Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnapelőtt halt meg a Kutyám...

Tegnapelőtt halt meg a Kutyám a szemem láttára. Nincs kedvem már élni. Volt valaki hasonló helyzetben? Tudnátok tanácsot adni, hogyan lehet ezt kibírni?

Figyelt kérdés
8 éve találtam Némót,az utcán kóborgott,pár hónapos lehetett.sáros,sovány kiskutya volt és amint megláttam,magamhoz vettem.egyedül élek,és miközben nevelgettem,annyira a szívemhez nőtt,ő lett a legjobb barátom.minden reggel,mikor meglátta,hogy felébredek,felugrott az ágyamba és nyalogatta az arcomat majd mellém bújt.egész nap együtt voltunk,és családttagá vált.igaz,2fős család,de nekem ő sokkal többet jelentett mint egy Kutya.Imádom az állatokat és életem során,nagyon sok állatom volt,mindet imádtam,de ennyire,mint Némót még senkit nem szerettem.és tegnapelőtt valamilyért kihúzta a fejét a nyakörvéből és a szemem előtt ütötte el egy kocsi. Sokkolva lettem,még mindig nem bírom felfogni,hogy volt és nem lesz soha többé.most már tudok beszélni,de a halála óta képtelem voltam,csak sírni tudtam...de már nincs kedvem élni,nem akarok semmiről tudni,nem is keltem fel tegnap reggel. nem tudom mit tegyek...kérlek,ha valaki tudna valami tanácsot adni,akkor megköszönném!
2013. febr. 20. 13:11
1 2
 1/12 anonim válasza:
83%
Nincs választásod. Együtt kell élni a tudattal.El fogsz veszíteni embereket is magad körül.Nem tudsz mit tenni,kegyetlen fájó,de el kell fogadnod.Időre van szükséged (Az idő nem gyógyítja meg teljesen a sebeket,a heg ott fog maradni örökre)
2013. febr. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Sajnos el kell fogadnod ami történt, nem tudsz mit tenni :( Részvétem a kutyusért. Gyászold meg őt és amint van erőd menj el egy menhelyre, biztos találsz ott egy kutyust, aki csak Rád vár.
2013. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ez bárkivel megeshet. Akinek kutyája van erre számítani lehet, hogy egyszer meghal. Ezzel számolni kell, persze nem a balesettel, hanem megöregszik és meghal, ez kutyáknál 10-15 év körül van..fajta és egyed függő, de számolni kell vele. Nekünk volt egy tacskónk. Kicsik voltam mikor kaptuk, ő is kölyök volt még, 13évet élt. Konkrétan vele nőttünk fel, nem lakásban volt..kerti kutya volt, de a lényeg hogy vele nőttünk fel.17 voltam mikor meghalt. Egyik nap anyáékkal elmentünk egy napos kirándulásra, egész nap rossz érzésem volt, nem tudtam miért, és mikor délután haza értünk láttam már az utcáról a ház előtt hogy a teraszon fekszik, akkor már tudtam hogy mi van. Be sem menetem a kapun, átmentem barátnőmhöz, szembe szomszéd volt, haza sem mentem ott aludtam, egész nap csak sírtam. Másnap reggel mentem haza, akkorra már apa eltemette. Nagyon sokáig olyan semmilyen voltam.. nagyon sokat sírtam..de ez van. Megszoktam. Volt mellette egy keverék kiskutyánk, őt úgy mentettem meg, előtte pár évvel, őt is eléggé megviselte, napokig nem evett, inni is nagyon keveset. Aztán lassan túltettem magam rajta, a kis keverék kutyának tovább tartott, konkrétan addig míg apa hozott egy kaukázusi-német juhász keverék kiskutyát. Akkor lett minden vidámabb. Most 22 vagyok, de még mindig elszomorodok ilyenkor. :)
2013. febr. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sajnálom,ami történt,szomorú,de nincs mit tenni,elment,már csak emlék marad. Gyászold,ameddig úgy érzed,h nem megy máshogy,aztán talán venned kéne egy másik kutyát,tudom,h nem pótolhatja,de talán új értelmet nyer mellette az életed. A dolgok sajnos változnak az életünkben olykor jó,olykor rossz irányba. Nekem is vannak kutyáim és ha már 1napig nem látom őket borzasztóan hiányoznak,én is imádom az állatokat.
2013. febr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
hát köszönöm,igen lehet hogy egy új Kedvenc megkönnyítené a fájdalmat és szeretetet adna. Az állatok tele vannak szeretettel!
2013. febr. 20. 13:31
 6/12 A kérdező kommentje:
kedves 3.vsz.: gondolom,milyen rossz lehetet neked is! :( Némó is egy rövidszőrű tacsi keverék volt. Csak tudod nélküle úgy érzem mintha nem lenne teljes az életem. Ő volt a mindenem,akár a gyermekem
2013. febr. 20. 13:40
 7/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Elég rossz volt, pláne az hogy gyerekként vele nőttem fel. Más felnőtt fejjel gondolkodni az ilyenen, és más egy gyereknek. Ez az élet, ez van sajnos. Hagyd egy kicsit lenyugodni a dolgokat, és mikor minden rendben lesz választasz magadnak egy másik kiskutyát. Ettől függetlenül nem fogod elfelejteni az előzőt, de túllépsz rajta, és lesz aki leköti a figyelmedet, akivel foglalkozhatsz. :)
2013. febr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#6 :nem tom,h neked hány barátod van és mennyi szeretetet kapsz tőlük,de ha ekkora tahó vagy,h mások lelkébe belerúgsz ha már úgyis a földön hever,és ilyen véleménnyel vagy a kutyákról,akkor meg sem érdemled. Szánalmas vagy,csak sajnálni tudlak,h annyi szeretettel kevesebbet kapsz,mert nem tudod az övékét értékelni....
2013. febr. 20. 13:48
 9/12 anonim ***** válasza:

