Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyának lehet adni nyers...

Kutyának lehet adni nyers húst, csontot? /valahol azt hallottam, hogy csirkét nem/És főve?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat!
2009. nov. 20. 12:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
40%
Hát nyers, véres húst semmiképpen nem! Főzdd meg neki úgy lehet!
2009. nov. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
74%
Én adtam már a kutyámnak nyers marhahúst és semmi baja nem lett! Csirkét meg disznót tényleg ne adj neki nyersen!
2009. nov. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
16%
Hát senki nem mondta hogy baja lesz tőle, de inkább ne! Nehéz megfőzni?
2009. nov. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
38%
Nyersen ne! Főzd meg inkább.
2009. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
98%
Elvileg csak disznót nem szabad nyersen adni, a többit lehet. Sült hús csontját és csöves csontot (pl. csirkecomb csont) nem szabad adni, mert az szilánkosra törik. Én nyers szárnyashús nyesedéket szoktam adni a kutyunak, amit leszedek, ha magunknak főzök. A húslevesben főtt csirkefarhátat is megkapja, legutóbb pl. levesben jól megfőtt(!)sertés oldalast kapott.
2009. nov. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor inkább mindent megfőzök :)
2009. nov. 20. 12:26
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Nyers marhahust nemcsak adhatsz neki, hanem időnként tanácsos is. Marhacsontot úgyszintén főleg a nagy, porcos csontot. Sőt: a kutyának kifejezetten jót tesz egy kicsit "szagos", általunk már el nem fogyasztható marhahus. Könnyebben emészti és jól haszonosul nála. Ha kételkedsz, kérdezd meg az állatorvost! Elvileg nyersen adhatsz neki csirke, pulyka, bárány hust is, de disznóhust csak és kizárólag FŐZVE!
2009. nov. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
13%

azt megírná valaki, hogy miért? így olvasva a kérdést érdekelne, mert én főzés közben odaadom neki amit nem használok fel, disznóból is. Eddig nem lett baja.

De nagyon érdekel, hogy miért ne, mert még nem hallottam róla. Köszi


és bocs az offért.

2009. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
48%

Minden hús adható neki nyersen. Csak ne csodálkozz ha összeszed valami parazitát, bélférget, vírust vagy baktériumos fertőzést. Ezek ugyan úgy kockázatot jelentenek marha-, baromfi- és sertéshús esetén IS. Nem csak a sertéshús kockázatos, bár az a legveszélyesebb.

Ez a csontokra ugyan úgy vonatkozik. Kiegészítendő még azzal hogy a baromfi csöves csontok valóban szilánkosra törnek de ha az átlagostól jobban meg vannak sütve/főzve nem olyan veszélyesek, puhábbra törnek. Amit én sütök otthon abból gondolkodás nélkül merek adni a kutyámnak, amit nem abból nem...

2009. nov. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%
Disznó és vadhúst nem szabad nyersen. Csirke, marha mehet. Sőt, ajánlott is, mert főzésnél kifőzöd belőle a kutya számára hasznos dolgokat. Az már más kérdés, hogy megeszi-e nyersen. Csöves csontot nem szabad (pl. csirkecomb), de nagyobb marha cupákokat szintén ajánlott. Azért is jó, mert letisztítja a fogkövet vele.
2009. nov. 20. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!