Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek létezik ilyen...

Szerintetek létezik ilyen összefüggés?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik, hogy a kutyák hajlamosabbak jobban kötődni az ellenkező nemű gazdihoz. Tehát a szukák a férfiakhoz, a kanok a nőkhöz.

Pl a párommal örökbe fogadtunk egy szukát. Én többet foglalkozok vele nevelés terén, mégis a párom egy szavára ugrik, nálam meg alkalmi süket :-)


Nektek mi erről a véleményetek/tapasztalatotok?


2013. nov. 9. 01:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy valóban így van e. Van 1 szukánk és van egy kanunk is. én egy 47 kilós nő vagyok, a párom meg 95.. Rám hallgatnak, tudom őket fegyelmezni, a páromra meg nem hallgatnak, és fegyelem 0. Engem tisztelnek és szeretnek, őt szeretik. Valójában a kérdésedre válaszolva...Passz, nálunk mindenki egyformán imád mindenkit :) Másért szeretnek engem és másért szeretik aput :))
2013. nov. 9. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szuka kutyám van, lány vagyok, és rám hallgat inkább a kutya, velem alszik, stb. Persze lehet azért is, mert én viszem sétálni, velem jön a parkba, én adom neki a kaját mikor hazaérünk, én játszom vele többet.

Futtatóban ismerek egy pitbull kutyust, aki kan, és a lányokhoz húz. A gazdája szerint csak azért, mert az előző gazdija férfi volt, és bántotta - azóta tart a pasiktól, neki sem engedi csak úgy hogy megsímogassa.

Én nem tapasztaltam ilyen összefüggést.

2013. nov. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a párodra valamiért jobban figyel. Akkor alkalmi süket a kutya, ha az a tevékenység amit épp csinál, fontosabb neki, mint amit szeretnél, hogy tegyen, illetve ne tegyen.


Ahhoz, hogy így figyeljen rád a kutya, nem kell hosszas procedúra. Elég nyugodtnak, és magabiztosnak lenni, arra egyből kapnak úgymond.

2013. nov. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Csupán véletlen. Hiába foglalkozol vele te, lehet hogy a páord jobb vezető. Nekem 3 szuka kutyám van, én is lány vagyok, és semmilyen férfi nem érdekli őket, csak én.
2013. nov. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiről te beszélsz az a tisztelet, és a tiszteletből eredő követés, ragaszkodás.

Ha alkalmi süket, akkor egyszerűen nem tisztel eléggé.

Ez pedig nem függ a nemtől.


Egyszerűen a párod dominánsabb, te pedig azt kell mondjam, az egészséges minimumot se éred el dominanciában, hiszen attól, hogy kevésbé vagy domináns, még nem kellene a süketet játszania.

Szóval egy kicsit leszarja hogy mit akarsz, ez pedig nem jó.

2013. nov. 9. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem,a kötődés független a nemtől.Akit erősebbnek érez,mint vezetőt,azt fogja választani.
2013. nov. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nos, a fenti példa alapján én is azt mondanám, hogy nem vagyok elég jó vezetője a kutyának, ugyanakkor a másik kutyánkat, aki szintén nem volt könnyű eset, felneveltem úgy, hogy hallgat rám, de pl a páromnak nem mindig fogad szót. Jó, ő is egy szuka, de vele tényleg sokat foglalkoztam.

A másik kutyus, akiről szó volt egy spani keverék és néha elviszi az orra. Olyankor ha hívom nem mindig reagál, viszont a párom hívására jön. Elképzelhető, hogy egyszerűen túl halk vagyok és nem hallja, vagy annyira keres, hogy figyelmen kívül hagyja? Régi problémám, hogy nem igazán tudok kiabálni :-)

2013. nov. 9. 09:01
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem a hangerőn múlik, hanem ... hát leginkább a kisugárzáson, meg hogy mit képviselsz a kutya számára.


Az elképzelhető, hogy figyelmen kívül hagyja a hangodat, mert a szag erősebb inger a személyednél.

A párod hangjára azért reagál mert tiszteli, és a fegyelmet (is ) megtestesíti a személye.


A foglalkozás sokféle lehet, trükkök tanításával, etetéssel, simogatással nem lehet tiszteletet kivívni.

Fontos dolgok, de ettől nem fog tisztelni.


Egyébként nem kell nagy dologra gondolni, ha pl a párkapcsolatotokban inkább a párod a dominánsabb, azt a kutya tökéletesen, (nálad is jobban, hisz ők így kommunikálnak) észreveszi.

Testbeszédből, hanglejtésből , bármiből.

Ezt szépen el is könyveli, és így állítja fel a falkasorrendet.


Addig nincs baj, míg a 2. helyen vagy, csak arra kell figyelni, hogy nehogy eltévedjen, és maga mögé soroljon be.


Mindenesetre nem árt a következetesség.

Tedd rá a pórázt, hogy ha kell, használhasd.

Aztán ha elviszi a szaglása, és nem reagál az első hívásodra, ne hívogasd többet, hanem ránts egyet a pórázon, hogy kizökkentsd, és úgy parancsod magadhoz.

A lényeg, hogy a végén magától odamenjen.

Ne fogadd el a figyelmen kívül hagyást, ne te menj oda, és ne vonszold magadhoz.

(ha oda is mész, akkor is fogd meg, és vezesd, tereld arra a helyre, ahol eredetileg voltál.)

2013. nov. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Még egy nagyon fontos dolog, ha ilyen erős a fajtajelleg, akkor ahhoz, hogy elvárhasd a tiszteletét, ki kell elégíteni az igényeit.

Ha a szagok a gyengéi, akkor játssz vele szag alapján keresős játékokat, bármit, ahol az orrát használhatja.


A pórázrántás helyett is bevezethetsz szagot (később) valami erőteljes kellemes szagú jutalomfalattal eltereled a figyelmét.


Ha nem figyel rád, mutasd be neki a szagot, húzd el a kezed az orra előtt.

Követnie kell a kaját.

Aztán hívjad, ha odamegy, akkor rakd a jutalomfalatot az orrod elé. Érd el, hogy felvegye veled a szemkontaktust.

Ha rád figyel, mehet a jutalom.


Később már magától fel fogja venni a szemkontaktust, aztán (ha elterelted szaggal) aztán pedig a hívással köti össze, és végül a hívásra odamegy, és rád figyel.



Ez egy más megközelítés , ez inkább trükközős, játékos, de a tisztelet kivívását megkerülöd vele.

A pórázon rántós, fegyelmezős, az sokkal inkább pszichológiai megközelítés, alapjaiban egészségesebb, a kutya számára sokkal természetesebb, egyenesebb, érthetőbb módszer.

2013. nov. 9. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Akiteki ***** válasza:

Szerintem meg van benne valami.

Elég nagy a falkánk, és valahogy mindig úgy van, hogy a kanok hozzám jobban kötődnek, mint a fiamhoz. Nem arról van szó, hogy nem fogadnának szót mindkettőnknek, de ha választaniuk kell, hogy kinek a lábához telepedjenek, vagy kitől kunyeráljanak simit, akkor a kanok inkább hozzám jönnek. Némelyik szukának pedig a fiam az isten, éjjel csakis az ő szobájába vonulnak aludni, ha nem jön haza éjjel, akkor reklamálnak, hogy hol a papi. :)

Ha például tüzelés miatt szeparálunk, akkor a kanokat mindig nekem kell a helyükre küldeni, mert a fiamat próbálják kicselezni.

2013. nov. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!