Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Rineweldben tényleg betegek...

A Rineweldben tényleg betegek a kutyák, vagy csak mondják?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a Rineweldben a legtöbb kutyának ugyanaz a betegésge van (ne kérdezzétek, mi a neve, nem emlékszem), és nem érdemes onnan kutyát venni. Tényleg igaz ez, vagy csak mondják, és tényleg megbízható a kennel?
2013. nov. 17. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Írsz a tenyésztőnek és pontosan megkérdezed tőle. Egyetlen tenyésztőnek sem érdeke titkolódzni olyasmivel, ami úgyis kiderülhet.
2013. nov. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
És ezt kitől hallottad? Én sheltie ügyben érdeklődtem róla olyan ismerőstől, akiről tudtam, hogy nekem nem hazudna és aki jól ismeri az angol pásztor tenyésztőket. Egyetlen negatív kritikát mondott róla: a merle×merle párosításokat, ami az ő lelkiismeretébe nem fér bele.
2013. nov. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
igen, a merle-merle párosítással én is tisztában vagyok, mert annak idején ismertem Shanzát. váltottam velük pár szót, de nagyon felületesen, jópár éve egy kiállításon.
2013. nov. 17. 16:43
 4/6 anonim ***** válasza:
maga a honlap jó, és a kennel is annak tűnik, de ugy látom van pár saját tenyésztésű kutyája, akik elég fiatalon hunytak el.
2013. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalon elhunyt kutyák egy JRD nevű vesebetegség miatt haltak meg. Amint kiderült, hogy probléma van, le lett szűrve az összes kutya és azóta nem születtek JRD-s kutyák a kennelben.

A másik 'betegség', ami előfordul az a DM (nem csak nála, de sokan még nem szüretnek rá), ami lebénulással járhat. Járhat...ugyanis nem minden, sőt, nagyon kevés érintett kutya mutat tüneteket. Általában a kutyák hamarabb meghalnak idős koruk (vagy esetleg egyéb betegségek) miatt, minthogy kialakuljanak a DM tünetei. Jelenleg még nagyon keveset tudunk sajnos a DM-ről, nem rég kezdődtek el rá a szűrések.

A tenyésztőt én megbízhatónak tartom, nem titkolja a problémákat, garanciát vállal a kutyákra.

2013. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, a zöld kéz mindenkinek ment!
2013. nov. 18. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!