Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 9 éves törpesnaci,...

Van egy 9 éves törpesnaci, akit szeretnék megtanítani az apportírozós játékra, hogyan tudnám?

Figyelt kérdés

Mivel nem mai "csirke" már :) megvannak a berögzött szokásai, de most változtatni szeretnék ezen. Van a kutyusnak egy "sünije", ami igazából egy gumiszív, de ő süniként ismeri (az első játéka süni volt, amit értelemszerűen süninek is hívtak, így azóta minden újabb sípolós játék süni) és imád azzal játszani, de nála ez abból áll, hogy magától szinte sohasem hozza oda, hanem ha valaki épp arra jár és rálel a sünire, akkor ha eldobja neki, a kutyus teljesen lázba kerül, utána fut, felkapja és elfut vele valahová (ágy, asztal alá, kanapé, függöny mögé) és ott leteszi. Ha szólítod, hogy hozd ide, csak áll és néz. Ha hívod, a süni nélkül odajön. Ha a sünit valahová elvitte és senki sem megy utána és nem is hívjuk, akkor egy idő után a süni nélkül előjön és próbál rávenni arra, hogy újra dobjuk el, ami megintcsak abból áll neki, hogy én menjek oda a sünihez, fogjam meg, dobjam el, ő utána fut, elbújik, én pedig akár az ágy közepéig is másszak utána és újra vegyem el tőle és dobjam el stb... Ez így nem jó. Valahogy meg kéne tanítanom normálisan erre a játékra.

Olyan vezényszavakat tud, hogy: marad (olyan 90%-os biztonsággal :)), mi'csinálsz (ettől összerezzen és összehúzza magát), pacsit (erre egyből dobja a pacsikat), ül (ez olyan fifti-fifti alapon megy nála), gyere ide (ez pl úgy működik nála, hogy ha állva kéred, hogy jöjjön, akkor nem jön, de ha legugolsz, egyből szalad feléd. Ha közben felállsz, lefékez és lassan kullog feléd vagy akár meg is áll. Ez sikerült némi jutalomfalattal egyik este már egész jól megoldani nála. Most már siet akkor is, ha állva hívom, mert tudja, hogy kap kaját. Csak most meg az a baj, hogy odafut és egyből leül. És akkor állíthatom fel, hogy addig ne üljön, míg én azt nem mondom.) Szóval nem egyszerű. :) Tud még egy-két szót, ami nem igazán lett neki tanítva, hanem inkább az évek alatt rájött a jelentésükre.

Hogy taníthatnám meg a legegyszerűbben, hogy ő is, én is élvezzem a játékot, mert látom, hogy nagyon-nagyon akarná ő ezt és olyan értelmesen néz a szemeivel, hogy vajon mit is akarhatok én, annyira látom, hogy forognak a tekervényei, de sajnos sosem lett jól megtanítva. De nagyon okos kis kutyának tűnik.



2013. szept. 7. 21:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Az apportozós játék ne legyen mindig előtte, csak akkor vedd elő, amikor épp játszanátok.

Én a helyedben egy ilyennel kezdenék neki: [link]

Ennek az a lényege, hogy a dummyben fincsi falatok vannak. A kutya azonban ezt nem képes megszerezni a segítséged nélkül. Így lehet, hogy mikor rájön, nem képes kinyitni, tőled kér segítséget és odaviszi neked. Ekkor nyisd ki a dummyt és hagyd, hogy egyen belőle egy keveset.

Ha ez így nem történik meg magától, akkor először mutasd meg neki te, hogy te ki tudod nyitni.

2013. szept. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!