Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutyákat hol érdemes...

Felnőtt kutyákat hol érdemes hirdetni? Hol a legnagyobb az esély arra hogy vki megveszi?

Figyelt kérdés
2013. nov. 17. 12:07
1 2
 1/15 Quadral ***** válasza:
100%
Mikor a fajtamentők és menhelyek dugig vannak az ingyen elvihető kutyákkal, nem hinném, hogy sokan felnőtt kutyát fognak vásárolni. Apró hirdetéses oldalakra felteheted, aztán lehet elviszik, de lehet nem.
2013. nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt kutyát leginkább akkor lehet eladni, ha 1. két évesnél lehetőleg nem idősebb 2. német juhász, malinois, rottweiler vagy ezek fajtakeveréke, ÉS szolgálatra alkalmas, mert akkor a rendőrség bizonyos esetekben átveheti (bár ez elég komolyan van szabályozva, úgy tudom) 3. vagy ha értékes tenyészállat egyébként (csak valami külső körülmény miatt kell eladni, pl a tulajdonos halála).

Magyarul kell valami nagyon kiemelkedő tulajdonsággal rendelkeznie, másként nem valószínű -- épp azért, amit az előző is írt.

2013. nov. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélek, mennyire etikátlan ELADNI egy felnőtt kutyát. Örülj, ha INGYEN találsz neki gazdát.
2013. nov. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nem véleményt kérdeztem hanem segítséget kértem, de köszi, nem tudsz rólam semmit így azt sem miért tettem fel a kérdést
2013. nov. 19. 16:02
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a lényegen nem változtat. Ha megszorulok, eladom az ékszereket, vagy tv-t vagy akármit.. De nem a kutyámat, aki évekig hűségesen szolgált, és velem volt jóban-rosszban. Nem egy kategória, és valóban nem tudok rólad semmit, de ilyen alakokra nem is vagyok kíváncsi.
2013. nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Miért, a lovakat is folyton adják-veszik, abban nincs semmi, hogy eladom a lovamat vagy veszek egy lovat -- pedig ők is hűségesen szolgálnak, adott esetben évekig...

Az másik kérdés, hogy ma Magyarországon egész egyszerűen túl sok kutya van, nincs akkora értéke, hogy egy felnőtt állatért az ember pénzt adjon. Minek, ha egyszer egy kölyökkutya olcsóbb is, és ráadásul azt az ember maga választhatja és nevelheti. (Kivételek pl. az értékes szolgálati- vagy tenyészkutyák, ahogy már mondtam.) Még a menhelyeken is inkább a kölyköket részesítik előnyben, amennyire tudom -- és még így is hány pedigrés felnőtt kutya van, aki még ingyen sem kell senkinek!

2013. nov. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Azért egy lóval ne hasonlítsuk már össze. Viszonylag kevesen élnek együtt lovakkal pl, a kutya-ember viszony lényegesen szorosabb...
2013. nov. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nem én dobtam fel ezt a szempontot... Egyébként pedig a lényegen nem változtat.
2013. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Van egy titka.


Egy nagyon jól sikerült profil, oldalas fotó a kutyáról.


Mint minden ember sem lehet jó fotogén arcú, a kutyáknál is van megfelelő szög, és jó reakció idő. Mondok erre egy példát.


Nekem németjuhászom van. Mikor 4 hónapos volt elkezdett felfigyelni az emberekre az utcán. Olyankor hasonló pózban állt meg mint a kiállításokon. Csak hegyezte a pici kis fülecskéjét, az egyik hátsó lábát hátrébb tette mint a másikat, és elöl pedig teljesen vigyázz állásban tartotta. Szal megvolt az a tipikus németjuhászos beállása.


S ilyenkor gyorsan le kell kapnod, anélkül hogy ő rád figyelne.



Szal egy rossz fotó amin a kutya nem előnyösen van nem fog ránézni senki. Kell egy nagyon jó fotó a fejéről, ha álló füle van akkor álló füles képet és ne olyat aki meghunyászkodva leengedi a fülét. Aztán a leendő gazdi kiváncsi a méreteire: ülés, vagy állás közben de ezek olyan féloldalasan h legyen mihez viszonyítani.


ui: ha rossz tulajdonságai vannak a kutyának: ( rág, stb) akkor egész egyszerűen kicsinosítod h vele minden okés és kész.

2013. nov. 21. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok védeni senkit, de igenis van olyan élethelyzet, amikor az ember ilyen, látszólag aljas cselekedtre kényszerül. Nekem pl egyik napról a másikra kellett elhagynom az országot, teljesen ismeretlen helyre, fix szállás nélkül "költözni". Ha véletlenül nem találtam volna egy kutyabarát albérlőt, aki ráadásul nem is ilyed meg a saját árnyékától, igencsak nagy bajban lettem volna, hogy a házőrzésre trenírozott, egygazdás német juhász kutyámmal mi a bánatot kezdek.
2013. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!