Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kevesebb esély van arra, hogy...

Kevesebb esély van arra, hogy egy nőstény kutyára támadjon egy másik kutya, mint arra, hogy kanra támadjon?

Figyelt kérdés

Járok futni egy mezőre, ahol sokszor találkozok kutyasétáltatókkal, többnyire póráz nélkül vannak a kutyák.

Nekem egy 4-5 kg-s palotapincsi keverék kutyám van, nőstény.

Szeretném magammal vinni futni, mert nagyon szeret sétálni, és így legalább nem egyedül kéne mennem, de én még a gazdás kutyáktól is tartok,hogy esetleg kárt tesznek a kutyámban.

Ez egy gyerekkori megrázkódtatás következménye, egy nagytestű kutya rátámadt a tacskómra s bár nem sérült meg de nagyon megijedtem akkor.(a saját kutyám és a támadó kutya is kan volt)

A mostani kutyámmal nincs gond, nem csak azért mert nem tudna, de amúgy sem bántana senkit, nem megy oda más kutyákhoz, hallgat rám.

Csak ezek a mezőn szabadon sétáló kutyák még hozzám is odajönnek, hát ha még kutyával lennék.

Én abban bízom,hogy a méretére való tekintettel sem támadna rá egy nagyobb kutya, de nem tudom.Szerintetek?

(Kóbor kutyával még nem találkoztam, mindnek volt gazdája -csak azok jó néhány méterrel lemaradva jönnek általában)



2013. nov. 18. 21:56
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Ha vadászik a kutya a másik kutyára akkor tök mindegy hogy milyen nemű.


Ha dominancia alapú a verekedés akkor a szukák szukákkal a kanok kanokkal balhéznak inkább.. de egymással is előfordulhat..

2013. nov. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Ha olyan helyen futsz ahol szabadon sétáltatnak kutyákat, akkor azok a kutyák biztosan kíváncsiak lesznek a tiedre, tehát számíthatsz rá, hogy oda fognak menni ismerkedni. Általában ilyen helyre azért viszi az ember a kutyáját, hogy amellett, hogy mozog, találkozzon a fajtársaival is. Egyébként a szukák is össze tudnak veszni egymással elég komolyan, néha még durvábban, mint a kanok. De ahogy leírtad a körülményeket, szerintem ott nem jellemző a veszekedés. Általában ahol sok szabadon sétáltatott kutya van, azok nagyrészt jólnevelt, normális kutyák. Érdemes lenne először sétálva kimenni, hogy megismerkedjen a te kutyád a többiekkel!
2013. nov. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért függ a szukáktól is, hogy parasztul viselkedik-e, vagy nagyon áldozatként, de alapvetően igen. A kanok kanokra mennek inkább, a szukák szukára, de a kanok sokkal gyakrabban verekednek, mint a szukák, szóval statisztikailag biztonságosabb egy szukával kolbászolni, mint egy kannal.

Viszont a másik kutya méretével elég kevés kutya törődik. Van egy-két fajta, amire jellemző, hogy méltóságán alulinak találja, hogy kisebbekkel kötözködjön, de elég ritka.

2013. nov. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Célszerű futás közben kicsit megállni, hogy ismerkedhessen a kutyád a többiekkel...szüksége van társas kapcsolatokra, még ha nem is játékos kutya!

Aztán kocogtok tovább :)

2013. nov. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szabadon sétáltatott kutya az jól nevelt maximum kiváncsi játékos de a gazdájuk nem hinném ,hogy elengedné ha nem tud neki parancsolni az nagy hiba lenne ne félj ennyire kistestű kutyád van egy perc alatt az öledbe kapod ha verekedés van amugymeg engedd ,hogy más kutyákkal barátkozzon ne antiszociáld nem minden kutya falja fel
2014. máj. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!