Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya panelben? Mi a véleménye...

Kutya panelben? Mi a véleményetek erről? Szerintetek is szenvedés a kutyának?

Figyelt kérdés
2009. nov. 18. 11:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
56%
Nem feltétlenül, ha naponta 3-4-szer leviszik és sokat foglalkoznak vele. A kutya alapvetően a gazdájával szeret lenni, ő ettől boldog, nem attól ha ki van rakva a kertbe ahol nem találkozik a gazdákkal csak naponta kétszer öt percre esetleg.
2009. nov. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

szerintem is jó a kutyának a panelba ha rendesen van vele foglalkozva de ezt már annyiszor megvitattuk

általában (tisztelet a kivételnek) ha kertben van a kutya kerti dísz

ha pedig lakásban van akkor törődnek vele stb...

te még arra nem gondoltál h karácsony estén milyen jó érzés átkarolni a kutyát és úgy nézni h kint hideg van?

hmm sztem még nem gondolkodj el ezen

aki meg azt gondolja h kutya a házba nem az begyöpesedett

2009. nov. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

sziasztok


én kertes házban lakom,van egy egy éves boxerem

a nap nagy részét bent tölti, de akkor megy ki amikor akar:)

tisztelet a kivételnek, de sokan csak tartják a panelban a kutyát mert már máshová nem tudják rakni.

Én csak akkor látom jónak panelban a kutyatartást, ha valaki mindig van a kutyus mellett

Tudom, hogy ezt sokan nem engedhetik meg, de akinek nincs idelye foglalkozni vele szerintem az ne tartson ebet, főleg panelba ne

2009. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
hát az, hogy panel vagy téglaház, szerintem annyira mindegy... ne értem, hogy miben más egy családi ház belseje egy panel belsejétől?... Nem biztos, hogy a családi házban több a hely, sőt...
2009. nov. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
a legtöbb kerti kutya soha életében nem jár a kerítésen kívül, de a gazdáik azt mondják, h panelban kutyát tartani állatkínzás..
2009. nov. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem lenne gond suli időben a kutyussal való törődés, mivel az egyetem mellett sok szabad időm van. Csak az a baj, hogy nyáron végzek és dolgozni szeretnék. Szóval előre mérlegelem, hogy mi lenne a suli után...Mennyi időm maradna Rá és hogy az elég e neki.

2009. nov. 18. 13:20
 7/11 anonim ***** válasza:
48%

Nekem semmi bajom nincs a panelban tartással addig a pillanatig, amíg nem jönnek a hülye dumával, hogy a szegény kinti kutya, akivel nem foglalkoznak stb... Könyörgöm! A kinti kutyával nem azért nem foglalkoznak mert kinti! Nem azért rossz neki mert kint van! Hanem azért mert a gazdái nem jó állattartók! Nem tájékozottak, nem érdekli őket! Ezek az emberek panelban is ugyanolyan rosszul bánnának az állattal. Lehet hogy a panelben több kutyának van jó dolga, de csak azért, mert ahhoz több erpfeszítés kell amit a kertben, láncot tartó ember nem tenne meg. Csakis a gazdán múlik minden.

Nekem kinti kutyáim vannak, akik imádnak kint lenni, és ha nemérek rá velük lenni akkor bizony kikéredzkednek egyedül. Járnak kutyaiskolába, jólneveltek stb... Míg sok panelkutyáról azt látom, hogy unatkozik, csak pisilni visdzik le, kanapén alszik, nassol, gazdin uralkodik stb... De ez sem a panel hibája, hanem az emberé.

2009. nov. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
37%
Érdekes módon azok, akik szerint szenvedés panelban tartani a kutyát, általában semmi kivetnivalót nem találnak abban, hogy a kutyát egy szűk kennelben, az embertől elzárva neveljék, esetleg séta nélkül, de állatkínzást kiáltanak, ha a gazdi társként tartja a kutyát, napi 3-4 sétával, rendesen nevelve panelban. Nem ellentmondásos?
2009. nov. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
De az, csakhogy te ezt honnan látod neten keresztül? De akkor maradjatok csak sötétségben: szegéény kinti kutya milyen sz*r neki, bezzeg ha bent lenne.... Neeem a gazdájával van baj, hanem avval hogy kint van!" A kutyának nem csak lehet a kínzás, ha láncon van és nem sétáltatják. A panelosok sem azért viszik le mert olyan jók, hanem azért mert muszáj... Ugyanannyi kutya szenved a házban is a rossz gazda miatt, legfeljebb abból kevesebbet látsz.
2009. nov. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem a kérdésre válaszoltál és nem is arra, amit én írtam, csak a saját igazadat hajtogatod. Jókat írsz, csak nem erről beszéltem. Én is kertben tartom a kutyámat, nem írtam, hogy EZ állatkínzás. Olvasd el még egyszer a válaszomat és aztán reagálj!
2009. nov. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!