Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie mint vakvezető....

Border collie mint vakvezető. Szerintetek?

Figyelt kérdés
A minap, kutyusomat(bc)séta közben a mezőn rohangálva elnéztem, arra gondoltam, hogy elvileg a border a legokosabb fajta, de még sosem hallottam, hogy vakvezetőként alkalmaznák. Tudom, hogy a terelés a feladata, és hogy nagyon sok helyen még most is aktívan terelnek. De attól még nem lehetne vakvezetőnek is kiképezni? Vagy esetleg túl kicsi ahhoz? Minden választ köszönök, ls meg a zöld pacsi!! :)
2013. szept. 22. 20:12
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
A border collie elég nagy mozgás igényű,igényli a feladatokat.De amit mint vakvezető kutya végezne az kevés lenne feladat gyanánt,egy vakember nem biztos,hogy kitudná elégíteni az igényeit.Mellesleg szerintem túl pörgősek vakvezetőnek.Nekem ez a véleményem.
2013. szept. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Túl pörgősek. Nehezen képzelek el egy bordert, ahogy nyugodtan átviszi a gazdáját a zebrán, miközben megy el mellett az embertömeg.
2013. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a legnagyobb probléma, hogy a pörgőssége miatt nehezen elégítené ki a gazdája a munkaigényét. A magyarországi vakvezető kutyák között nem találtam boder collie-t.
2013. szept. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Hát igen, mondjuk ebben lehet valami. Az enyém is, egy 3 órás tura után, csak alszik egy fél órát, és olyan, mintha még semmit nem csinált volna. Hihetetlen aktív...De attól még meg lehetne rá tanítani, nem?
2013. szept. 22. 20:21
 5/32 A kérdező kommentje:
Tényleg? Egyetlenegy sincs? :( Ez azért elszomorító...
2013. szept. 22. 20:22
 6/32 anonim ***** válasza:
67%
Túl aktívak ahhoz. Viszont hallottam róla, h border colliekat kereszteznek berni pásztorokkal és így nyugodtabb természetű, ideális terápiás kutyát kapnak, már dolgoznak az új fajta bejegyeztetésén.
2013. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez a 'legokosabb kutya' akkora kamu, mint a ház. Sokkal inkább mondanám úgy, hogy a legegyüttműködőbbek között van. Ettől független hatalmas mozgásigénye van, nem egy nyugis fajta, így szerintem egyáltalán nem alkalmas erre a feladatra.
2013. szept. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmi szomorú nincsen benne. Nekem is borderem van, tudom milyen pörgősek. Nem az eszével van a gond, nagyon is okos, de egy ilyen nyugis feladattól bekattanna. Gondolj bele, mennyire szabadszellem, imád rohanni, teljesen hiperaktív, míg ha csak vakvezető lenne egész nap a gazda mellett megkötve, csak oda mehet ahova a gazdája is, nagyon játszani sem tudnának vele.

Nem arról van szó, hogy képtelen lenne a feladatra, mert simán megtanulná, de bele is kattanna.

De nyugtasson a tudat, hogy pl mentő vagy drog/bombakereső kutyaként kiválóan helytáll. Egy olyan gazda mellett, egy olyan környezetben, ahol le tudja vezetni az energiáját.

2013. szept. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Köszi a választ mindekinek
2013. szept. 22. 20:28
 10/32 A kérdező kommentje:
Kedves 6., azért arra kíváncsi vagyok h a berni pásztor-border collieból mi fog kijönni. De biztos aranyos lesz!
2013. szept. 22. 20:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!