Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy orias schnauzer megvedene...

Egy orias schnauzer megvedene ha nem vinnem csibeszelni?

Figyelt kérdés
Peldaul ha erzi hogy valaki bantani akkar?
2013. nov. 17. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha jó helyről van,megfelelő ösztönnel,akkor minden kutya a gazdája védelmére kel,amennyiben a gazda képtelen megvédeni magát.


Viszont falkavezéri szempontból,nem a kutya dolga megvédenie,hanem a falkavezér dolga megvédenie a falkát.



Mellesleg,én még nem találkoztam olyan bolond emberrel,aki egy nagytestű kutyát sétáltató emberre támadott volna :D

2013. nov. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
ja azt tudom de csak egy kerdes volt megy egy pelda semmi mas.
2013. nov. 17. 20:38
 3/10 anonim ***** válasza:

manapság nagy merészség kutyával megvédetni magadat. 1. Ha ő véd meg téged, nem vagy a falkavezére.

2.Ha a kutya megharap valakit, máris téged vonnak felelősségre. Nem érdekel senkit, hogy miért is harapott az a kutya.

3.Ha kosárban netán megtöri kissé a támadódat, simán agresszívvé, veszélyessé akarják majd minősíttetni a kutyádat.

Egyszóval, ha nem rettent el valakit a kutya látványa egy támadástól, akkor elő a paprika spré és társaival és védd meg magadat.

2013. nov. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk nem feltétlen igaz, hogy ha a kutya véd meg, nem vagyok a falkavezére. Attól függ. Ha pl olyan van, hogy akár lakásban vagy olyan helyen támadják meg a gazdát, hogy nincs épp pont mellette a kutya, és pl egy pillanat alatt leütik, akkor ha a kutya odaront, hogy rátámadjon a betörőre, akkor az nem azt jelenti, hogy a gazda nem falkavezér! Remélem, valami másra gondoltál utolsó...és ilyen helyzetben bizony a betörő nem lesz akkora hülye, hogy még fel is jelentse azt, akihez be akart törni, vagy utcán kirabolni. Őrző-védő kutyánál bizony lehet a kutyára számítani, képzés nélkül is!
2013. nov. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ja,csak képzés nélkül,ha nem tudod leállítani parancsra a kutyát,és példának okáért megölni,vagy megcsonkítja,esetleg nyomorékká teszi a támadót,a magyar bíróság a kutyát fogja felelősségre vonni,ezzel együtt a gazdát is.
2013. nov. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ma 21:05

Olvasd csak el az egyik előző hozzászólást. Én bizony olyasmit olvastam ki belőle, hogy a falkavezérnek kell megvédenie a kutyáját, nem fordítva.

2013. nov. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Könyörgöm és ha a falkavezért leütik, akkor hogyan is védje meg magát, vagy mást, hmm??? Szerinted normális ilyenkor, hogy ott áll a kutya és nem csinál semmit? Te jó ég.
2013. nov. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Törpe snacim van, ő is megvéd ha kell. De azért nem szoktam neki hagyni, hogy kibontakozzon. Hála az égnek még sosem szorultam rá, hogy mondjuk védelemből megtámadjon másokat a kutyám.

Az óriás schnauzer amúgy nyugodtabb. Náluk valahogy úgy van, minél nagyobb, annál nyugodtabb. :) De persze nevelni is kell nagyon.

2013. nov. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen. A fajta legtöbb egyedére igaz ez a tulajdonság. Azonban az őrző-védő munkára nem árt hangsúlyt fektetni. A kutyaiskolában mondja a kiképző úgyis a dolgokat. Gondold át, mérlegelj, és ha nem tetszik, nem muszály csinálnod. Ha elkezded, én azonban garantálhatom, hogy a kutyádból ekkor lesz az, akire azt mondják: Az Óriás Schnauzer.

A másik két fázissal sem szokott általában gond lenni.


Ha nincs csibészelve, valószínűleg, akkor is megpróbál majd megvédeni. A dolog sikere már csak szerencse kérdése. Kizárólag a Kutya, a támadó na és persze Te vagy a befolyásoló tényező.

Remélem nem fog rá sor kerülni, de ha még is úgy hidd el ő nem futamodik meg semmilyen méretű vagy fajú ellenség elől. Főleg ha rólad van szó. Ember legyen a talpán az, aki csak úgy megtámadja egy óriás schnauzer gazdáját.

Nekem ez a véleményem. Biztos van, sőt remélem, hogy van olyan aki mást mond, mert így elmondhatja az ő negatív tapasztalatait és így már valamivel többet tudok, mint azelőtt.


Summa summarum: Ebben a fajtában megbízhatsz! Akár vakon is :)

2013. nov. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a jó snaci bármikor:) nem biztos hogy szépen karra fog mint a kutya suliban, de az én snacijaim esetében a garantálom hogy megharap. minden jó ösztönű örző-védő kutya védi a falkáját és a területét is. a snacik amúgy sem csípik az idegeneket elég bizalmatlanok.
2013. dec. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!