Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Enyhe szorongás kiskutyáknál?

Enyhe szorongás kiskutyáknál?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=H9hEv3HlCtk


0.22 nél vannak a tünetek. Az én kiskutyám, aki most 4 hónapos, az első, azaz enyhe tüneteket alkalomadtán produkálja.

Viszont itthon lehet hagyni, nem nyüszít utánunk.

Inkább, ha új helyzet van, hirtelen izgatott lesz, és "nagyok lesznek a szemei"

Sokat vagyunk kinn, addig sétálok vele pórázon, míg rá nem áll arra, hogy kövessen, láb mellett. Azaz végig fegyelmezem, és szemmel tartom. Korábban kiugrott volna idegenekre, kutyákra, de már sikerült elérnem azt, hogy csak rám fókuszáljon, illetve nyugodtan szimatolva jön mellettem.

Szerintetek rendben van, hogy néha néha ilyen tünetek jelentkeznek nála? A ti kutyátoknál észreveszitek néha a "nagy szemeket"? Nem hiszem, hogy ez annyira súlyos lenne, talán még beleesik a természetes kategóriába. Érdekelne más kutyatartók véleménye.

Nemrég vettük magunkhoz őt. Napi 4-5 órát kinn vagyunk, hétvégén, és néha hétköznap viszem kutyaparkba is.


2013. nov. 9. 09:04
 1/4 A kérdező kommentje:
Nálunk kb annyi, hogy utcán, ha látom nagyon ráfigyel valamire, és előjönnek a "nagy szemek", és izgatott lesz akkor kizökkentem. Nem kell neki sok, viszont folyamatosan ismételgetem ezt vele. Aztán egy idő után beáll követésre, onnantól olyan, mint ahogy a nagy könyvben megvan írva.
2013. nov. 9. 09:07
 2/4 A kérdező kommentje:

Belvárosi kiskutya amúgy, szóval rengeteg itt a zaj, a mindenféle inger és a hülye emberek. Szóval neki sem lehet könnyű. Ilyenkor, ha szorong, addig manőverezek, míg nem látom nála a vándorló üzemmódot.

Kutyaparkban úgy látom a testbeszédén, kissé tart más kutyáktól, de ettől függetlenül játszik velük, próbál barátkozni. Kicsit olyan, mintha nem tudná még, hogyan közeledjen hozzájuk. Vagy túl izgatottan teszi, vagy túl elhúzódóan. De a végeredmény végülis mindíg játék, és alapos elfáradás.

2013. nov. 9. 09:13
 3/4 anonim ***** válasza:
Kicsi túlzásba viszed az aggódást meg a rátanulást, ebbe anno én is beleestem. Egy enyhe szorongás kiskutyánál normális, sőt nekem a kamaszkutyám is nyafog néha, ha elmegyek, de két nyafi után csönd van.
2013. nov. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ és igazad van vlsz.
2013. nov. 9. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!