Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szobatisztaságra hogyan...

Szobatisztaságra hogyan szoktassak? (14 hetes)

Figyelt kérdés

14 hetes kiskutyám úgy érzem, nem mer utcán pisilni. Kakilni már szinte mindig kint kakil, de pisivel akármilyen hosszú időre visszük ki, megvárja amíg hazaérünk, és rögtön bepisil. Vittünk ki pisijével átitatott anyagot (kutyapelust), hogy megmutassuk, oda szabad, de semmi.

Egyébként heteken keresztül próbáltuk még sétáltatás előtt egy helyre szoktatni a lakáson belül pelussal, de az sem igazán sikerült, nagyjából fele alkalommal máshová pisilt össze-vissza, másik felében a jó helyre. De igazából arra szeretném elsősorban tanítani, hogy az utcán/udvarban pisiljen, de mintha félne ott intézni a dolgát.

Van ötletetek, mit csinálhatnék?


2013. nov. 20. 23:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én nem bántani akarlak, de ha vennéd a fáradtságot és beírnád a keresőbe hogy "szobatisztaság" megkapnád ugyanazokat a válaszokat amiket most itt leírtunk és fognak még egy páran. Jobb ötletünk nincs, így kell kutyát nevelni.

Ott rontottad el, hogy a pelust használta, így az rögzült benne, hogy az otthonába piszkíthat. Egy kutyánál ez nem normális, nem szeret a saját élőhelyére csinálni, de mivel ott volt a pelus párszor ugyan arra vizelt, viszont a lakásban, így a lakás potenciális pisilőhely lett.

Próbáld meg, hogy reggel kap kaját és iszik is szépen főleg ha szárazat kap tuti szomjas lesz, majd kiengeded a kertbe és mondjuk kint van 6 órán keresztül. Ebédkor beengeded, de figyeled hogy nehogy bepisiljen. Aztán megint kirakod. Persze vigyázz meg ne fázzon! Akkor sem lesz teljes a siker mert ugye nem az utcán fog pisilni, de legalább a lakástól elszakad, és ez első lépésnek szerintem jó.

Azzal tudlak nyugtatni, hogyha elindulnak a jelölési ösztönei, akkor mindenképpen az utcán kell majd pisilnie, hogy tudassa a többi kutyával a jelenlétét. Amúgy kan vagy szuka a kutyus?

2013. nov. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Vettem a fáradtságot, nem érted??? :( Hányszor írjam még le ugyanazt? :( Az előbb írtam, hogy ezeket a tippeket én is láttam videóban, olvastam blogokon, mindenhol. Azt is írtam, hogy a pelus kényszer volt, mert az orvos azt mondta, az adott oltásig ne vigyük le az utcára. Ezek szerint tehát akkor hagyhattam volna, hogy oda csináljon, ahová akar, amíg ki nem szoktatom.

Mit várok Tőletek? Azt, hogy ne olyan választ adjatok egy, ha nem is egyedi, de külön esetre, amit a google ad az általánosra, ezért írom ki, mivel úgy érzem, más a helyzetem, mint az átlagnak, hátha van tapasztalatotok ilyesmiről, ötletetek, mit csináljak másképp esetleg az átlaghoz képest.

Azt a választ például köszönöm, hogy esetleg evés-iváson kívül hagyjam kint mindig az udvaron, itt valóban a megfázás miatt aggódom egy kicsit, arról megpróbálhatok gondoskodni, bár sajnos ez ilyen külön udvar, ami nem csak a miénk, hanem más lakóké is, és félek, hogy kiszökne, tehát vele maradnék ebben az esetben.

Ha bármi egyéb ehhez hasonló ötletetek van még, akkor várom szeretettel.

2013. nov. 21. 10:06
 13/17 anonim ***** válasza:

Látom kezdődik az okoskodás.


