Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti ilyenkor mit csinaltok?...

Ti ilyenkor mit csinaltok? Felveszitek?

Figyelt kérdés

nekem az elozo kutyam egy roti volt,akit imadtam.es minden nagytestu kutyat.de a sors ugy hozta hogy a jelenlegi kutyam nincs 4 kilo sem,orokbefogadtam.

sosem ertettem azokat akik meglatnak mas kutyat es azonnal olbekapjak a sajatjukat.

DE MOST EN IS ILYEN VAGYOK valamilyen szinten.nagyon jol szocializalt a kutyam,sem embertol sem kutyatol nem fel,sot mindenkihez oda szeretne menni.Porazon tartott kutyakhoz engedem,de mindig megkerdezem hogy harap e az ove.de a koborkutyaktol nagyon feltem,akarmilyen kedvesek is.amit latom hogy figyeli es kozelit azonnal felkapom ot.biztos nem csinalom jol,de az enyem olyan kis naiv,megha vicsorit is ra a kutya vagy meg akarja harapni akkor is o jatszani szeretne vele.


2013. nov. 15. 09:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Volt konkrétan olyan eset, hogy vicsorítva közelített hozzátok egy kutya?

Megértem a félelmed, én is szoktam vigyázni egy kisebb testű kutyára, a gazdáik is kérték, hogy ne engedjem oda jóval nagyobb kutyákhoz, egyszerűen az ilyen kutyák sérülékenyebbek. Egy ideig ötöltem-hatoltam rajta, most odaengedem, ha a másik gazdi is engedi az övét.

Az az igazság, hogy én a 20 kilós kutyámat is ölbekapnám, ha úgy érezném, hogy egy kutya támadólag lép fel ellene, és nincs amivel védekezzek. Ehhez képest egy tényleges támadásnál beálltam elé, pedig az első gondolatom az volt, hogy felkapom.

2013. nov. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

meg nem volt,de van itt pl egy hatalmas feher koborkutya aki nagyon szelid az emberekhez de ha kutyaval vannak feltekenysegbol allitolag nekik megy.marmint a kutyaknak.tobb embertol hallottam ezt errol a kutyarol.

ha a parommal vagyok nem szoktam felvenni,altalaban o elzavarja a kozelito kutyakat,de magam nem nagyon tudom.ilyenkor szoktak kovetni is.

gazdas kutyaktol nem felek annyira,en is engedem h odamenjen,de ha ismeretlen kutyarol van szo nagyon figyelek ra.sokat szok jaszani az utca kellos kozepen egy argentin doggal,aitol nem feltem hogy bantana,viszon akkora kormei vannak(meg sohasem nyirtak le neki)hogy max ugy veletlenul tudna megsebesiteni a kutyam

2013. nov. 15. 09:23
 3/16 anonim ***** válasza:
Most miért akarod elrontani.Ne kapkodj,inkább kerülj.
2013. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én egyszerűen kikerülöm a kóbor kutyákat és annyi. Sosem volt még kóborral gond. Viszont gazdás, agresszív kutyával annál inkább... állandóan elengedik őket, azok meg lesből támadnak. De akkor sem kapom fel a kutyámat: magam mögé húzom. Volt már rá példa, hogy szájba rúgtam a másik kutyát, de hát ha egyszer az akart az enyémnek menni... akkor így járt. Amúgy kemény 40 kiló vagyok, a kutyám meg 7. :D
2013. nov. 15. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia. Bár nekem nem kistestűm van, de kölyökkorában én is jobban aggódtam érte.

De, egyetlen egyszer volt, hogy felkaptam, amikor egy portáról egy nj vicsorítva rohant felé, és későn ettem észre, mert pont a kapu előtt mentünk el, és hirtelen nem tudtam mit reagálni. Ölbe kaptam, és nekimentem a nj-nek.

De, ezt az egy alkalmat leszámítva sose kaptam ölbe.

Mindig azt csináltam, hogy azonnal rövid póráz, behúztam a hátam mögé, felfújtam magam, és neki indultam a támadónak(valóban támadó kutya, nem csak nézelődő)

Szerintem ez a legobb megoldás, mert ha úgy nézzük a kutyád szemében is "nősz" mert látja, hogy te vagy a falkavezér, és neki nem kell semmit tennie, mert te majd megvéded.

Amúgy az esetek 80%-ában a támadó erre a fellépésre rögtön visszavonul, legyen az bármekkora(vagyis eddig ezt tapasztaltam) 15% még neki próbálkozik egyszer-kétszer, a maradék 5 meg azért keményebb dió.

Két történetem van, ami keményebb volt, amikor egyszerre 3 kutya jött nekünk, és először azt se tudtam, hogy melyiket védjem ki, de hála istennek rögtön kiszúrtam, hogy melyik a vezér, és kik a követők, és elég volt az alfájukat támadni, és kb 5 perc után abba hagyták az ostromot. De az is úgy nézett ki, hogy felváltva jöttek nekünk, az enyém rögtön be a hátam mögé, és mindig az elé a kutya elé léptem, amelyik épp támadott, aztán, amikor egy szusszanásnyi időm volt, és nem támadtak, akkor én kezdtem el "neki menni" a fő balhésnak, és ahogy őt sikerült megfélemlíteni a többi is elment.

