Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhászkutya jó első...

Német juhászkutya jó első kutyának?

Figyelt kérdés
köszönöm!
2013. nov. 23. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Általában azt mondanám, hogy nem. Nagyon sok foglalkozást és hozzáértést igénylő fajta, amelyet nem jó "elrontani". Első kutyának én egy könnyebben kezelhető juhászkutyafajtát ajánlanék, például a skótot, vagy a belgát.
2013. nov. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire vagy tisztában a kutyaneveléssel.Nekem egy stafford-cane corso mix volt az első kutyám,ami normális esetben nem kezdőknek való,de én őt megelőzően már 2 éve intenzíven kutyáztam és jártas voltam a falkavezérségben.Így nem jelentett problémát a saját kutya sem.


Ha tisztában vagy a dolgokkal,és képes vagy megadni a kutyának,amire szüksége van (mozgás,fegyelem,munka,tanulás) akkor lehet első kutya.

2013. nov. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

És fontos,hogy csak tenyésztőtől vegyél,aki az idegrendszerre is odafigyel.Szaporított nj-ok között rengeteg az idegbeteg.

Vagy ott a fajtamentés,első kutyának tőlük érdemes egy nem domináns,nyugodt felnőttet befogadni.Kevesebb gond van vele,mint egy kölyökkel,könnyebb kezelni.Hálás azért,ha jó otthonra talál.Ismerősöm tőlük fogadott be pár éve első kutyának egy 5 év körüli ivartalanított szukát,tökéletesen bevált.

2013. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
persze jó ha te kellően felkészült vagy. a német juhászkutyáknak heves vérmérsékletük van. az összes többi fajtánál is de a német juhászkutyánál különösen fontos a korai szocializáció. egy makacs kutyáról van szó. aki egy dolgozó munkás kutya ( már ha munkavonalút szeretnél), egygazdás kutya és mindene a gazda , olyan gazda kell aki irányítja őt , határozott, megmondja, hogy mit csináljon aki feladatott ad neki. ha nem dolgozol vele nem foglalkozol nem tanítod nem kötöd le a kutyádat akkor maga lesz a pokol , borzalmas kutyád lesz de ha kellő időt fordítasz rá határozott leszel vele akkor jó kutyád lesz. német juhászkutya egy nagyon okos fajta bármire megtanítható, és gyorsan is tanulnak.
2013. nov. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ahogyan a 3 as is írta nagyon fontos a jó tenyésztő kiválasztása. bár ez sem garancia arra hogy nem kell vele foglalkozni,sőt ettől még ugyan úgy érvényes amit írtam. egy tenyésztőtől vásárolt kutya is ha nincs vele foglalkozva fel ér egy vad lóval :)
2013. nov. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezért ajánlottam pont a nyugodtabb mentett felnőttet.A Fajtamentésnél töltött idő alatt alaposan kiismerik és a legmegfelelőbb gazdinak adják ki.
2013. nov. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!