Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkor hogy is van ez a szepará...

Akkor hogy is van ez a szeparációs szorongással?

Figyelt kérdés

A szeparációs szorongásról ugye azt szokták mondani, hogy akkor alakul ki, mikor a kutya saját magát érzi főnöknek, s azért rombol/vonyít/ugat/ürít egyedül maradván, mert így vezeti le a stresszt, amit azért érez, mert a védencei eltűntek. Nálunk viszont igen furcsa helyzet alakult ki.

Van két kutyám. Úgy gondolom, elég közel vannak egymáshoz, de azért "A" kutya előrébb áll a rangsorban "B" kutyánál. A vezető szerepünk nem tökéletes,ráadásul "A" sokkal energikusabb, mozgékonyabb kutya, mint "B", s nem foglalkozunk vele tulajdonképpen többet. Ennek ellenére "A" nem szeparációs szorongásos, sose volt az. "B" viszont kölyök kora óta rombol és bepiszkít, ha a gazdik (azaz mi) elmennek. Ezt sikerült úgy megoldani, hogy szobakennelben van, s ott jól elvan, amíg "A" is a lakásban tartózkodik. Ha azonban külön elviszem "A"-t (mert véleményem szerint mindkét kutyának szüksége van arra, hogy külön is foglalkozzak vele), akkor "B" a szobakennelben is vonyít, régebben még a rácsokat is rázta.

"B" nem lehet "a vezér" a családban, mert ha más nem, akkor "A" tutira előtte van (s úgy gondolom, mi is, hisz macskáról is le tudom hívni - "A"-t nem). "B" nem képzelheti magát a falka vezérének, nem hiheti, hogy felelősséggel tartozik értünk. Akkor miért szeparációs szorongásos?



2013. szept. 24. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
nem csak falkavezérségi problémák okozhatják a szeparációs stresszt.
2013. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Milyen más okai lehetnek a szeparációs szorongásnak (s miért csak a falkavezérségi problémát emlegeti a legtöbb - pl Jan Fennel - forrás?)?
2013. szept. 24. 12:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszolok,de nálunk is pont ugyan ez a helyzet!

Egyik ugat amikor elmegyünk.De én is macskáról,madárról mindenről vissza hívom.A másik meg mégannyira sem szófogadó,még is csendesen alszik amíg távol vagyunk.

Én sem igazán értem ezt,sok ismerősöm mondta,hogy tuti falkavezérségi gondok vannak.De ha nem én lennék a főnök akkor vissza nem tudnám hívni macskáról,sőt akkor abszolút nem csinálna meg semmit nekem,még is első szóra szót fogad,minden körülmények között!A másik meg alkalmi süket,harmadjára jön vissza ha hívjuk.Viszont ő nála nincsenek gondok,pedig az elmélet szerint nála "kéne",hogy jelentkezzenek a problémák.

2013. szept. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A szeparációs szorongás egyszerűen - elszakad a falkájától. Kötődéssel kapcsolatos viselkedés, és minél bizonytalanabb, stresszesebb típusú a kutya, annál intenzívebben mutathatja.
2013. szept. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy nem lett rendesen, fokozatosan hozzászoktatva az egyedülléthez és ezért csinálja a feszkót.
2013. szept. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
55%
Falkavezérek önállóbbak, alárendeltek pedig kevésbé, mivel az ő viselkedésüket más irányítja. Ha eltűnik a vezér, az irányító - logikus a stressz.
2013. szept. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os! Akkor viszont teljesen értelmetlen a szeparációs szorongás leggyakrabban emlegetett oka, tehát az, hogy a vezéri pozícióba került kutya szorong.

De egyébként, mivel egy nagyon érzékeny kutyáról van szó, ezért szerintem is maga az egyedüllét aggasztja.

2013. szept. 24. 12:55
 8/8 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nem egyformák a kutyák. Míg az egyik kutya jól tűri a stresszt, a másik megzavarodik tőle.

A "B" kutya nehezen, vagyis nem tudja elviselni az egyedül létet. Okozhatja ezt a szobakennel is. Próbáld meg a rongálásról és a bepiszkításról leszoktatni. Ez volna az elsődleges szerintem. Számomra fura és nem tudom miért megoldhatatlan, hogy a "B" kutya is szabadon lehessen mint az "A"

Foglalkozz az "A" val, hogy a szobatisztaság meglegyen és a lakásban se rongáljon.

2013. szept. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!