Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert van az hogy mas orszagok...

Miert van az hogy mas orszagokban nem szeretik annyira a kutyakat, haziallatokat?

Figyelt kérdés
itt ahol elek,hat lekakiljak a koborebeket,meg mindent.nagyon ritkan latni azt is hogy valaki keverek kutyaval setal.nemmondom h nem szereti mindenki,de inkabb szaporitoktol vasarolnak.es sok mas kulturabol szarmazo embererre is felfigyeltem hogy meg soha sem lattam kutyaval valakit,vagy megallna megsimogatni.
2013. nov. 8. 11:17
 1/5 anonim ***** válasza:
ez nem országra jellemző dolog szerintem csak nem figyelsz eléggé bár tőlünk keletre elő fordulhat, de nyugatra nem jellemző
2013. nov. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy hol élsz... Én Németországban és Svájcban éltem 1-1 évet, de én ott azt tapasztaltam, hogy sokkal jobban szeretik és tisztelik a kutyákat, mint pl. itt a posztkommunista országokban.(Magyaro. Szlovákia, Ukrajna, stb...) Sokkal kifinomultabb ezekben az országokban a kutyatartás kultúrája. Ott vannak normális kutyafuttatók, külön szemetesek a kutyaürüléknek, az embereknek magától értetődik, hogy összeszedjék a piszkot a kutya után. Azért nincsenek az utcán kóbor kutyák, mert a menhelyek sokkal szervezettebben működnek, és nem divat a kutyákat szaporítani. Az emberek nem a kutyán spórolnak, ha nincs pénzük tk-s kutyára(ami ritka!) inkább örökbe fogadnak.
2013. nov. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, milyen országban élsz, de vannak kultúrák, amelyekben nincs olyan helye a kutyának, mint nálunk. Ott vannak pl. a muszlimok. Náluk a kutya tisztátalannak számít (kivéve a vadászagarakat: az általuk megfogott és megölt állat húsa fogyasztható még akkor is, ha egyébként tiltva lenne), és vallásos színezetű részletes előírásokkal szabályozzák a kutyanyál eltávolításának módját. De ennek az az alapja, hogy nagyon gyakori arrafelé a veszettség, és mindig is az volt.

Míg pl. Japánban agyon tisztelik a kutyákat, főleg az akitát. Egyszer meg egy kutyás újságban olvastam egy spanyolországi úti beszámolót, s azt írta az illető, hogy úgy tűnik, mintha Madridban nem is lenne kutyás élet, mert napközben nem látni az utcán kutyát, majd estétől hajnalig megelevenednek a kutyafuttatók.

Szóval ez teljesen változó.

Magyarországon meg szerintem éppen nincs semmiféle kultúrája a kutyatartásnak -- épp nemrég beszóltak egy falun lakó ismerősömnek, hogy minek viszi sétálni a kutyáját, hát nincs dolga otthon?!

2013. nov. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon értem a kérdést. Szerinted ott nem szeretik, ahol te laksz (ez nem tudom hol van), de más országokban sem. Akkor szerinted nincs sehol normális kutyatartó? Lehet én értelmezem rosszul a kérdést, de ennek semmi értelme.

Magyarországon olyan középmezőnyben van ilyen téren. Vannak nagy kutyások, ha lassan is, de javul a helyzet, de még mindig van bőven hova fejlődni.

Nyugat és Észak- Európában pedig a többség kifejezetten szerti a kutyákat, az utcán nincsen kóborkutya, a boltba be lehet őket vinni stb.

De persze vannak rosszabb helyek is Mo.-nál, pl. az arab országok, ahol a kutyákat (és más állatokat is) semmibe vesznek.

2013. nov. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát felénk is kevés a keverék kutya, annál több a szaporított kis vakarcs. A gyerekeim mindenhez mennének simogatni, de a legtöbben nem engedik meg.
2013. nov. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!