Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnapelőtt délben meghalt az...

Tegnapelőtt délben meghalt az én kedves, zsömleszínű kutyám. Elmondhatatlanul fáj, nem találom a helyem azóta, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tíz évet töltöttünk együtt. Annyira üres lett nélküle a ház, minden percben csak rá tudok gondolni, éjjelente sírok, nem tud belenyugodni a lelkem sehogysem. Annyira fáj hogy már nem szalad elém, ha hazajövök, nem ugrál fel, hogy foglalkozzam vele, eltűnt nyom nélkül, nagyon-nagyon hiányzik. :'(
2013. nov. 24. 20:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
részvétem! beteg volt?
2013. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(

Megértelek,én is átéltem párszor.Ilyenkor jó lehet,ha mielőbb szerzel egy másik kutyát.

Az előző bullterrierem álmaim kutyája volt,maga a megtestesült jóság,szeretet.17 évesen meghalt.Azt hittem,hogy sosem fogok más kutyát szeretni.Erre itt van a mostani,akit imádok.Annak ellenére,hogy természetre pont az ellentéte az elődjének.Domináns kis mocsok.

2013. nov. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom! :(


Sajnos nem tudok hasznos tanácsot adni. Még nagyon friss a seb, így természetes, hogy másra nem is nagyon tudsz gondolni, én se tudnék. Ami fontos, hogy valahogy találd meg a középutat! Tehát ne akar mindenáron elfelejteni, túltenni magad rajta és ne is akarj beletemetkezni a hiányába. Az idő minden bizonnyal segíteni fog, de az is jó lehet, ha elmész egy menhelyre és foglalkozol kicsit a kutyákkal.

2013. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Új kutyát venni csak akkor érdemes, ha már túl vagy az előző elvesztésén.

2013. nov. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

nem értek egyet, szerintem is mielőbb be kell szerezni egy másik kutyát, mert még a végén az lesz, hogy "nekem többé más kutya nem kell", pedig kutya nélkül nem élet az élet. ha van egy új kutya az el is tereli a gondolatokat és bár sokáig az előzőhöz fogod hasonlítgatni, de kevésbé lesz nagy az űr, nagy a csend a lakásban.


ez azért nem olyan, mintha meghalna a férjed/feleséged és azonnal szereznél új párt!

2013. nov. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Részvétem, sok erőt kívánok Neked.

Bár sokan azt mondják, hogy amíg nem dolgoztad fel a kutyád elvestését, addig ne vegyél magadhoz új kutyát, de az biztos, hogy nekem az lesz az első, ha a mostani kutyusom egyszer itt hagy. Nem akarok kutya nélkül egy napot sem eltölteni.

Próbáld elfogadni, hogy ő révbe ért, boldog élete volt Veled. Vidd magaddal a szép közös emlékeket, és nézz előre. Szerintem valahol egy kis szőrgombóc már vár Rád, és arra, hogy ő szaladhasson eléd, ha hazaérsz <3

2013. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Egy-másfél hónapot biztosan várni kell vele. Nekem is nagyon fájt, amikor a 12 éves erdélyi kopóm meghalt. Két héttel később már másik kutyát kerestem, korai volt, csalódás lett belőle. Aztán másfél hónappal később egy menhelyen az egyik 1 éves kutya odajött hozzám, egyértelmű volt, hogy azt akarta, legyek a gazdája. Elhoztam, itt van velem.
2013. nov. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem. Ugyanígy voltam a 17 évesen elhúnyt tacsikeverékemmel. 5 éve halt meg, de még mindig fáj. Ha sokáig nézegetem a fényképeit, videóit, még mindig elsírom magam. Gondolkodtam, hogy veszek egy másikat, de az nem ő lenne. Talán majd az idő enyhíti a fájdalmunkat :( Másik kutyát addig nem javaslok, amíg nem dolgoztad fel valamennyire a helyzetet. Az új jövevény nem azt érdemli, hog folyton a másikat keresd minden egyes mozdulatában, nézésében, hanem, hogy önmagáért szeresd.
2013. nov. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én úgy voltam ezzel,hogy a kutyám halála után ürült egy hely nálunk.Van millió bajban lévő kutya,lehet hogy az élet esélyét veszem el egytől,ha nem fogadom be.Így lett birkaólból kivásárolt Csókos Csíkosunk.Majd később havert szerettünk volna neki,így lett Kormink.
2013. nov. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Első kommentelő: Nem, nem volt beteg, legalábbis nem látszott annak és semmi előjel nem volt arra vonatkozóan hogy mi fog történni. Felmászott a kerti napozóágyra, hogy pihenjen egyet és itt is érte a halál...kis szeme nyitva, mancsait békésen keresztbe tette egymáson, a hasán feküdt, de olyan szépen, hogy mikor kivittem a másfél éves lányomat levegőzni még hívtam is hogy jöjjön oda hozzánk (mivel láttam hogy nyitva a szeme, azt hittem nézelődik), de hogy nem reagált semmilyen módon, én ekkor rémültem meg, odamentem hozzá, néztem hogy lélegzik-e szólongattam, rázogattam, semmi...:( Nem sokkal azelőtt halhatott meg. Öregségben talán, mert a tíz év csak arra vonatkozik, mióta nálunk van, nem tudom hány éves lehetett már akkor, mikor megtaláltuk.
2013. nov. 25. 01:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!