Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Fecske.betyár kérdése:

Hogyan szoktassam le a kutyám a folyamatos csipkedésről ugrálásról?

Figyelt kérdés

2013. nov. 18. 17:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom, terelőkutya. Jellemző rájuk ez a viselkedés. Abban az esetben persze, ha nincsenek következetesen nevelve. Először is érd el, hogy reagáljon a tiltásra. Aztán tiltsd, mikor rosszat csinál. Ismételni kell sokszor, míg rögzül belé.

Mondjuk én a fiatal pulimat úgy szoktattam le a csipkedésről, hogy néhányszor egy picit orrbarúgtam mikor csipkedett. Kövezzetek meg, de le is szokott róla.

2013. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ez egy jó kérdés :)

Mekkora a a kutya?


Egy nagyobb kutyánál veszélyes is lehet az ugrálás meg a csipkedés, kisebbeknél kevésbé. Az előző válaszoló jól leírta, hogy érd el azt hogy megértse mit szabad és mit nem, ha felugrik rád mondd azt hogy "nem!" és határozottan lökd el magadtól, a csipkedésnél is bejöhet ez a dolog.

Nálunk az ugrálásról szoktattam le így.

2013. nov. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ugrálásnál húzd fel a térded, hogy a kutya mellkassal ugorjon neki. Ez elég kellemetlen élmény, ha következetesen csinálod, leszokik róla. A csipkedést meg legegyszerűbben tiltással tudod kezelni, vedd elő a legfélelmetesebb, mogorvád arcod, és egy határozott nem kíséretében otthagyod a kutyát.
2013. nov. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A kutya elég kicsi, puli meg valami más keverék.

Hiperaktív, tanítva van: Fekszik ül ( ezt a kettőt keveri,de tudja) ugrik, gyere, igyál parancsok, és rájött, hogy a labdával nem csak cselezni lehet, hanem kapura lőni,

úgyhogy most már megérti azt is, hogy állj be.Tehát nagyon magas IQ -ja van és fogékony.A kutyus még csak nyolc hónapos, de mindezek ellenére nagyon szófogadatlan! Pl.: állandóan szétugrasztja a tyúkokat, nem bír leszakadni róluk

Imádja harapdálni a kezem, persze csak gyengéden, és ha meglát majd kiugrik a bőréből.


Egyébként szerintem majd leszokik róla:ezt tapasztaltam régi kutyánknál is!

Kösz a válaszokat!

2013. nov. 20. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!