Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra hogyan...

Szobatisztaságra hogyan szoktassak? (14 hetes)

Figyelt kérdés

14 hetes kiskutyám úgy érzem, nem mer utcán pisilni. Kakilni már szinte mindig kint kakil, de pisivel akármilyen hosszú időre visszük ki, megvárja amíg hazaérünk, és rögtön bepisil. Vittünk ki pisijével átitatott anyagot (kutyapelust), hogy megmutassuk, oda szabad, de semmi.

Egyébként heteken keresztül próbáltuk még sétáltatás előtt egy helyre szoktatni a lakáson belül pelussal, de az sem igazán sikerült, nagyjából fele alkalommal máshová pisilt össze-vissza, másik felében a jó helyre. De igazából arra szeretném elsősorban tanítani, hogy az utcán/udvarban pisiljen, de mintha félne ott intézni a dolgát.

Van ötletetek, mit csinálhatnék?


2013. nov. 20. 23:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Türelem, 14 hetes kiskutya még nagyon kicsi, ilyenkor még visszatartani sem nagyon tudja, jön, amikor jön. Ez olyan, mintha egy kisbabát akarnál megtanítani arra, hogy bilibe pisiljen. Amíg nem tudja az akaratával befolyásolni a hólyagját, nem fog menni. Meg kell várni, amíg megérik rá.
2013. nov. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy 14 hetes még lehet szobatiszta. Bőven. Az enyém 8 hetes kora óta (mióta elhoztuk a tenyésztőtől mert már ő is tanítgatta) az, szóval nem kor kérdése.

Nagy marhaság volt a kutyapelus, de erre gondolom már rájöttetek, el lett rontva az elején a dolog de nagyon. Ezek után hosszú folyamat lesz kintre szoktatni, de hajrá! 2 óránként vidd le, evés-ivás-játék-alvás után MINDIG, periodikusan, ha jól végzi a dolgát akkor nagy dicséret, jutalom, minden ami kell, ha fent akkor szó nélkül töröld össze.

Első körben pedig dobd ki azt a hülyeséget (kutyapelenka) de nagyon sürgősen.

2013. nov. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Igen, a kutyapelenkával lett elcseszve minden. Eleve le kellett volna vinni, napjában többször, és nem kellett volna a pelus. Egyáltalán nem.
2013. nov. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ekkora kiskutyától még nem lehet elvárni, hogy a sétáltatás idejéig tartogassa magában a pisit. Ahhoz, hogy kezdettől fogva szobatiszta legyen, az kell, hogy másfél-két óránként kivigye valaki. Ezt csak olyan családban lehet megoldani, ahol legalább egy valaki mindig otthon van. Nyilván sokkal egyszerűbb szobatisztaságra szoktatni, ha a lakásban a pisilés kezdettől fogva tabu, mint ha egész nap ott pisilgethet, mielőtt hazaér a gazdi.
2013. nov. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Utána kell olvasni a kutyának akkor, mivel 2-3 óránként le KELL vinni, olyan nincs hogy ja nem vagyok otthon 8 órát majd megszokja. Igen, majd felnőtt korában. Ha nem megoldható 2-3 óránként a séta (nálam ez 1 hét szabadságot jelentett, de lehet nyári szünetben mikor otthon vannak a gyerekek, akármi) akkor meg kell várni míg alkalmas lesz a család arra, hogy magához fogadjon egy kutyát. Ez van.
2013. nov. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Először is ki mondta, hogy nincs időm ilyen gyakran kivinni? Sőt, épp azt írtam, hogy azért aggódom, mert volt, hogy akár négy órán át lent voltunk evés-ivás után rögtön, lent játszottunk vele, és négy órán át nem történt semmi (kétszer kakilt), de amint beléptünk a lakásba, abban a pillanatban pisilt. És ez nem egyszer fordult elő, habár négy órát csak egyszer töltöttünk lent vele, de másfél-két órát elég sokszor, minden evés-ivás után egyébként kivisszük.

A kutyapelus pedig kényszer volt, mivel 8 hetesen, amikor elhoztuk kezdtük az oltásokat, és albérletben-lakásban laktunk a harmadikon, nem volt kert, ahová vihettük volna, megfelelő oltások hiányában pedig sétáltatni sem volt szabad. Viszont én azzal már nem is szeretnék próbálkozni - közben elköltöztünk, van udvar, de már oltások is.

És ismétlem tehát, hiába viszem ki elég gyakran, minden alkalommal, amikor a NAGY KÖNYVBEN írják, hogy vinni kell, megvárja, amíg hazaérünk, és ott rögtön bepisil. Nem haragszom rá, türelmes vagyok, csak amiatt aggódom, hogy még egyszer SEM pisilt kint. Felőlem akár három hónapig is tarthat, csak egyelőre semmi jele annak, hogy akár hajlandó lenne az utcán pisilni.

2013. nov. 21. 09:02
 7/17 A kérdező kommentje:
Szeretném tehát kihangsúlyozni, hogy azzal tisztában vagyok, hogy türelem kell, és határozottság, és mikor csinálja általában, mi utal rá, hogy pisilni fog, és mivel még kicsi sok-sok baleset előfordul még a folyamat alatt, mert nem tudja visszatartani, de azt nem értem, hogy ha az utóbbi így van, akkor a megfelelő időben, ha kivisszük, és kint töltünk vele akár több órát: hogyhogy nem pisil (be) kint?
2013. nov. 21. 09:04
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
Az ilyet sosem értettem, iszik a kutyád egy csomót, leviszed pisilni és visszatartja 4 órán keresztül DIREKT egy kölyök, pedig te MINDENT jól csinálsz, akkor valószínűleg egy alient vettél magadhoz.
2013. nov. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Szerinted mit csinálok ezek szerint rosszul? Szerinted őt akarom hibáztatni, amikor mindennél jobban, gyermekemként szeretem? Nem hibáztatom, biztosan én csinálok valamit rosszul, ezért kértem a segítségeteket, de rég megtanulhatnám, hogy ezen az oldalon csak szidalmakat kap mindenki, nem segítséget. (Tisztelet a kivételnek.) Igyekeztem mindenből felkészülni mielőtt befogadtam, régóta szerettem volna már, egészen kicsi korom óta, és most úgy érzem, én buktam el mégis, nem tudom, mit csináljak, de csak lecseszést kapok, nem tanácsot.
2013. nov. 21. 09:26
 10/17 A kérdező kommentje:
Egyébként is minek hazudnék egy arc- és névnélküli oldalon? Mindent úgy írok, ahogy a valóságban történik és történt, hogy a megfelelő választ kapjam rá, mert nekem az a legfontosabb, hogy ő jól legyen, vele minden rendben legyen. Szeretnék mindent a lehető legjobban csinálni.
2013. nov. 21. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!