Ugyanez a problémánk, még korban is stimmelnek a kutyáink. Mi nem pelusoztunk, hiába könnyebb az elején, később csak szívni fogsz vele. Azt tényleg hanyagold. Én is dolgozó ember vagyok, a kutya reggel 6-13 óra között egyedül van. Ilyenkor becsúszik a pisi is, kaki is. Sebaj, felszedem, nem szabad szóvátenni, egyenlőre nem tehet róla. Amikor szabadnapos vagyok, vagy itthon vagyunk délután én 2 óránként leviszem. Hosszú folyamat lesz nálunk is, de ez van. Mindent megtudok neki adni, a foglalkozástól kezdve, a normális étrendig, orvosig, mindent. De bocsi, napi 6-7 órát egyedül van. Egyébként kíváncsi lennék azokra, akik írták ezeket a dolgokat, hogy ők miért nem dolgoznak? Htb-k? Gyesen vannak?


Amikor hazahoztam a kutyát, én 2 hetet voltam vele itthon szabadságon. Ez a két hét szobatisztaság szempontjából nem számított.

2013. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13-tól "Egyébként kíváncsi lennék azokra, akik írták ezeket a dolgokat, hogy ők miért nem dolgoznak? Htb-k? Gyesen vannak? "

Én is kíváncsian várom a válaszokat!

2013. nov. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Imádom amikor a kutyát nevelni nem tudók egyből azzal jönnek, hogy akinek sikerült az biztos nem dolgozik, meg nincs élete meg mit tudom én. :D Heh.

Én csak egy hetet voltam itthon, és mégis sikerült. NAHÁT! Vagy én vagyok Caesar Millan vagy a kutyám egy szuperzseni. Első két napban lementem vele minden pisi-kaki-evés-ivás-játék után. Nem kell feltétlen 2 óránként, ha alszik akkor csak nem keltem fel. Eleve úgy időzítettem a reggeli sétát, hogy akkor legyen amikor amúgy dolgozni fogok. Reggel megkapja a kaját, ez fél óra alatt átmegy rajta, 40 perc múlva lehet is levinni. Egy kölyök kb. fél óra nézelődéstől és új ingerektől is lefárad annyira, hogy alszik 4-5 órát. Akkor ebéd, ugyanezen szisztéma szerint. Vacsi szintén. Egy kölyköt is elég 6-7X levinni egy nap, nem kell 10-12 alkalommal. Fontos az eü. séta késő este, hogy reggelig ne kelljen pisilnie. Megoldható, csak akarni kell. Mikor lejárt a szabadság, akkor előtte pár nappal már el kell kezdeni az átszoktatást. Abban az időben kell levinni mielőtt elmész otthonról, lefárasztani, majd amikor hazaértél nem leülni tv-zni, hanem azonnal vinni a kutyát. Meg fogja érteni néhány nap alatt, hogy akkor van pisi ha elmész és ha hazajössz, közte aludni fog. 14 hetesen ez már bőven megoldható. Természetesen ez a két séta legyen lefárasztós, agyilag-fizikailag egyaránt. Egy kutya nem hülye, és nem arra lett kitalálva hogy állandóan összehugyozza magát, kibírnak 10-12 órát is pisi nélkül ha muszáj, persze csak felnőtt korban, de a 6-7 óra kölyökként is megy. Feltéve ha nem egy 80 dekás összenyomorodott hugyhólyaggal rendelkező szerencsétlen divatkutya, de azt meg az életben nem teszed szobatisztává.

2013. nov. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeség, de próbálj neki adni akár jutalomként egy kis sajtot, attól sokkal szomjasabb mint egyébként, és többet is fog inni! Ha meg teleitta magát tedd ki a kertbe (ha nem lesz ilyen esős az idő :( ) egyszer úgyis muszáj lesz pisilnie... :D
2013. nov. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat, illetve azt a választ is, amely hasznosnak tűnik, de stílusbeli problémák voltak vele... :-)


btw: nem tv-zek, utálom a tv-t, olvasni szoktam, a kutyám viszont mindenek felett, plusz hozzátenném, nem tudom, mit értesz divatkutya alatt, de keverék kistermetű kutyi, leginkább drótszőrű foxira hasonlít

2013. nov. 23. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!