Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáknak szabad enni ilyet...

Kutyáknak szabad enni ilyet (több lent)? Lesz e ezektől baja?

Figyelt kérdés
kifli kenyér kutyaszalámi amit az ember eszik ilyeneket a kutyának szabad enni? ( Én régen úgy csináltam hogy beáztattam a kutyának a kenyeret és úgy adtam oda, az jó?

2013. nov. 20. 18:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó. A kutya ragadozó állat nincs szüksége szénhidrátra (kenyér, kifli) mert nem tud vele a szervezete mit kezdeni és csak felesleges kalória. A kutyaszalámik 90%-a gabona, a többi tíz százalék talán tartalmaz valamiféle állati hulladékot, szóval ez sem a legmegfelelőbb. Adj a kutyának húst, csontot, vagy ha nem akarsz nyersen etetni akkor valami jobb minőségű tápot, pl. Brit, Josera.
2013. nov. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, eheti ezeket. Régen én is mindig áztattam neki kenyeret is a táphoz, főleg télen, hogy ne hideg kaját kapjon. Nem csak ezzel kell etetni, de lehet neki adni.
2013. nov. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha már mindenképpen kenyeret akarsz neki adni, akkor szárazon legalább a fogainak jót tesz. Amúgy meg nem értem, a kutya nem konyhamalac a maradékot ne neki add, a túl fűszeres ételek (szalámi, ételmaradék) kinyírják a gyomrát.
2013. nov. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2# azért mert te szeméttel etetted a kutyádat, és életben maradt még nem jelenti azt, hogy ez jó is nekik. Volt olyan kóbor kutya, amelyiknek sódert találtak a gyomrában, mert nyomorult már azt is megette olyan éhes volt. Ettől még ez megkérdőjelezhetetlenül egészségtelen számukra. Adj neki csontot, húst, belsőséget, zöldséget/gyümölcsöt nyersen. Ha nem akarsz ezzel szöszmögni, akkor valami jobb tápot. (darling, chappy, pedigree NEM jó táp)
2013. nov. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 jbondka ***** válasza:

Hasznos infók:


[link]

2013. nov. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!