Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam be kutyámat a...

Hogy szoktassam be kutyámat a kutyaházba?

Figyelt kérdés
Idős kutya, tavasszal került hozzánk. Eddig a verandán, egy rossz pléden feküdt. Végre elkészült a háza és ezt is a verandára helyeztük el, mivel szeret a közelünkben lenni. Napközben amikor nem vagyunk otthon, úgy néz ki, hogy kicsit be-be megy, viszont éjszaka nem. Este meglestem, járkál előtte, néz befelé, olyan mintha félne bemenni a sötétbe, inkább alszik a hideg kövön a bejárati ajtó előtt (mondjuk ott is sötét van). Ha mondom neki menjen be, kicsit erőltetve betessékelem, akkor bemegy. Ilyenkor simogatom, le is fekszik, de kis idő után már kijön. Hogy tudnám rábírni, hogy használja és ne fagyoskodjon?

2013. nov. 21. 11:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Valami kis gyér világitás? Akár csak egy led s egy ceruzaelem? (vagy kettő) S szép lassan halványul majd el, talán mire lemerül, megszokja. energiatakarékos leddel még tovább tart.
2013. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Kutyakiképzőként azt tudnám javasolni:

1. Válasz ki a kutyának egy törölközőt, kutyapárnát, szőnyeget, ami a későbbiekben a kutyaházba is befér (ez lesz a kutya HELYE az első időben)

2.a fekhelyez tedd le a ház oldalához/a kerítés tövébe szorosan (a lényeg, hogy legyen egy határ).

3. vegyél magadhoz néhány kisujj körömnyi virsli darabot (tedd zsebre, hogy a kutya ne lássa a kezedben)

4. fogd meg a fekhelyet, és dörzsöld át vele a kutyát finoman. Legyen rajta a nyála, szőre szaga és a hátsó fertályának !!! a szaga (nem véletlenül ott szagolgatják egymást a kutyák, mert az a legerősebb, legjellemzőbb, legegyedibb)

5. Tedd vissza a a fal tövébe a "helyet" és amikor a kutya odamegy megszagolgatni mond neki hogy : Helyedre! (ezután virslivel kapásból jutalmazd meg úgy, hogy odadobod a virslit a "helyére".

6. Ha a kutya NEM megy oda megszagolgatni a helyet, akkor kapásból odadobod neki a virslit, és amikor elmegy érte, hogy felszedje (már rárakta a mancsát a törcsire) akkor mondod neki, hogy: Helyedre! (fontos a sorrend)

7. Ezt az odadobós módszert ismételd el jó-néhányszor!

8. Ha már 1 méter távolságból helyre tudod küldeni, akkor menj távolabb (továbbra is dobáld a virslit)

9.ha már az is megy, akkor virslidobás NÉLKÜL küld közelről a helyére (ha helyre megy jutalmazd meg úgy, hogy a szájába adod a virslit és nem dobod)-> (ugyanez messziről is ha már megy)

10. Rakd be a helyét a kutyaházba, és ismét dobj be neki virslit (a legelejéről az egészet, csak már a kutyaház falain belül)


ÍGY MŰKÖDNI FOG! :) A legfontosabb a türelem, és a jutalmazás! Pozitív élménynek kell lennie a kutyaháznak! :)

UI.: Ha megy neki már nagy törölközővel, akkor fokozatosan lehet csökkenteni a törcsi méretét, míg a végén elég, ha egy zsebkendő lesz bent a házban (de persze jobb ha azért télen van bent valami a kutyaházban, amire a legjobb a párnahuzatba töltött szalma).

Majd írd meg sikerült-e! Szívesen segítek ha elakadsz!

2013. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ez anyóssal is működhet?
2013. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Azt a "rossz pléd"-et, amin eddig feküdt, terítsd le neki a kutyaházba! Ez talán segít.
2013. nov. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Az anyóst szegecses fojtónyakörvvel, és Twilight megvonással idomítsd! (a Szívek szállodája, vagy a Csacska angyal is jó lehet.)
2013. nov. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
42%
Én csak kiszoktatni tudom a kutyaházból. Valahányszor bemegy, utána kell dobni egy petárdát
2013. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Már késő, már összekentem az anyós ágyát azzal ami a hátsó fertályából kijött.
2013. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Strupy: köszönöm a segítséget, megpróbálom és jelzek.


4. : a "rossz plédet" természetesen beterítettem a házba, azért fekszik a hideg kövön.


3. : nem irigyellek, ha ilyesmin töröd a fejed :)

2013. nov. 21. 13:00
 9/20 anonim ***** válasza:
A plédes vagyok. Hát akkor sajnos nehéz, mert a kuty érezhet egy bizonyos szagot, ami miatt nem megy bele. Nekem is volt ilyen kutyám. Nagyon valószínű, hogy a ház egyfajta szaga miatt nem megy be. Ha mindenáron be akarod szoktatni, akkor a kutyának ez egy nyűg lesz.
2013. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Anyósos vagyok. De csak lehet valamivel szagtalanitani. Csiszolóval átcsiszolja nem segit?
2013. nov. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!