Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik még normális ember...

Létezik még normális ember aki ölebet tart vagy mindenki teljesen megőrült? (Részletek lent! )

Figyelt kérdés

Kérlek nyugtassatok meg, mert gyakorlatilag kezdek megutálni minden öleb-tartót, holott a kisméretű kutyákat szeretem.

Mai eset: Elég nagy a kutyám, robosztus, de abban a pillanatban ahogy megismeri az ember rájön, hogy egy ölelgetni való mackó (lenne, de kutyaként van kezelve :D) soha életében senkit sem bántott, jámbor egy lélek. Szépen sétáltunk, én pórázon viszem a futtatóig holott nem szaladna el, de nem akarok megijeszteni senkit azzal, hogy egy ekkora kutya szabadon mászkál. Erre az út végéről elkezd felénk rohanni egy nagyon pici kutya fehér kutya, valami pincsi-féleség lehetett, de nem hiszem hogy fajtatiszta. A csaj akivel volt elég fiatal, 25-30 éves elkezdett neki ordítani, kiskutyusa le sem szarta. Amikor a csaj látta hogy nem bírja visszahívni gyorsan kiabált nekem hogy odajöhet-e a kutya. Na most erre ha azt mondom nem akkor mi van? :D Mindegy, mondtam természetesen, az enyém szeret ismerkedni. Erre a kiskutya mint valami őrült, idegbeteg, pszichopata nem is tudom mi ugrált a kutyámra, vicsorgott és morgott rá, harapta a fülét, belemászott a pofájába, olyan szemtelenül viselkedett hogy már nekem volt kellemetlen amiért ezt a kutyámnak el kell viselnie. Erre az én vén rókám megunta ezt, és finoman odamorgott a kiskutyának, én nagyon jól ismerem már ezt a jelzést, esze ágában sincs bántani, közben csóválta tovább a farkát, egyszerűen csak rászólt a kisebbre mielőtt az letépte volna a fülét, hogy egy kicsit finomabban. Erre a kiskutya gazdájának a reakciója SZÓ SZERINT ez volt: "Gyere életem, ez a kutya nagyon vad, nem tud veled szépen játszani!" majd ölbe kapta az "életét" és gyorsan odébb mentek. Utána szóltam, hogy ezt nem bántásból csinálta a kutyám csak a kicsi szemtelenül viselkedett, erre teljesen kiakadt hogy én hogy képzelem, meg én most mennyire megijesztettem az ő kis drágaságát a nagy dögömmel és legyek szíves máshol sétáltatni, mert itt sok a kiskutya és biztos mások is félnek tőle. (11. kerület, nagyon sok a panel) A mellére szorítva simogatta miközben olyanokat mondott hogy: "Nem lesz semmi baj!" meg "Otthon kapsz hamikát ne félj!" és elrohant vele... Nem tudtam mire vélni ezt az egészet, komolyan. :D Én vagyok a hülye? Kérlek segítsetek, mert elvesztettem a bizalmam az emberekkel szemben. :D Vagy neki volt igaza és tényleg ennyire rossz hatással van egy ölebre ha egy másik kutya kicsit megneveli? Sok beszólogatást kaptam már, egy öreg nyanya közölte, hogy ők a spánielével rettegésben élnek a kutyám miatt... Mondom és miért? Csinált valamit? Válasz: Nem, de csinálhatna ha akarna... (Ez sem igaz, mert pórázon van a futtatóig.) Abba is belekötöttek hogy flexin van, mert azt ugye eltépheti... Komolyan mondom kezd elegem lenni a sok idióta ölebesből aki azt hiszi cukorból van a kutyája. Eszem ágában se legyen máshol sétálni, igaz?


