Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Új beagle a régihez. Mit tegyek?

Új beagle a régihez. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy beagle kutyám...Szofi!Nem olyan fiatal, de öregnek sem mondható...4 év körüli! És nem tudom ,hogy mit tegyek, mert bedobtak hozzánk egy másik beagle kutyát is...a szomszédunk mert azt hitte ,hogy tőlünk szökött ki és mi mondtuk ,hogy amíg meg nem kerül a gazdája addig mi gondoskodunk róla! Csak azzal a kutyával az a baj, hogy nagyon fiatal...még csak pár hónapos és nagyon érzi ,hogy a Szofi (a mi kutyánk) idősebb nála és ezért azt hiszi ,hogy ő az úr mert a Szofi már nem tud úgy rámorogni hogyha odamorog rá mert mondjuk kapnak enni és az új kutya teljesen kisajátítja magának a tálat és egyszerűen megharapja a Szofit ha a Szofi is akar enni a tálból...már azzal is próbálkoztam,hogy külön tálba raktam nekik a kaját...de sajnos úgy sem sikerült...mittegyek?? :( ?

#kutya #beagle #új beagle kutya #két kutya etetése egyszerre
2012. nov. 24. 18:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt egy 4 éves kutya még bőven fiatal. Ha a tiéd öreges, akkor fogyaszd le és mozgasd többet.

Másrészt alapvető dolog, hogy két kutyát két külön tálból etetünk, mint ahogy az is, hogy ha olyat csinál a kutya, amit nem akarunk, akkor megakadályozzuk benne, ha hangjelre nem megy, akkor megfogjuk a pici fenekét és elrakjuk oda, ahol jó helyen van, majd elhúzunk egy kutyaiskolába, ahol megtanítanak minket bánni a kutyánkkal.

A szomszédot meg csókoltatom, hogy kutyákat dobál kerítéseken át, akkor is, ha a tiéteknek vélte.

2012. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem ,hogy a 4 éves kutyánk öreg hanem, hogy az újhoz képest öreg...igen már próbálkoztam ,hogy külön tálból etettem ,de az új kutya mind a két tálat "uralni akrja" és rámordul a Szofira!
2012. nov. 24. 18:44
 3/18 anonim ***** válasza:
a farkasoknál is öregebbek a fiatalok a kölykök mégis megadják a tiszteletet.. csak az embereknél vannak teljesen elszemtelenedve a fiatalok.. attól ez még az állat világban úgyanúgy müködik
2012. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Akkor állj oda és ne engedd, hogy elvegye Szofitól. Nálunk is volt egy fiatal kutya, de az idősebb a közelébe nem engedte, nem morgott meg semmi. De valahogy érezte a fiatal, hogy nem szerencsés, hogy ha közelebb megy amikor a másik eszik.
2012. nov. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
de nem a szofi morog rá hanem az új...mivel fiatal és úgy érzi ,hogy az idősebbel lehet kicseszni...!
2012. nov. 24. 18:58
 6/18 anonim ***** válasza:
Mondom, megfogod, odébbteszed. A négy éves kutya meg a kicsihez képest sem öreg, csak felnőtt. Csapjál szét közöttük basszus, nem medvéket tartasz, hanem két kistermetű kutyát. Bár azt javaslom, hogy ajándékozd el a kicsit sürgősen, mert ha arra sem vagy képes, hogy megvédd a kutyád kajáját egy kölyöktől, akkor viccen kívül mondom, hogy komoly bajok lesznek még nálatok, ha megtartod.
2012. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
hogy védjem meg...?nem lehet egész nap mellettük...-.-
2012. nov. 24. 19:03
 8/18 anonim ***** válasza:
Akkor add oda a kaját nekik, amikor otthon vagy. Amikor megették elveszed a tálat. Ennyi!
2012. nov. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2012. nov. 24. 19:09
 10/18 anonim ***** válasza:
Nem is kell mellette lenni egész nap, csak etetéskor, ha akkor van gáz. Amúgy meg zárd őket külön, ha elmentek otthonról, és cseszteti a kicsi a nagyot, de ha amikor otthon vagy, megtanítod neki, hogy meddig mehet el, akkor azt később is be fogja tartani. A nagy meg amúgy szíveskedjen megvédeni magát, ha zavarja a kicsi, nem tehetetlen ő sem.
2012. nov. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!