Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Idős kutya etetése?

Idős kutya etetése?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek van egy idős kutyája ( 15 éves ivartalanított vizsla) és szegény csont és bőr, nem akar hízni semmitől. Sokat eszik, de kb ugyan akkora mennyiség ki is jön belőle. Próbáltak már főtt kaját adni neki, tápot, sajnos a minőségi tápot nem engedhetik meg maguknak. Próbálok nekik segíteni, hogy majd én veszek tápot, de amit néztem idős kutyáknak azok pont arra vannak hogy ne hízzanak el, de itt ez a veszély nem áll fenn. Mit adjak nekik kölyöktápot vagy tenyésztápot? Mi az ami kicsit jobb kondiba hozná?

2013. nov. 14. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Elsősorban nem ártana egy orvosi vizsgálat, mert bár lehet mindenféle tápokat ajánlgatni azért mégicsak egy 15 éves kutyáról van szó.


Véleményem szerint egészségügyi problámái lehetnek, azért lehet, hogy nem hízik, bár eszik.

Nem is szeretnék találgatni, teljesen fölösleges.


Én elvinném az állatorvoshoz minél előbb.

2013. nov. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Akiteki ***** válasza:
Öreg korban már nem jó az anyagcseréjük. Utolsó évükben nálam is mindegyik kutya sovány volt. Még mindig egészségesebb, mintha túlsúlyos lenne. Állatorvos tud adni megfelelő vitaminokat, roboráló szereket. Már nem emlékszem, hogy miket adtam az öregeimnek, de élénkebbek, mozgékonyabbak voltak.
2013. nov. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!