Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan vagy szuka Golden Retriver...

Kan vagy szuka Golden Retrivert vegyek?

Figyelt kérdés
KArácsonyra szeretnék venni egyet de nem tudom melyik lenne a "jobb" választás.Tudom hogy nem a nem a lényeg hanem a neveltetés.De én mégis kiváncsi lennék a tapasztalatokra akinek volt vagy van golden retrivere hogy melyikkel egyszerűb.Kint lenne a nagy udvarban és sokat vinném mozogni is. Eddig szuka kutyáim voltak, de mindig macerás volt a tüzelés hogy be kellett zárni őket, kan kutyával pedig semmi tapasztalatom nincs. Előre is köszönöm:)

2013. nov. 22. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A kannal is macerás lesz a tüzelés, csak nem őt fedezik be, hanem ő fog elmenni fedezni. Rossz hírem van, az is a te felelősséged. Ivartalanítást ajánlok és bármilyen nemű kutyát, valamit sok foglalkozást, játékot, fegyelmezést.
2013. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ha ivartalanítva van, akkor mindegy, de a kanra is figyelni kell mert megőrül a tüzelő szukák illatától (szökik, szerenádozik stb)
2013. nov. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
19%
Kan. Minden szempontból jobb szerintem egy nősténynél. És ha olyan helyen tartod, ahonnan nem tud kiszökni, akkor nem gond, ha ivaros. Az én kutyám már 9 éves, de még egyszer se szökött el, pedig nincs ivartalanítva.
2013. nov. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, hogy ellentmondjak neked 3-as, de mégis:

attól, hogy nem tud kimenni, még meg van őrülve. Lehet, hogy a tiéd nem, de sok kutya kerül önkívületi állapotba a tüzelő szukától. Jobb az ivartalanítás egy hobbikutyának.

2013. nov. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én az ivartalanítást ajánlom. Ha nem a tüzeléssel lesz gond, akkor is ott vannak az ezer féle gyulladás és ivarszervi daganat kockázata. Főleg a goldeneknél amik egyébként is már agyon vannak tenyésztve és a legjobb kennelekből is ki lehet fogni beteg kutyákat.
2013. nov. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Szukát, és ivartalanítsd. A kankutyával séta közben mindig "fázni" fogsz :)
2013. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Miért fázna a kan kutyával? Nekem is kan kutyusom van és imádom. Semmi pénzért nem cserélném szukára.

Anyósom viszont nagyon ráfázott a szuka goldenjével. Lassan 10 éves a kutya, de már házat lehetett volna venni abból amit ráköltött. És mire ment vele? Szinte a lépcsőn se tud lemenni egyedül a kutya... Ennyit a hű de jó kennelekről...

2013. nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat

Akkor ugylátom eddig egyenlően van hàtrànya és előnye mindkettőnek.Akkor lehet az lesz hogy mikor kivàlasztom nemfogom nézni a nemét és ugy vàlasztok:) De elfogadok tovàbbi vàlaszokat/tapasztalatokat is;)

2013. nov. 22. 15:40
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen mindegy. Nekem szuka kutyusom van , akit én választottam. Otthon pedig két kan. Mind helyesek.

A mostani kutyám olyan bújós itthon - reggelente mellém bújik, szimatol az orrával, várja hogy felébredjek. :D

Nincs ivartalanítva , ahol lakom, nincsenek kóbor ebek... annyit csinálok tüzeléskor, hogy nagyon kora reggel, vagy késő este viszem ki hosszú időre, amikor mások még/illetve már nem sétáltatnak valószínűleg. Lakásban játszunk vele többet - az elengedős séta helyettesítéseként. Lehet csak szerencsénk volt, de nem minden oké volt eddig.


Viszont, nyugis időszakban parkban, v itt ott mindíg van egy vagy több kan, aki látványosan kangörcsben szenved, és ugrálna fel kan, szuka kutyára, nyugdíjasok lábára. :D

Sajnálom őket az az igazság, úgyhogy én szukát választanék ezen túl is.

2013. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nézd, nekem 3 kutyám volt. Mindhárom szuka. Egy vizsla, egy ambull, és most egy argentin dog. Az első kettő ivartalanított, a dogo is most lesz. Egy rosszat sem tudok mondani a szukák ellen. Igen, a tüzelés biztos kellemetlen, én nem tudom, mert előtte voltak ivartalanítva.


Én nem szeretem a kanokat. Lehet ezért lepontozni, nem érdekel. Így nincsen velük bajom, de nekem sosem lenne. Nem tetszik ez az állandó acsarkodás (tudom, nevelés) de akkor is muszáj nekik eldönteni, hogy az adott kis falkában ki van feljebb a ranglétrán. A jelölgetés a másik fele. Ha ezek téged nem zavarnak, akkor hajrá. De én a szukát ajánlom.


Mindegy milyen neműt választasz, mindenképpen ivartalaníts. Hidd el, nem a levegőbe beszélünk.

2013. nov. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!