Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki szerint a kutyák kiszámíth...

Aki szerint a kutyák kiszámíthatatlan ösztönlények, azok támogatnák a vakvezető kutyák betiltását is?

Figyelt kérdés
Annyiszor hallottam ezt, hogy egyesek szerint a kutyák kiszámíthatatlanok, sose lehet teljesen megbízhatóra nevelni őket. Akkor szerintük a vak ember, aki kutyával közlekedik, állandó veszélyben van? Mert ugye elég, ha csak megijed, máris berántja a gazdáját az autók közé, nem? Vagy az hogy van, hogy szobrot állítunk a hős mentőkutyáknak, akik annyi embert mentettek ki a romok alól, de ha azt a hős mentőkutyát el akarja engedni a gazdája a városban, akkor megbízhatatlannak van bélyegezve? Vagy a juhász rábízza a teljes vagyonát jelentő nyájat a juhászkutyára, de ha az a kutya egy városi ember kedvence lenne, akkor már ösztönlény? Vagy a logika alapján a lovaglást is tiltsuk be, hiszen az is állat, életveszélyes dolog ráülni egy buta, kiszámíthatatlan ösztönlényre, nem?
2013. nov. 22. 15:46
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
30%

Az állat is hibázhat.

A lovaglás igenis veszélyes sport, attól függetlenül, hogy nyilván nagyszerű is. Nem egy esetről hallani, hogy ledobta xy-t a lova, s így lebénult.

Azért a sima házikedvenceket (akik között sok a szaporított, nem stabil idegrendszerű egyed), meg a munkakutyákat (különösen a vakvezetőket, akik közül sokat már erre tenyésztenek, és születésüktől fogva erre a feladatra készítik fel őket) ne akarjuk már egy kalap alá venni. Ezek a kutyák, mikor dolgoznak, "munka módban" vannak, s igen, pl egy jó mentőkutyával, rendőrkutyával egy átlag kutyás ki se merne mozdulni az utcára, mert ezek teljesen más kaliberű kutyák. Nem is érdemes ide venni őket.

2013. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
77%
És én még mindig jobban megbízok bennük, mint sok emberben. :-)
2013. nov. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
77%

Teljesen egyetértek veled kérdező!


Mellesleg az emberek sokkal nagyobb károkat okoznak... Ha már ösztönről beszélünk lásd. megerőszakolás

2013. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Ezt én tudom. De az átlag kutyások között nem lehet olyan ember, akinek megvan a tudása ahhoz, hogy kézben tartson egy munkakutyát? Az átlag kutyások között nincs olyan, aki nem szaporított kutyát tart? Tudom, hogy vannak lovas balesetek, de autóbalesetek nincsenek? Az ember kritikus helyzetben ugyanolyan ösztönlény, mint egy kutya. Pl ül a kocsiban, valamitől megijed, félrerántja a kormányt és belehajt a buszmegállóba.
2013. nov. 22. 16:04
 5/31 anonim ***** válasza:
80%

Akik ezt gondolják, vajon ismertek meg már közelebbről egy kutyát is? Mert nyilvánvalóan nem értenek hozzá. De ajánlom figyelmükbe a kutya etológiával kapcsolatban született írásokat is például.

Egyébként én is kiszámíthatatlan ösztönlény vagyok ám, ha arról van szó, hogy bántani, vagy érdemtelenül megrövidíteni akarják a kutyámat! És még harapok is! ;)

2013. nov. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
84%

Én magam is megbízhatóbbnak gondolok egy kutyát, mint egy vadidegent. De van egy fontos szempont:

A város egy emberi világ. Nagyon sok olyan dolog van az emberi, mesterséges környezetben, ami 100 évvel ezelőtt még nem volt. Az ember érti ezt a világot, ismeri annak szabályait. A kutya nem. Még ha jól is van szocializálva, akkor is mindig akadhat váratlan helyzet a számára, amivel nem tud nyugodtan megbirkózni.

De én komolyan nem értem azt, miért akarják egyesek póráz nélkül sétáltatni a kutyájukat az utcán, még ha megbízható is. Ha valami baj történik, tuti a kutya húzza a rövidebbet. Vagy hát nem tudom... számomra a kutyám tényleges biztonsága fontosabb, mint az ilyen elvi kérdések, hogy most megbízható-e annyira egy kutya, mint egy robot... Engem megviselne, ha úgy derülne ki, hogy mégsem, hogy a kutyámat elcsapja egy autó... s mondjuk más is megsérül/meghal... Biztos van olyan, aki másképp látja.

2013. nov. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 Szilvi & Argos ***** válasza:
73%

Én is ezt szoktam mondani, hogy ha a kutya kiszámíthatatlan meg nem lehet kontrollálni az ösztöneit, akkor mi van a vakvezető és egyéb munkakutyákkal :D

De tény, hogy az átlag kutyások 90%a képtelen normálisan kutyát nevelni :(

Tény, hogy bármikor adódhat helyzet, amiben a legképzettebb kutya is bizonytalanná válik.

De az egész élet egy nagy kockázat...ennyi erővel ne lépjünk utcára, mert MI LESZ, HA...??? ;)

2013. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
A póráz nélkül sétáltatást nem úgy kell érteni, hogy akárhol. Hanem, hogy például egy kertvárosban, ahol óránként egy kocsi elmegy, vagy a lakótelepek parkosított részein vagy hasonló helyeken miért kéne pórázon lennie egy jól nevelt kutyának? Aki póráz nélkül végigsétál egy kutyával pl az Andrássy úton, vagy elengedi az Oktogonon, az nyilvánvalóan hülye és felelőtlen. De egy kicsit több lehetőségünk hadd legyen már!
2013. nov. 22. 16:14
 9/31 anonim ***** válasza:
Én még nem nagyon hallottam olyan véleményt, hogy a kutyát nagyon kis forgalmú helyeken ne lehetne elengedni, mert a kutya ösztönlény. Ez a vélemény általában a forgalmas területeken való póráz nélküli sétákra szokott jönni. S én úgy látom, hogy igen sokan sétálnak póráz nélkül forgalmas főút mellett vidéken, vagy a Műegyetem környékén is egy csomó póráz nélkül nyomuló kutyást látok, pedig az azért nem egy álmos kis kertváros szintű forgalom...
2013. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Pedig törvény szerint ott sem lehet.
2013. nov. 22. 16:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!