Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy "lelkileg sérült" kutyát...

Egy "lelkileg sérült" kutyát hogyan szoktassa az egyedül léthez?

Figyelt kérdés

A kutyus durván 3,5 éve és kb. 1,5 éves kora óta van velünk. Előtte menhelyen volt, oda pedig az utcáról került.

Elég valószínű, hogy anno kiabáltak vele és verték bottal, majd bezárták valahova... ugyanis max annyira lehet egyedül hagyni, hogy kivisszük a szemetet.

Nagyon sokáig és nagyon hangosan nyüszít, ugat és kapar is ha egyedül marad. Nem piszkít be de félek, hogy valamit szétszedne, meg hát amúgy sem jó ha stresszel.

Tudom jól, hogy kölyök kutyát hogyan kell hozzászoktatni, hogy míg a gazdák dolgoznak ő egyedül is meglegyen... de ezzel a kutyámmal kudarcot vallottam ilyen téren.


Amúgy okos és nagyon éber kutya, sok trükköt tud, az utcán szépen sétál pórázon, ha nem akar idegből rárontani egy kutya, akkor jól kijön mindenféle kutyával. Gyerekkel, idősekkel, fiatalokkal is jól megvan. Itthon lett egy cicánk, vele sincs gond, nem akarja szétszedni. :D Az állatorvos azt mondta, hogy így is egy csoda az, amit elértünk vele. És amúgy nagyon sokan is dicsérek, ma is azt kérdezték, hogy honnan hoztuk el, meg ugye visszük versenyekre?


Javasolták már, hogy vigyem iskolába de őszintén szólva nincs rá keret, hogy 30-40 ezerért segítsenek... legalábbis ahol írtak árakat, ott ennyi volt.

Szóval szép és okos és tudom hogy szereti minket, de ezzel az egy dologgal nem tudunk megbirkózni. :(



2013. aug. 1. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

Olvas utánna a szeparációs szorongásnak, és a falkasorrendnek.

[link]

Jan Fennel Kutyapszihológia könyvét is ajánlom.

2013. aug. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tényleg szorong de az is lehet ,hogy csak annyira megszokta, hogy mindig van vele valaki, hogy azért csinál ilyeneket ha nincs. Az én kutyusomat kb 1 hete kaptam és vele állandóan voltak hozzá kellett szoktatni, hogy nem leszek vele napi 24-ben. 2 nap alatt megszokta de ehhez neked mint gazdinak is nagy erő kell, hogy mikor nyüszít ne menj oda hozzá.
2013. aug. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Tudom mi a szeparációs szorongás és ismerem ezt a könyvet. :) Amikor elhoztuk akkor udvarban volt úgy fél évig. Akkor semmi gond nem volt vele, HA tudta, hogy bent vagyunk a házban. Ha látta, hogy kimentünk a kapunk és a házban sem volt senki, na akkor elkezdte a kiabálást.

Szoktattuk mi ehhez hozzá, csak előző helyen, ahol laktunk, ott az első alkalommal letoltak minket a lakók és cseppet sem voltak megértőek...

Most már máshol lakunk és itt nem is hallatszódik az sem, ha ugat egyet-kettőt a kutya. No de ha egyedül hagyjuk, akkor nem vakkant, hanem ordít...

2013. aug. 1. 15:05
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy amúgy cseles nagyon, mert amikor kiviszem a szemetet, akkor hallja, hogy nem zárom kulcsra az ajtót, akkor persze csendben van... Múltkor bezártam kulcsra, amíg kiértem a ház ajtajáig, kettőt nyüszített elég hisztisen, aztán csend... mikor mentem vissza, hallgatóztam és csend volt. Biztos vagyok benne, hogy 100%-ban tudta, hogy nem mentem el, csak ki a házból...

A linket, melyet küldtél, már olvastam régebben is. De valahogy akkor ez a flakonos dolog kimaradt. Ez bevált már valakinek?

2013. aug. 1. 15:11
 5/6 Valletta ***** válasza:
Olyan körülmények között kellene hozzászoktatni a kutyát ahhoz, hogy elmész otthonról, amik megegyeznek azzal, mint amikor tényleg elmész. Nagyon jól megfigyelik ám a részleteket, mint a kulcsra zárást, vagy a szemetet a kézben. Ha tehát a táskádban pakolászva, az ajtót kulcsra zárva, a kutyára még csak rá sem nézve mész el otthonról, akkor azt hiszi, hogy tényleg elmentél, de ha fél perc múlva visszamész, még mielőtt nyüszíteni kezd, rájön, hogy nyüszítés nélkül is visszajöttél. Ilyenkor nincs örülés, szemkontaktus, semmi. Jössz-mész, nem a kutya dolga. Elég hosszadalmas dolog lesz, ezenkívül gyakorláshoz (meg napi szinten is) le kellene fárasztani úgy a kutyát, hogy a nyelve a térdét verje.
2013. aug. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Le van fárasztva hidd el. :) Nem az első kutyám már és elég jól tudok velük foglalkozni. Épp ez a vicc, hogy hosszú hónapokig úgy csináltuk, ahogy ti is írtátok itt.

De még csak nem is javult semmit a dolog. Csak abban az egyetlen egy esetben van csend, ha szemetet viszek ki.


Előző lakóhelyünkön ezt a gyakorlást meg kellett szakítani a lakók miatt (bár addig sem volt fejlemény). Tudom, hogy sok idő de mielőtt megszakítottuk ezt a dolgot... pontosan már nem tudok de 3-4 hónapig biztosan csináltuk és semmi javulás. :(

Ez tényleg ennyire súlyos akkor nála? Mert tudom, hogy alap esetben azért nem tart ilyen sokáig, vagy legalábbis van változás. Meg ezt a flakonos dolgot nem ismertem, lehet ez lesz a kulcsa a dolognak. :) Holnap ki fogom próbálni.


Ez bevált már valakinek? Írjatok légyszi sokan, érdekel a dolog! :)

2013. aug. 1. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!