2013. okt. 15. 20:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazából szeretném már egyszer látni,amikor u.ezt eljátszák egy negyven kilós kutyával.
2013. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Az öleb eleve nem kutya...nem szocializálják, babusgatják, elvesztik kutyavoltukat...
2013. okt. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Szerintem az enyém olyan 40-45 kiló, legközelebb ha meglátok egy kiskutyát aki vicsorogva, csaholva pörög a pórázán (napi szinten találkozunk ilyenekkel) akkor megkérem a barátomat, hogy kapja fel a hátára, nagyon szúrós szemmel nézek a 2-3 kilós kutyus gazdájára és fapofával közlöm vele, hogy most nagyon megijesztett minket és ezért be fogom perelni, mert veszélyes állatot tart. :D
2013. okt. 15. 20:59
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
A hûlye ember a kutyáját is hülyén neveli,ez az ölebeseknél a cuki muki effektekben nyîlvánul meg és az értelmetlen gügyögésben.is.Nem is a kutya érdekes,hanem az,hogy kiélhessék rajtuk a szeretet hiányukat,meg mind azt,amit a környezetében élő emberi lények nem tudnának elviselni.
2013. okt. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nézne nagy szemekkel...biztos keresné egy ideig a szavakat..
2013. okt. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem az ilyenektől mielőtt kutyát vettem, de eddig csak és kizárólag pozitív tapasztalataim voltak. Több yorki is lakik a közelben és való igaz, kicsit félősek, de abszolút normálisak és a gazdáik is. Utána mindig megköszönjük egymásnak, hogy a kutyák összepuszizhattak és megyünk is tovább.
2013. okt. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nálunk sajnos nagyon sok az idióta (elnézést, nem akarok általánosítani de főleg hölgyek az idősebb korosztályból). Múltkor igazi szobacirkáló találkozó volt a bolt előtt amerre járni szoktunk, de siettem és úgy gondoltam nem fogom őket kikerülni, a kutyám úgysem csinál semmit. Erre fél perc sem kellett szétszéledt mindenki, közben persze látványosan ölbe kapták a kutyák 2/3-át és nagyon csúnyán néztek rám, már pusztán azért hogy "nem hagytam őket békén" vagy "miattam kellett elmenni", legalábbis gondolom. És nem is értem miért félnek tőlünk. Például van egy német juhász akivel nagyon szeretik egymást, sokat játszanak és játék közben persze adnak ki hangokat, ugratják egymást, de ez nem azt jelenti hogy ők "verekszenek"... Ahhoz se engednek oda semmi kiskutyát, pedig szerintem még egy virágot se taposott le soha, olyan jámbor. De aki meg ennyire nem ért hozzá, az minek tart kutyát?
2013. okt. 15. 21:16
 8/19 anonim válasza:
48%

Nekem egész kis méretű kutyám van, szerintem ölebnek minősíthető, de ő nem fél a nagyobb kutyáktól. Nagyon szeret barátkozni:))

Igen, vannak, akik eléggé furán bánnak a "kis cukiságaikkal", de nem mindenki ilyen. Amúgy pedig szerintem ne törődj ezekkel az emberekkel, biztos vagyok benne, hogy a te kutyád nagyon jólnevelt, a kis pincsik pedig inkább nagyra nőtt patkányok, mint kis kutyák :DD

2013. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne veszítsd el a bizalmadat. Nem mondom, hogy nem volt még rossz tapasztalatom, de van egy csomó jó is. Egyik legjobb barátnőm a teljes városon végig tudja vinni a kistestű kutyáját póráz nélkül, nem félti a nagy kutyáktól, nem gyügyög neki, mindenhova együtt mennek, öröm nézni őket. Vagy pl. múltkor a sulin egy yorki egy staffival játszott hatalmasat, mindkét gazdi örömére, a yorkis gazdi sem sápítozott. Nem a megfelelő gazdikkal futottál össze, az ilyen esetekről próbálj meg nem tudomást venni. Gondolj bele, a kiskutyának milyen idegesítő lehet, hogy folyton ölbe kapják meg babusgatják, amikor épp ismerkedhetne a világgal...
2013. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd az egészet :DD Tök bolondok. Én múltkor mikor a boxerrel és staffordshire terrierrel sétáltam. Jött két néni egy szűk járdán velünk szembe. Lapultak neki a falnak és amikor melléjük értünk az egyik néni felbotlott a lábában. A boxer arrébb lépett, hogy a néni ne essen rá, a stefi pedig beugrott a bokorba és fülét-farkát behúzva lehasalt(szerencsétlennek nem tudunk túl sokat az előéletéről, de borzasztó félénk). Erre a néni ránk nézett és azt mondta: "Az ilyen harci dögökre szájkosarat kéne rakni!" De persze volt példa arra is, hogy egy kutya vicsorogva, morogva odaszaladt hozzá, majdnem belekapott a boxos fülébe, az hátralépett és halkan felmordult, erre a csaj rám ordított, hogy milyen egy agresszív, hülye kutyám van... Hagyd az egészet, ne is törődj velük :) Sajnos még elég sok ilyen történetet tudnék mondani én is, de hát ez van :D Ha valaki elkényezteti a kutyáját és ilyet csinál belőle, annak tökmind1. Lehet egy csivavát is úgy nevelni, hogy remek kutya legyen, meg egy rotit is.
2013. okt. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!