Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fájdalomcsillapító kutyáknak?

Fájdalomcsillapító kutyáknak?

Figyelt kérdés
Ha elmegyek az állatorvoshoz fájdalomcsillapítót kérni a kutyámnak akkor adni fog? Már több mint egy éve sántikál a kutyám a hátsó lábával van baj, akkor látta már orvos adott neki szurit ilyesmit, hát nem lett jobb. Volt hogy beteg volt akkor kapott antibiotikumokat és akkor úgy vettük észre hogy a lába is jobban lett, vagyis magabiztosabban járkált de ugyanúgy sántított, egyébként valószínűleg diszplázia féleség van a dologba. Persze ez nem biztos, de úgy néz ki. Szóval én kérhetek az állatorvostól fájdalomcsillapítót? A kutyámat amúgy se tudnám elvinni.
2013. nov. 22. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Normális állatorvos anélkül, hogy megvizsgálná a kutyát, nem fog kiadni semmilyen gyógyszert! Több, mint egy éve sántít a kutya, egyszer elvitted a dokihoz, aztán utána továbbra is sántított, de mégsem vitted vissza a dokihoz! Dp-re gyanakszol, de orvoshoz szintén nem viszed!


Csak gratulálni tudok!

2013. nov. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
attól, hogy a fájdalmat csillapitják, az ok még nincs kideritve. lehet 1000 féle. Akár egy részleges szakadás, egy repedés, izületi gyulladás, akármi. Én elvinném egy normális orvoshoz.
2013. nov. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2x volt kinnt állatorvos egy év alatt mert egyszer sem tudtam elvinni.. de ne zavarjon.. Mivel még mindig zavar a helyzet ezért kérdeztem. Így is az utolsó forintomat szeretném a gyógyszerre költeni mert nyugtalanít. Nem mindenki teheti meg hogy állandóan állatorvosra költsön esetlegesen műtétre vagy bármire. Így is megteszem a tőlem telhetőt. De nem tudom mit vártam ettől az oldaltól mikor itt csak mindenki a letoláshoz ért. :) De remélem kapok még ettől független valami hasznos választ is.
2013. nov. 22. 20:39
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

A hasznos válasz most neked mi lenne?

Az hogy "igen fogsz kapni,mert annyi felelőtlen állatorvos van,hogy csak úgy adogatják mindenkinek"


Nem,normális állatorvos nem fog neked adni,azt fogja mondani,hogy vidd el kivizsgáltatni a kutyádat.

Aki kutyát tart,ráadásul gyanítom nem törzskönyves,mert akkor a dp esélye is elég csekély lenne,az igenis perkálja ki az állatorvosi számlát,ha már a kutya egészségén spórolni tudott...

2013. nov. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben az állatorvos cipeli magával a röntgengépét, abban az esetben nem probléma, ha házhoz ment ki. De nehogy már mi legyünk a hibásak, mert annak a szerencsétlen kutyának folyamatosan fáj a lába, és nem vizsgáltatod ki, csak adnád neki a fájdalomcsillapitót.
2013. nov. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha fájdalmat csillapítassz, akkor kevésbé fog neki fájni. Ez eddig logikus. Viszot az is logikus, hogy ha kevésbé fáj neki, akkor sokkal jobban fogja terhelni, márpedig ha olyan jellegű a fájdalom oka, akkor a nagyobb terheléstől mégrosszabb lesz a helyzet, tehát mégjobban fog fájni. Így a fájdalomcsillapítással csak egy ideig segítessz, hosszú távon viszont ártassz. Ezért kell kideríteni az okot és azt is kezelni, nem csak egyszerűen fájdalmat csillapítani. Persze van olyan eset amikor már semmi se segít és csak a fájdalomcsillapítás jöhet szóba tüneti kezelésként, a hatóanyagot és dózist viszont akkor is az állatorvos határozza meg a kutya állapotának függvényében.
2013. nov. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutyád és mekkora méretű?
2013. nov. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Én senkit nem hibáztattam, csak mikor valaki segítséget kér akkor nem oltogatni kell. Kérdeztem, hogy ez lehetséges-e.. Szerintem normálisabban is közölni lehetett volna ezeket, tisztelet a kivételnek. Nem mindenki olyan okos mint ahogy azt egyesek gondolják magukról. Egyébként nagytestű kutya ( kuvasz ) és 8-9 éves kb. Pontosan nem tudom ha nem jelent problémát ez nektek. :) még mielőtt ez is szemet szúrna valakinek, még gyerek voltam mikor hozzánk került és még most is az vagyok..
2013. nov. 22. 23:07
 9/18 anonim ***** válasza:

Kuvasznál az már idős kornak számít.

Ahogy az emberek is öregségükre legtöbben már elkopott, fájós ízülettel élnek, így a kutyáknál is ez van.

Igen, lehet javítani az állapotán. Van többféle gyógyszer, amivel csökkenteni lehet a fájdalmat, az ízület gyulladását is. Vannak nem szteroid gyulladás és fájdalom csökkentők. Állatorvos tudja, melyiket adja a kutyádnak. Télen meleg helyet csinálj neki. Kissé lehet puhább is, ahol elfeküdhet. A kutyák ízületének nagy ellensége a beton és a hideg kő. Nemrég olvastam, hogy sertésnek a füle, farka, stb, tehát azok a részei, amelyek kocsonyásítanak, jó megfőzve zöldségekkel levesként a kutyának. Semmi só, meg ízesítés bele.

2013. nov. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Próbálok most már kevesebb és egészségesebb ételt adni neki mert el is van hízva ami szintén nem jó a lábának, köszönöm a segítséget.
2013. nov. 23. 14:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!