nov. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
91%
Ha van választás,jobb már nagyobb gyerek mellé,4-5 éves kor után kutyát választani.Semmi jelentősége nincs annak,hogy közösen nőljenek fel,hiszen a kutya már rég felnőtt,amikor a gyerek még csak tipeg.Azt pedig nehezen lehet megértetni egy picivel,hogyan ne nyúljon a kutyához.A kisebb fajtatiszta kutyuknak,egyébként is törėkenyebb a csontozata,érzékenyebb a nyúzásra.
2013. nov. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!