Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet lefoglalni egy...

Hogy lehet lefoglalni egy kutyát, ha még meg sem született?

Figyelt kérdés
Azt nem értem, hogy ha még nem született meg egy kutya, és a leendő gazdi ugye nyilván nem látta, nem tudja a színét, nem látta a mozgását, a viselkedését, hogy meri azt a kutyát lefoglalni egy neves tenyésztőnél?... Én midnenképpen megnézném az egész almot, és akkor tudnék választani, és dönteni, hogy egyáltalán kell-e nekem ebből az alomból kutya... Én úgy tanultam, hogy a kölyköket mindenképpen meg kell nézni, és utána dönteni... Amikor viszont itt azt olvasom, hogy a neves tenyésztőknél a kiskutyák már 1-2 évre előre le vannak foglalva, akkor nem értem az egészet... szóval elmondaná valaki, hogy hogy van ez?...
2009. nov. 18. 10:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

a tenyésztő előjegyzést vesz fel azokra amit már tudsz: hogy például kiállitási kutya legyen, szuka vagy kan és milyen színű ...stb, amiket már eldöntöttél

ha születik ilyen kutya, akkor a tiéd lehet, ha neked is tetszik

2009. nov. 18. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyszerű! Eldöntöd, hogy xy kennelből szeretnél kutyát, az okokat nem fritatom. Felhívod a tenyésztőt, hogy elbeszélegess vele. Pár kereszt kérdés oda-vissza ...

Megkérded tőle mikor lesz legközelebb alom, lehet azt a választ kapod hogy csak jövőre vagy egyenlőre nem tervez almot. Mit lehet ilyenkor tenni?

Feliratkozol nála, hogy a legközelebbi alom téged érdekelne, szóljon neked mail vagy telefonszámodon ha valami konkrétabbat tud (persze pénzt ilyenkor nem érdemes adni). Ha megjön a telefon, hogy pl jövő nyárra tervez alomot, akkor már lehet előre fizetni valamennyit megegyezés szerint. A nagy napkor elmész megnézed a kölyöket, előfordulhat, hogy egyik sem nyeri el a tetszésedet. Ekkor annyi választási lehetőséged van - mivel pénzt nem fog visszaadni - , hogy a következő alomból választhatsz.


Legalábbis én így képzelem el.

2009. nov. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

na de miért adna pénzt valaki olyasmiért, amit nem is látott, ami még meg sem született?...

Nemrég olvastam egy angol honlapon, hogy abban a kennelben a kutyák 10 hetes (!) koráig nem tudják megmondani, hogy a leendő gazdi kap-e kutyát, vagy sem, mert abban a korban végeznek szocializációs meg mit tudom én, milyen vizsgálatokat, és utána a tenyésztő dönti el, hogy melyik gazdának adja a kutyát... akkor ez most elavult nézet, amit én ismerek, hogy a gazdinak kell kiválasztani a kutyát?..

2009. nov. 18. 11:19
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Előjegyzésre azért van szükség, hogy biztos legyen benne a Tenyésztő, hogy minden kölyök gazdira talál. Profik így csinálják, felelősséggel. Általában több az előjegyzés, mint a várhatóan születő kölykök, hogy ha mégsem lesz esetleg olyan kutya, mint amilyet foglalnak, vagy valaki visszalép, akkor se maradjon gazdi nélkül senki. Emellett egy jó tenyésztő több jelentkező közül fogja kiválasztani a legalkalmasabb jelölteket. Ha pedig nem divatból akarsz egy kutyát, akkor már a szüleiből következtethetsz az alom várható minőségére, tehát profi tenyészet esetén nem érhet csalódás!
2009. nov. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
a "minőségére" lehet, hogy következtethetsz, de hogy "passzol-e" a kutya a gazdihoz, összeillenek-e, mennyire játékos, vagy nyugodt a kutya, stb... azt csak élőben lehet meglátni, nem?...
2009. nov. 18. 11:27
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem elavult nézet, de van olyan vevő, aki prioritást élvez és az választhat előbb. Ha neked nem tetszik egyik sem, akkor nem veszed meg. Megvárod a következő almot vagy keresel másik tenyésztőt. Tudok olyanról, aki már 2 éve vár egy bizonyos párosításra, nyílván ő választhat másodszor (először a tenyésztő kiválasztja, hogy melyiket tartja meg), mindenki más csak utána. Azért kell magadat előjegyeztetni, mert kevesebb kutya születik, mint ahányra kereslet van.
2009. nov. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a kezdő kutyások nagy része alkalmatlan az önálló választásra, ugyanis nincs tapasztalata. Ilyenkor a tenyésztő ajánl neki kutyát, de ehhez kell, hogy ne akkor találkozzanak először, hanem előtte megisrmeje a vevő hozzáállását, körülményeit, igényei és lehetőségeit. A több hónapos előjegyzési időszak alatt erre is van lehetősége.
2009. nov. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
hm... na és az a nézet, hogy azt a kutyát érdemes választani, aki először hozzád sétál, felőled érdeklődik az alomból?...
2009. nov. 18. 11:40
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen ember tudja melyik kennelből milyen szülőktől akar kölyköt venni, azoknak megnézte a leszármazottait, az eredményeiket stb.


Az ilyen adatok alapján még így látatlanban is sokkal nagyobb valószínűséggel meg lehet tippelni milyen lesz a kutya felnőttként, mint első ránézésre egy 10 hetes szőrgombócról, pedig azt látja.


egyébként előjegyzett kölyköt jobb helyeken nem kötelező megvenni, és a választási lehetőség az alomból még mindig adott, tehát ez nem is annyira látatlanban vétel, csak egy egyszerű előjegyzés.

2009. nov. 18. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
de biztos az, hogy attól, hogy szuper kiállítási meg győztes kutyák a szülők és az ősök, hogy az a kiskutya a leendő gazdájához illik és személyiségében is "jó vétel"?... A törzskönyv és a származás a küllemről és az öröklött betegségekről szól, de a személyiségére nincs hatással a kutyának, nem?...
2009. nov. 18. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!