Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Palotapincsiről tapasztalatok?...

Palotapincsiről tapasztalatok? Mennyit eszik? Mennyibe van nektek havonta? Kozmetikushoz jártok-e vele? Milyen a viselkedése, természete? Gyakran betegek-e? Irjatok le mindent vele kapcsolatban.

Figyelt kérdés
Köszi!
2012. márc. 8. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Google a barátod. [link]
2012. márc. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi az erőfeszítésedet,de ezt már magamtól sikerült megtalálnom!Írtó nehéz volt!

Viszont a kérdésemben leírtak alapján tapasztalatokat szerettem volna kérni.Személyes tapasztalatokat.

2012. márc. 8. 13:52
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Nekem egy három éves pekingi palotakutyám van.

Nem igazán eszik sokat, sőt tápból például kevesebbet is az előírtnál. De nem erőltetem belé, nyilván ha szüksége lenne többre, akkor többet enne. A havi tartása körülbelül 3ezer forintra jön ki úgy, hogy minőségi tápot kap és rendszeresen főzök neki. Nem egy horribilis összeg. Kozmetikushoz én nem járok vele. Egy időben a körmét vittem vágatni, de már ezt is magamnak oldom meg. Vettem körömvágó ollót így sokkal olcsóbb, mint mindig kiadni a pénzt. (Persze ha még nem csináltál ilyet, akkor jobb tapasztalt emberre bízni) A szőre napi gondozást igényel. Fésülni kell, főleg vedlési időszakban, mert nagyon vedlik. Két rétegű bundája van és ilyenkor az aljszőrzete nagyon vedlik. Nyáron éppenséggel lelehet vágatni a szőrét, de megmondom őszintén nekem így jobban tetszik. Napi fésüléssel nem szenved jobban a melegtől, mint lenyírva. (Egyszer volt lenyírva a kutyám) De ha nyíratnám a szőrét azt is valószínűleg magamnak oldanám meg. De legyen mondjuk egy évben 1x 5ezer forint érték a kozmetikázása körömvágással együtt.

Viselkedéséről: Nem igaz az, hogy idegbeteg kutya. Sokan félnek tőle, mert a legtöbb tényleg egy kis agresszív idióta kutya. Meg olyan kis félelmetes külsőt sugároz azzal a nyomott pofájával mikor morog. Meg a szemét is kidülleszti ilyenkor. Apropó a szemére oda kell figyelni, tisztán tartani (legjobb ha sima vizes vattás koronggal tisztítod neki, nem jó ám a mindenféle kencefice inkább a víz, mint valami olcsó vacak). Valamint a kis redőit is azzal érdemes tisztítani. Arra is oda kell figyelni, hogy ha nagyon felidegesíti az ember, tényleg simán kieshet a szeme. Durva...

Szóval viselkedése: Megfelelő szocializációval és neveléssel egész kis normális kutyus alakítható belőle. Fontos, hogy ne ingerszegény környezetbe nőjön fel a kicsi, mert akkor abból lesz a pórázon sikítozó szőrmók. Taníthatóak, mint a legtöbb kutya, bár ez igen nehéz. Világ életében társasági kutyának lett kitenyésztve így nagyon sokat ne várj tőle. Makacs kutya, de nem hülye. Nagyon öntörvényű, szinte császárnak hiszi magát a legtöbb. Egyértelműen sokat képzel magáról és azt hiszi ő minimum egy tibeti masztiff méreteivel vetekszik. (Ez akkor is megvan ha normális a gazda-kutya viszony, tehát ők alapból ilyenek) Erre szokták mondani, hogy nagykutya kis testben. Lusta kutyák, enyém is állandóan fekszik, de ha séta van akkor mindig tettre kész. (igaz sokan mondták, hogy ilyen aktív pincsit még nem láttak, de szerintem ez részben én "tettem" vele, mert kezdettől fogva sétáltunk, kutyák közé jártunk) De úgy is látod, hogy milyen a Te kutyád természete. Hiszen minden kutya egyéniség, a standard az tényleg egy átlag, ettől eltérhet a viselkedése. Úgy szokták írni szakkönyvekben, hogy napi fél óra séta bőven elég neki + a szobában játszás. Na hát az enyém meg is őrülne, ha egy nap ennyit sétálna...

Betegség: Mint minden fajtának, nekik is vannak betegségeik. A leggyakoribb a szembetegség, a gerincproblémák és a szívük. Nem szabad nagyon túlpörgetni őket, mert megállhat a szívük. Néha én is leállítom a kutyám ha már nagyon rohangál a többivel és látni hogy liheg. Olyankor van pár perc csendes pihenő. A gerincére vigyázz, ha lehet ne lépcsőztesd. Ezzel sok problémát megakadályozhatsz. Sajnos az enyémnek is most volt vele problémája, pedig még nagyon fiatal. Neki a magas tárgyakról való leugrás az, ami betett. (Mondjuk azért egy ágy, nem olyan magas, de az afeletti magasságokat kerüld + ne lépcsőztesd ha mondjuk a 4.en laktok és nem lesz probléma) Persze ez nagyban függ a genetikától is, és mivel én sem a legjobb helyről kaptam a kutyám, valószínűleg ez is hozzájátszott. Ezen kívül 2x voltam vele betegség miatt orvosnál. Egyszer a füle+torka gyulladt be télen. A bolond ette a havat. Azóta erre vigyázunk. Másodszor pedig megint a füle gyulladt be. Sajnos ha 1x begyullad neki, utána ez visszatérő lehet. De nagyon gyorsan kikezeltük megfelelő cseppel. Azóta ez nem jött neki elő, még most télen sem pedig elég hideg volt.


