Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyobb lett a kutya sérve a...

Nagyobb lett a kutya sérve a hasán, tapasztalt már valaki ilyet?

Figyelt kérdés
Nos a kérdésem azzal kezdeném, hogy legkésőbb szerdán elviszem a kutyámat állatorvoshoz, eszem ágában sincs elkerülni ezt. De mivel vasárnap van ezért gondoltam rákérdezek, hátha volt valakinek hasonló tapasztalata. Szóval a kutyámnak (spániel keverék) születése óta van egy kis pukli a hasán, ami már akkor meg lett mutatva állatorvosnak, azt mondta, hogy ha nem lesz rá panasz nem kell vele semmit csinálni. Ma vettem észre játék közben, hogy megnőtt a pukli, megnyomtam óvatosan, nem fájt neki, nem is levert, eszik-iszik rendesen. (Főleg evett ma, vasárnap lévén a húsleves finomságaiból kapott bőven. Nem tudom ennek lehet-e köze hozzá.) Szóval a kérdésem főleg az lenne, hogy tapasztalt-e már valaki ilyet a kutyán? Mire számítsak, ha elviszem orvoshoz. Gondolom műteni kell, ez mennyire kockázatos? Nagyjából milyen összegre számítsak? (Még jó, hogy hó eleje van...:)) Előre is köszönöm

2013. nov. 10. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is volt sérve, neki kiműtötték. Minden műtétnek meg van a kockázata, pl. nem ébred fel altatásból, de erre nagyon kicsi az esély. A sérvműtét ma már rutinműtétnek számít. Viszont bármennyire nem fáj neki, mindenképp ki kell műteni, nem csak akkor, ha nincs rá panasz. Ki is fakadhat, vagy egyéb gondok lehetnek belőle, és akár a kutya is belehalhat. Ebben nem vagyok biztos, de úgy emlékszem, hogy csak 8 hónapos kora után lehet műteni, mert előtte még nem elég kifejlett a szervezete és kockázatosabb a műtét. De asszem, ha nagyon sürgős akkor előbb is megcsinálják, de mondom az kockázatos, ezért ha lehet várnak 8 hónapig. Az árára sajnos nem emlékszem...
2013. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Most már két és féléves a kutyus, szóval a korral nem lesz baj. Persze, az altatás kockázataival tisztában vagyok, abból a szempontból érdekel a műtét, hogy mennyire kockázatos, de gondolom nagyjából olyasmi lehet, mint az ivartalanítás volt. Mindenképp viszem orvoshoz, csak gondoltam tájékozódok előtte. Remélem a hét elején túl is esik a műtéten.
2013. nov. 10. 15:11
 3/12 anonim ***** válasza:
Mivel nőtt a kutyád , nőtt a nyílás is a sérvnél. Azért látod nagyobbnak. Sokkal kisebb műtét, mint az ivartalanítás. Ne izgulj annyira :)) Ha kell, megcsinálja a doki .
2013. nov. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Akiteki ***** válasza:
Ha nem záródott még ki a bele, akkor egy apró kis műtét, el sem altatják igazán, csak bódítják hozzá. Belső szervhez nem kell nyúlni, csak a hasfalat öltik össze. Addig vigyázz rá, ne nagyon ugráljon és ne egye degeszre magát, nehogy tovább repedjen a hasfala.
2013. nov. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális és megnyugtató válaszokat. Egyébként úgy tűnik csak valami rossz szögből néztem, vagy tényleg abban az egy órában volt csak nagyobb neki, mert már ugyanakkorának látom. Ettől függetlenül jövő héten megyünk állatorvoshoz, megműtik és akkor biztosan nem lesz baj belőle később. :)
2013. nov. 10. 16:22
 6/12 A kérdező kommentje:
Az ugrálást nehéz nála visszafogni. :D Az ivartalanítást nagyon jól viselte (kan kutya), csak nem kaphatott olyan altatót, hogy a műtét után még ott felkeltsék, mert lassú volt a szíve. Így még aludt, mikor hazahoztuk, de minden rendben ment, a varratait sem bántotta. Megnyugodtam, jövő héten mindenképpen beszámolok róla, hogy mit mondott az orvos és hogy viselte a műtétet. :)
2013. nov. 10. 16:25
 7/12 anonim ***** válasza:
7 hetesen már lehet műteni.Az enyémet is akkor fogják.
2013. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az én kutyusom már 2 és fél éves, az első oltásánál látta az állatorvos a sérvet, azt mondta nem kell műteni. Azóta is minden oltásnál megmutattam neki, illetve nyáron ivartalanítva is volt, akkor is azt mondta az orvos, hogy nincs vele gond. Az is lehet, hogy most is csak megütötte vagy beleakadt valamibe. De úgy döntöttem, hogy a további aggodalmak elkerülése érdekében túlesünk a műtéten. :)
2013. nov. 10. 23:40
 9/12 A kérdező kommentje:
Holnap este megyünk az állatorvoshoz, meg is műtik. Az orvos is megnyugtatott, hogy nem kockázatos a műtét. :) Remélem addig nem lesz semmi baj. 11 kilos nagyjából a kutya, erre mondott 6-7000 ft-ot az orvos.
2013. nov. 11. 12:59
 10/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok, túl vagyunk a műtéten. Szerencsére időben elkaptuk, már kezdett kizáródni, de minden rendben van. Kapott gallért, most épp ébredezik. 8000 Ft volt egyébként gallérral együtt. Majd 10 nap múlva megyünk varratszedésre. Addig is egy sajnáljatok, mert én most beteg vagyok fej:)

[link]

2013. nov. 12. 20:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!