Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet észrevenni egy...

Honnan lehet észrevenni egy husky fajtisztaságát?

Figyelt kérdés
okoskodók kiméljenek havernak van egy huskyja de se törzskönyve semmije hasonlít rá de picit más... Én azt mondtam neki ,hogy szerintem nem fajtiszta. Nem tudja valaki ,hogy tudnám bebizonyítani?

2013. nov. 22. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

FAJtiszta,mert a szülei mindketten kutyák voltak.Nem biztos,hogy FAJTAtiszta,mert nembiztos,hogy mindkét szülő husky volt.

Egyedül csak a törzskönyvezett kutya fajtatiszta,többi fajtajellegű keverék.A fajtatisztaságot csak úgy tudod bizonyítani,ha ismered a kutya felmenőit és pont erre való a törzskönyv.

2013. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Ezt nem neked kell bizonyítanod, hanem neki kell bizonyítania, hogy az. :) Itt tévednek az emberek. Ha nem tudja bizonyítani, akkor nem az. A bizonyíték pedig a törzskönyv.
2013. nov. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

Mondanám, hogy génvizsgálattal, de akkor még én lennék az okoskodó...

Szerintem a ti szintetek kb az, hogy megmutatod neki ezt a kérdést, ahol többen is írtuk, hogy ha nincs rendes törzskönyv, akkor még ha tökéletesen úgy is néz ki, ahogy ki kell néznie, akkor sem fajtatiszta.

De irigyellek titeket (vagy talán mégsem), hogy ilyesmin tudtok vitázni és ezzel van időtök foglalkozni...

2013. nov. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Ha van négy lába, szőrös, és ugató hangot akkor akkor FAJtiszta, szóval nincs igazad, ne piszkáld szegény haverodat. :D
2013. nov. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Platypus ***** válasza:
60%
Mivel minden keverék máshogy tér el a standardtől, ezért nem létezik semmi működő általánosítás. A fajtatisztaságot nem lehet ránézésre bizonyítani, mert vannak keverékek amik megtévesztésig hasonlítanak egy-egy fajtára. Viszont az azért a legtöbb esetben látszik, hogy valami nem stimmel. Ha tudsz pár képet feltölteni a kutyáról, akkor lehet, hogy ki tudunk szúrni valamit, aminek nem úgy kéne kinéznie.
2013. nov. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
[link] itt
2013. nov. 22. 17:54
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Akkor a tied se fajta tiszta, mert a tied is tk nélküli... de amúgy meg miért kell ezt bizonyítani? nem értem.
2013. nov. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Nem vágom.


1. Ez most a te kutyád és most ezzel a mesével akarod leplezve megkérdezni tőlünk hogy szerintünk fajtatiszta-e?


vagy


2. Ez tényleg a haverod kutyája, de beléd is annyi ész szorult hogy megvetted te is egy szaporítótól a husky-szerű keveréked, jól megszívatott téged, benned meg annyi sincs, hogy közöld vele a haveroddal, hogy a tk nélküli, szapis kutyával zsákbamacskát vett, illetve lehúzás az egész.


Egyébként meg ki nem sz@rja le hogy keverék-e vagy sem? A keveréket már nem lehet szeretni? Vagy felétek ez a menőzés tárgya? Istenkém, gyerekek....

2013. nov. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
85%

lassan össze fogom számolni, hány kérdést írtál ki az elmúlt két hétben..:

egyébként az ilyen egyik haveromnak/barátomnak/barátnőmnek kérdéseknél kiderül, hogy általában a kérdezőről van szó.

és mivel tudjuk, hogy nem rég vettél egy szapis kutyát, elég nehezen fogjuk elhinni, hogy tényleg haverról van szó.

a többit előttem leírták.

2013. nov. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Akiteki ***** válasza:
85%
A kölyök egy keverék. Fajtatiszta akkor lenne, ha volna törzskönyve. Ezt nem kell és nem is lehet tovább ragozni.
2013. nov. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!