Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyarországon szeretnék...

Magyarországon szeretnék kutyát venni és Belgiumba hozni. Hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
Belgiumban élek, de elég gyakran, körül-belül két, két és fél havonta járok haza. Ha pár napra megyek, akkor csak repülővel, de előfordult már, hogy két hetet is Magyarországon töltöttem, ilyenkor kocsival sokkal jobb (hogy legyen otthon is mivel közlekedni). A lényeg, hogy szeretnék egy törpe pinscher fajtájú kiskutyát. Dilemmában vagyok, ugyanis anyám szerint idekint kéne megvenni, mert csak úgy nem utaztathatom egyik országból a másikba. Idekint 400 euró (kb 117 ezer ft) a kutyus otthon láttam már 20 ezerért is. Nagyon nem mindegy. Ráadásul határok nincsenek Belgiumtól úgy közlekedek Magyarországig, hogy senki meg nem állít. Nem értem, hogy miért nem lehet azt csinálni, hogy otthon megveszem és kihozom ide, majd itt mondom az állatorvosnak, hogy ajándékba kaptam, oltás, féregtelenítés, chip, egyebek. Útlevél sem kéne neki, mert ha meglenne a kutyus, nem repültetném, csak autóval vinném, vagy egy ismerőshöz átvinném arra az 5 napra amikor épp nem vagyok itt kint Belgiumban. Édesanyám azt is mondta, hogy magyarországi chipje sem lehet, ha itt kint élek. Valaki tudja hogy mi a legjobb megoldás? Hogy tudom megoldani? Tippeket én is tudok, olyat szeretnék, aki tényleg tudja, hogy hogy működik ez. Előre is köszönöm a válaszokat.
2013. nov. 8. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugye tudod,hogy huszasért itt csak szaporított selejtet kapsz?Kennelből kb.annyi,mint ott.De van törzskönyve,chipje,oltási.Ennek alapján néhány ezerėrt kiadják az útlevelet és akkor nem kell csempėszned.
2013. nov. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van, hogy így könnyebb az útlevelet megszerezni. De nekem nem fontos se az, hogy kennelből legyen, se az hogy legyen törzskönyve. Egy gyönyörű magyar vizslája van anyukáméknak Magyarországon. Fajtatiszta, de csak az anyja törzskönyves, az apja nem, így a mi vizslánknak sincs. De csodaszép kutya. Ő pl 20 ezer forint volt. Remélem nem járnék pórul a pinscherrel se.
2013. nov. 8. 18:31
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm a válaszodat! :)
2013. nov. 8. 18:36
 4/11 Akiteki ***** válasza:
20 ezerért abban sem lehetsz biztos, hogy kutya az illető, nem hogy törzskönyve legyen. Inkább vedd meg kinn. Én is Belgiumban szoktam venni a kutyáimat. A 400 euro igen olcsó az ottani árakhoz, de még a magyar árakhoz képest is.
2013. nov. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
Valoszinuleg 400 euroert sima kiskutyat kapnal kint tk nelkul,oltasok nelkul.Akkor ugyanazert az arert vegyel torzskonyveset Mo-n. De vegulis ha majdnem 2000km-re viszed magaddal az olcson vett kiskutyad, es Magyaro-n meg dokihoz se viszed el, rossz embernek tartanalak, mert oltasok es minden nelkul jatszadoznal a kiskutya eletevel azon a hosszu uton.Eleg egy kis virus, amit beszed.Magyar chipet es oltasokat ugyanugy elfogadnak kulfoldon, csak be kell az uj helyen is regisztraltatni. En ha mar olcson vennem,minden mast elinteznek neki,elso utam allatorvos lenne.
2013. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Akiteki ***** válasza:
Belgiumban nem árulnak chip meg oltások nélkül kutyát. Nálunk meg 20 ezerért csak olyat kap. Ne vegyél ilyen olcsóságot!
2013. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy 20 ezerért veszel egy ideggyenge, génhibás agyontenyésztett egyedet, és az ötszörösét költheted orvosra...nézz körül itt: [link]
2013. nov. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, tudom hogy a 400 eurós kutyus idekint nem számít drágának. :)

2013. nov. 9. 17:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Gondoljatok,hogy kulfoldon nincs szaporitas???hogyne lenne.Belgiumban is van. Fergesen oltasok nelkul Angliaban is arulnak kiskutyakat.
2013. nov. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Végül a helyes utat választottam. Kennelből, oltva, féregtelenítve, chippelve, útlevéllel fogom kihozni a kutyust. Karácsonykor lehet elhozni.
2013. dec. 3. 09:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!