Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan találhatnék új gazdit...

Hogyan találhatnék új gazdit ennek a kutyusnak?

Figyelt kérdés
A családi körömben van egy ivartalanított 4 éves szuka beagle aki aranyos, barátságos, hálás a törődésért, de hajlamos elkóborolni. A kerítés alatt bújik ki, teljesen ki kellene cserélni (nincs erre keret). Jelenleg láncon van, de szerintem ez nem élet ... Régóta próbálok segíteni, de eddig semmi eredmény.

2013. nov. 23. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Van fajtamentésük.Beírod a google-ba,hogy "beagle fajtamentés"és kiadja az oldalukat.Hívd fel őket hétfőn,szoktak segíteni,nagyon rendesek.
2013. nov. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már felvettem velük a kapcsolatot, de így sem akadt még csak érdeklődő sem. :/ Tudom, hogy ez nem úgy megy, hogy másnap már ég a vonal, de ez is furcsa, hogy senki még csak nem is érdeklődött. Esélytelen lehet neki jobb helyet találni?
2013. nov. 23. 21:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Hirdesd meg sok helyen. Facebook, vatera, apród...

Vannak kutyák akik évekig keresnek új gazdit. Türelem :)

A szökésre megoldás lehet a napi kb 2 óra séta. Ha fáradt nem gondolkozik önsétáltatáson.

2013. nov. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem esélytelen,de rengeteg kidobott bigli van gyepin,menhelyen.Szerintem ez az a kutya,akit amikor megvesznek a gazdik,halvány sejtésük sincs róla.Vadászkutya,képes egész nap futni,makacs és nagyon erős ösztön van benne,amit nehéz kezelni.Lepattan,ha valami izgalmas szagot érez.Facebookon fényképpel,gazditkeresek.hu oldalán érdemes folyamatosan hirdetni,így néhány hónap alatt,szerencsés esetben néhány hét alatt akad gazdi.Fontos,hogy bárhol hitdeted,folyamatosan az első négy oldalon rajta legyen,mert ennél hátrább már nem nagyon nézegetik az emberek.A nagyon jó,egyedi kép,hiteles bemutatkozó szöveg is sokat számít.Néhány szóban azt is írd le,milyen helyet keresel neki.
2013. nov. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, ő egy vérbeli beagle. :) Én egyszer-kétszer elvittem magammal amikor a saját kutyámmal sétáltunk. Az a baj, hogy ő holtfáradtan is menne, ha valami izgalmasat pillant meg vagy érez az utcán. Tehát ahogy visszaértem vele, az első adandó alkalommal ki is bújt a kerítés alatt ... Nem lehet elengedni pórázról, ezért a sétán nem éli ki a szaglászási vágyát.

A gazdija sokáig nem akart róla lemondani, mert milyen aranyos ... sétáltatta is, de az sem segített, így már nem is viszi el. Sikerült vele megértetnem, hogy ez nem a legjobb módja a kutyatartásnak.

Ha nem csak kicsapják a kertbe és nincs láncon, akkor bárhol jobb helye lesz tulajdonképpen ...

2013. nov. 24. 10:51
 6/8 Valletta ***** válasza:

Szóval a fajtamentés már tud róla? Kinn van az oldalukon?

Én azt javasolnám, hogy ivartalanítás után (ha még nincs) hirdesd meg apródon, vaterán, stb-n, hogy örökbeadási szerződéssel ilyen-olyan körülmények közé (pl. lakásba való bejárással, stb) ingyen elvihető. Hidd el, hogy lesz rá jelentkező. A lényeg, hogy ne legyen ivaros, különben az első 30 jelentkező szaporító lesz.

2013. nov. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ivartalanított. :) Igen, kint van, fb-n beszéltem velük. Feltettem a hirdetést az ajánlott oldalakra is.
2013. nov. 24. 12:41
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket még egyszer! Mióta felraktam jófogásra, apródra és a többire is, már lett is 2 jelentkező. Bár mindketten visszahívnak még, szóval a kutyus nem talált tényleges gazdira. De már ez is több, mint a semmi! :D Mindketten szimpatikusak voltak, már csak rajtuk múlik a többi.
2013. nov. 27. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!