A másik necces sztori meg az volt, amikor egy nagy szerintem nj mix jött nekünk, és hiába dobbantottam felé csak még dühösebb lett. De vele is azt csináltam, hogy felfújtam magam, és ahogy jött nekünk mindig hárítottam, aztán amikor megállt, és befeszült, akkor mentem felé dobbantva, meg mondva, hogy takarodj, vagy valami hasonlót, és akkor már én voltam a célpontja, de szerencsére pár jól irányzott rúgással el tudtam tántorítani. Aztán, amikor ő is hátrált, akkor én is elkezdtem tolatni, még véletlenül se fordítottam neki hátat, végig a szemébe néztem, minden túlzás nélkül gyilkos szándékkal, és miután elhátráltunk tőle vagy 10 métert, akkor már gyorsabban mentünk el onnan. Még követett minket, de ha megfordultam, akkor rögtön megállt.

És amúgy egy 155 centis lány vagyok, szóval nem nagyon lehettem volna neki ellenfél.

Na, de a lényeg, amit ki akarok ebből hozni, hogy ne kapkodd fel a kutyádat, mert ezzel neki se teszel jót, és egy kis ideggörcs lesz, te se tudsz úgy védekezni.

Magabiztos fellépéssel meg szerintem nagyon kevés az a kutya, ami ténylegesen nektek menne.

2013. nov. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
ertem,es teljesen eggyetertek de a gond hogy a kutyam elkezd oromeben ugatni,meg sirni hogy oda akar menni hozzajuk.akkor elosszor ot probalom leallitani.olyan kis naiv,nem fel toluk
2013. nov. 15. 09:38
 7/16 A kérdező kommentje:
es szo szerint ha nem veszem fel es a kutya ott van akkor huznom kell magam utan.mindenben tokeletes,de a behivassal gond van.ilyenkor nem hallgat ram es nem mozdul onnan,sot huz a masik kutya utan.
2013. nov. 15. 09:40
 8/16 anonim ***** válasza:

az ölbekapás a lehető legrosszabb megoldás, de sajnos én is ilyen vagyok

ha valaki jön velünk szembe kutyával, és a kutya pórázon van, akkor csak rövidebbre fogom a pórázt és kikerüljük egymást, ha barátságos a másik a kutyus, akkor odaengedem az enyémet is, viszont azt nem szeretem, amikor valaki póráz nélkül sétáltat, látja, hogy megállok az enyémmel, és még akkor se fogja az adást, hogy az övét meg kéne fogni, ilyenkor megfordulunk és elindulunk egy másik utcába

a környékünkön van 3 labrador keverék agresszív kutya, mindenkinek neki mennek, legyen az ember kutyával vagy kutya nélkül, tőlük nagyon félek, múltkor kint volt az egyik, és nem akar minket békén hagyni, erre még a kutyusom is elkezdett rá morogni és vicsorogni, még sose láttam ennyire agresszívnek, pedig egy nagyon barátságos kutya, próbáltam magam mögé húzni, csitítani, de semmi, az volt a szerencsém, hogy anyukám is jött velem, így amíg ő próbálta elzavarni a kutyát, addig tudtam foglalkozni az enyémmel

mikor még kisebb voltam (és a kutyám is), sétáltunk kint ketten az utcán, az egyik kerítés mögött volt egy nagy német juhász, aki nem csak megugatott minket, hanem támadta is a kerítést, már épp elmentünk mellette, mikor hallottam, hogy a hátam mögött rohan valami felénk, a német juhász kiszabadult és vicsorogva elkezdett futni felénk, ijedtemben felkaptam a kutyámat a földről és vártam a véget, de csak nem történt semmi, a német juhász eltűnt, és azóta se láttam, ekkor voltam olyan 12-13 éves

2013. nov. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
A szituáció adja, hogy éppen mit teszek. Amikor még tacskóm volt, akkor voltak olyan esetek amikor bizony jobban tettem volna ha ölbe veszem. Találkoztam egy ízben egy nagyobb kutyással aki azt mondta, hogy az ő kutyája nem fogja bántani az enyémet. Egymáshoz is engedtük a két kutyát, de amint a másik kutya megérezte, hogy az enyém is kan, abban a pillanatban felülről ráfogott és megrázta a tacskómat. Akkor azt szűrtem le, hogy sajnos nem minden gazda ismeri a saját kutyáját. Az egyiknek el lehet hinni azt, hogy nem bántja az enyémet a másiknak meg nem.
2013. nov. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám 6 kg és mindenkihez odaengedem. Még sosem volt gond. Nyilván ha azt látnám, hogy agresszívan vicsorog rá egy kutya, magam mellé hívnám, de nem venném fel. A másik kutya gazdája meg majd megfogja az övét ha szükség van rá.
2013. nov. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!