Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szállítsam a kutyámat...

Hogy szállítsam a kutyámat autóban? Van valamilyen törvényváltozás?

Figyelt kérdés
Nem szoktunk gyakran autóval utazni, és múltkor az egy ismerősünk azzal riogatott, hogy már a csomagtartóban szállításon kívül minden tilos. Igaz ez? Egy szedánban innentől nem utazhat a kutya? Eddig hátul utazott a nagytestű kutyám, hámmal a biztonsági övhöz kötve, és soha nem volt belőle gond. Ha megállít egy rendőr, milyen törvénnyel, rendelettel védhetem magam?
2013. nov. 11. 19:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Autóban a kutya vagy a hátsó ülésen kikötve, vagy pedig boxban utazhat hivatalosan. Na meg egyébként is érdemes boxba tenni, vagy kikötni, mert azért csak biztonságosabb úgy: nem ugrál előre pl.


Elvileg téged nem büntethet meg, mivel ki van kötve a kutyád. Változásról nem tudok.

2013. nov. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Én úgy tudom, hogy csak boxban lehet kutyát szállítani.
2013. nov. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Én ilyenekről nem is tudtam.

Általában a hátsó ülésen van. Hova kötitek ki?

2013. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó!


Lehet kapni direkt ilyen hámot, aminek van egy csatja, ezt ugyanúgy tudod rögzíteni, mint a biztonsági övet.

Az én kutyám is ezzel utazik, igaz én városban nem kötöm be, csak ha hosszabb útra megyünk.

2013. nov. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Nagytestű kutyabox nem hiszem, h befér egy autó hátsó ülésére. Marad a kutya biztonsági öv. Amúgy amikor nekem volt kételyem (közlekedéssel kapcsolatban, de teljesen más téma) megkérdeztem egy vadidegen rendőrt, hogy hogy is van ez. És normális választ adott. Így bünti se volt és tudtam az aktuális szabályt.
2013. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, akkor csak vakriadó volt. :D

utolsó, én egy kisállat kereskedésben majdnem letámadtam egy épp nyugodtan vásárló rendőrt, de akkor legközelebb mégis megkérdezem. :D

És milyen rendelet van most érvényben, amire most hivatkozhatok? Tudtok ebben segíteni?

2013. nov. 11. 19:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Rendelet? Hát a KRESZ. :)
2013. nov. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3011720-hogya..

Itt több hasznos válasz is érkezett. Én is vettem ilyen csatlakozót, amivel a biztonsági öv helyére tudom becsatolni, akkora box be sem fér a kocsinkba, ami a kutya méretének megfelelő.

2013. nov. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
62%
én kutyám szépen utazik az anyósülésen is , általában ott szállítom :) volt már rá példa hogy rendőrök jöttek velünk szembe és még nem állítottak meg :D
2013. nov. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Nekem az anyósülés mögötti ülésen utazik a kutya, én vele hátul, ha bármi gond lenne(ami még nem volt) akkor tudjak rászólni/visszahúzni, stb. De ahogy az embereknél is, ha a kutya gyorsabban hirtelen megindul, az öv megfogja. Így el sem éri a sofőrt. Ezért gondoltam, hogy szabályos. Akkor megnyugodtam.
2013. nov. 11. 21:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!