Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá az...

Hogyan szoktassam rá az alomra vagy a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Van egy kiskutyám, kb 7 hetes és bent van a lakásban. Rá akarom szoktatni, hogy használja a kutyaalmot, mert állandóan bekakil vagy bepisil. Persze a saját helyt szárazon hagyja, csak a szőnyegre vagy a fürdőszobába szokott. Tudom, hogy még kicsi, de úgy gondolom most kellene elkezdeni a nevelést. Valami ötlet?
2013. nov. 13. 18:51
1 2
 1/11 anonim válasza:
0%
pontosan a kuyat csak kis koraban lehet raszoktatni a szobatisztasagra. a megoldas kicsit hosszadalmas de ha neked megeri csinald vegig... a kutyat 1,2 hetig zard be egy 1x1 meteres kis helybe ahol alatta CSAK kutyaalom vagy homok van. aztan bovitheted a helyet de nem muszaly es a hely egyik felere kutyaalmot vagy homokot raksz a masik fele meg a padlo. ez is 1,2 hetig majd csak a hely negyedebe raksz almot, es meglatod a kutya az alomba fog kakilni :-) (persze van olyan h nem sikerul de nem 1 kutyam volt mar es nekem mindig sikeres :-D)
2013. nov. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

a kutya , nem macska, nem pisil alomba bármennyire is szeretnéd. Vidd ki 2 óránként, és nem fog bepisilni. :D

pl evés után, vagy miután felébredt többnyire lehet vinni egyből.

2013. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

aztán ahogy nő, tudja tartani tovább a vizeletet, illetve ritkábban kell neki.

Amúgy, ha rendszeresen kijársz vele, a kutya szívesebben végzi a dolgát természetes környezetben (ha elég oldott) nálunk ilyen magától értetődő volt a szobatisztaság.

2013. nov. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Szobakennel használat - a leggyorsabb módszer és a legstresszmentesebb - mind kutyának, mind embernek.
2013. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Biztosan vannak akik ezt mondják, szóval nem vitatkoznék. :D

Én nem tenném szobakenelbe a kutyámat. Nemtudom miért stresszesebb neki, hogy rendszeresen kijárunk, és kinn elvégzi a dolgát, mint az, hogy egy ketrecben kell ugyanezt megtennie, ahol amúgy alszik is.

2013. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sippara ***** válasza:
100%
Utolsó, mielőtt beszólsz valakinek, olvasgass kicsit. Egy kutya sem ürít szobakennelbe, a kenneles megoldásnak totálisan más a menete, azon alapul, hogy a kutya nem csinál a saját helyére, tehát vagy figyelünk rá, és visszük, ha kell, vagy - ha épp nem tudunk rá figyelni (éjjel, munka közben, stb) - a kennelben van, így nincs lehetősége hibázni, így valóban rövidebb idő alatt és stresszmentesen szokik szobatisztaságra.
2013. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
miért beszólás ha zt mondom én nem alkalmaznám ezt a módszert?
2013. nov. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az emberek azért mondják h nem alkalmaznák, mert a fejükben egyből társul: szobakennel -> bezárás -> rossz dolog, szegény kutya. Úgy mondanak véleményt h nem csak h nem próbálták, de magáról a folyamatról és annak hatásairól sincs fogalmuk se. (lásd alábbi ábra...)
2013. nov. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem pont hogy te szóltál be nekem azért, mert azt mondtam, nem alkalmaznám ezt a módszert.

AMúgy, itt van két verzió is, akit érdekel utánaolvas, akinek a kivitel a szimpatikus nyilván azt csinálja.

Szóval nemértem mi a probléma.

2013. nov. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: Alapvetően azzal van gond, hogy a megjegyzésed alapján halvány lila gőzöd sincs, hogy mi a szobakennel lényege, de te azért ezt nem használnád. Szerintem meg az ember úgy alkosson véleményt bármiről is, ha tudja mi az és azért nem használja, vagy mert próbálta és nem jött be valamiért. De azért a levegőbe ne dobálózzunk már...

Mi spec azt használtunk, és használjuk is mai napig, 3 hónapos kora óta szobatiszta a kutya, és egyáltalán nincs megtörve a kicsi lelke.

Kérdező: az almot szépen hagyd meg a macskáknak, a pelenka még csak fel sem merüljön benned. Szépen kiviszed a kutyát ölben(!) minden evés, ivás, alvás, játék után a fűbe és addig sétálgatsz vele amíg el nem végzi a dolgát. Ha ez megtörtént hatalmas üdvrivalgás, és mehettek is be.

2013. nov. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!