Ha van még kérdésed kérdezz nyugodtan.

Egyébként itt nagyon sok jót olvashatsz róluk: [link] + vannak kölykök is. Ők régen tenyésztők voltak, de már kiöregedtek a törzskönyves kutyájuk. Viszont lényegesen olcsóbban megkaphatod mint egy tk-s kutyát, és még sem olyan mint hogy Fifit össze rakták a szomszéd néni Marcijával. Azért értenek hozzá és még is szebbek.

Illetve ha tudsz angolul akkor: http://www.youtube.com/watch?v=YeCpZdVL40g

2012. márc. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Azt is tapasztalatból emberek irták okoska. -.-
2012. márc. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!Nagyon sokat segítettél!

Még kérdeznék egy-két dolgot tőled.Szoktad-e fürdetni,és milyen gyakran?

Valamint,milyen tápot adsz neki?Mikor?Egyszer,vagy kétszer eszik?

Bűzmirigyét milyen gyakran kell kivenni?Kozmetikus ezt megcsinálja ugye?

2012. márc. 8. 14:11
 6/11 A kérdező kommentje:
Szerintem én nem sértegettelek semmivel!Ellenben veled.Ha tudni akarod nagyon sokat olvastam róluk,de gyakran ellenkezőt írnak különféle oldalakon.Nem egyértelműen fogalmaznak.És vannak dolgok amiket meg sem írnak,ami esetleg érdekelhet vele kapcsolatban.
2012. márc. 8. 14:16
 7/11 anonim ***** válasza:

Eddigi "pályafutása" alatt nem volt probléma egyszer sem a bűzmirigyével. 4havonta féregtelenítem, adok neki csontot is mértékkel természetesen. De egyébként a kozmetikus megtudja csinálni a bűzmirigy kinyomását.

Tápból én a Royal Canin-t ajánlom. Nekem tökéletesen bevált. Persze minden kutya más lehet a tiédnek más fog tetszeni. De én azt ajánlom, hogy mindenképp olyat válassz ami kistestű kutyának való táp. Az enyém például utálja a nagy szemű tápokat. Főleg kicsiként. És van amelyik tápnak a juniorja is nagy szemű.

Junior táp: [link]

Ezek mindig drágábbak mint a felnőtt táp.

Felnőtt táp:

[link]

Látod ez már olcsóbb. Soknak tűnik így hogy egy kg 1300-1600 ft, de mint írtam havi 3ezer forintból megvan az etetése. Szerintem ennyit igazán rálehet szánni egy kutyára.


Ezen kívül még ajánlom az Acanat és a Pro Plant. Mind a kettőből van ilyen kistestűeknek való táp, körülbelül ugyan ilyen áron. Én a Pro Plant próbáltam még ki, de vakarózott a kutyám tőle.


Fürdetés: Nem szabad sűrűn fürdetni őket, mert egy az tönkre teszed a szőrét vele, elveszti azt a "képességét", hogy fűtsön télen (nyáron meg ugyebár hűt). Inkább a napi fésülés + jó minőségű táp és gyönyörű lesz a szőre. Enyémnek mindig úgy néz ki mintha naponta fürdetném, selymes is. Szinte észre sem venni ha megfürdetem, mert ugyanolyan. Egyébként olyan 4 havonta szoktam samponnal. Trutyis időben sima vízzel naponta kell. A sok fürdetés egyébként a bőrét is kiszárítja és vakarózni kezd. Enyém még így is vakarózik egy kis ideig ha megfürdetem. Hát ha még minden hétvégén fürdetném akkor milyen lenne.

A szőrére még egyébként adhatsz tojást. Én hetente egyszer szoktam. Imádja.

2012. márc. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Elfelejtettem leírni, hogy naponta egyszer eszik, mindig este mikor már nyugalom van és nem megyünk sehová. Igaz kistestű kutyáknál kevésbé probléma a gyomorcsavadorás (evés utáni mozgástól alakul ki főként közép-nagy testű kutyáknál), de azért fő az oda figyelés!

Persze amíg kölyök addig napi 2x kell.

2012. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2012. márc. 8. 14:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk néhány évvel ezelőtt ment el sajnos, kan volt.:(

Brutál házőrző volt, de tényleg.:)) Sajnos ő a gyerekeket nem szerette, többször megcsípett minket is amig kicsik voltunk, illetve a látogatóba jövő rokon gyerekeket is. Később fél szemére megvakult sajnos, teljesen megváltozott, kifordult magából. Azóta ilyen kistestű kutyusunk nem volt, ő volt az első és az utolsó. Őt úgy kaptuk már meg, hogy el volt törve a farkincája, illetve a jobb mellső lába, ami rosszul forrt össze, ebből kifolyólag sántított. Később még a szeme ugye, amit vissza kellett rakni az orvosnak, mert egy nagy kutya megharapta a fejét. Ezeken kívül semmilyen betegsége nem volt sosem a hosszú évek alatt, amíg velünk volt.

2012. márc. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!