Először is részvétem:(

12 éves halálesetekre eléggé érzékeny lány vagyok (mármint ha kötődök valakihez,és meghal,fáj).

2012 ferbruárjában halt meg a 11 éves golden retriverem.

Éppen a sulifarsangról,amikor anyukám idegesen mászkált a házban.Télen esténként mindig takarót rakott a kutyaházba,hogy ne fázzanak (ő,és egy Bullmasztiff).

Kihívta őket a házból,hogy be tudja rakni a takarót,de a kutyánk maga után húzta hátsó két lábát.Behoztuk a házba,és takarók közé fektettük.Három órán keresztül vonyított,mi folyamatosan nyugtatgattuk,és simogattuk.

Anya és apa hívta az állatorvost,aki benyugtatózta,és egy csomó pénzt kért a semmiért(nem mintha sajnáltuk volna a kutyára a pénzt).Én már fent aludtam,és éjfél körül a húgom sírva jött be a szobámba,hogy el lett altatva a kutya,mert gyógyíthatatlan volt,és szenvedett.

Én csak magamban sírtam,mert tudtam,hogy ez így jobb neki,viszont belül tomboltam szomorúságomban.Nem akartam,hogy a húgom még szomorúbb legyen.Márciusban új kutya után kezdtünk keresgélni,hogy Hugó,a bullmasztiff ne legyen egyedül.Március 31-én született meg a kiválasztott törpeschnauzer,és május végén hozhattuk is.

Csakhogy amikor a húgomat hoztuk haza hegedűről láttam anyán,hogy valami nagyon nem stimmel.A szeme vizenyes volt,mintha sírni készülne.Előtte elmondta,hogy Hugót apa vérvételre vitte,hogy megnézzék,segített-e a kullancs elleni szer.Anya sírva elmondta,hogy Hugó nem jön többet haza,a vörösvérsejtjei elkezdték pusztítani magukat.

Így mint nagy kutyabarát család kutya nélkül maradtunk.

Mostmár viszont itt van nekünk a két törpesnaci: Piszke(10 hónapos) és Mokka (4 hónapos).

Mokka viszont valami oltásra allergiás volt,és ő is majdnem meghalt,de szerencsére most már él és virul!

ÉS HA ESETLEG ÚJ KUTYÁT AKARNÁL,NE SIESD EL A DOLGOT,BÁNATODBAN LEHET,HOGY ROSSZUL DÖNTESZ,VÁR EGY-KÉT HÓNAPOT,ÉS AKKOR KEZDJ EL KERESGÉLNI!!!

2013. febr. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Részvètem!:(

Tavaj decemberben, pont karácsony előtt halt meg a bernáthegyink. Nagyon szomorú voltam sokat sírtam miatta. Rá egy hónapra (januàrban) elcsavargott a másik két kutyánk egy golden és a bernáthegyi kölyke. Nagyszerű, 3kutyát vesztettünk el 1hónap alatt. Nagyon össze voltam törve minden jel arra mutatott, hogy egyik sem jön többé haza. Két nappal később a keverèk kutyánk hazajött. Ő volt az én támaszom mert mindkét elvesztett kutyámból volt benne egy kicsi. Szegénykém nagyon összetört hogy elhagyta az anyja, apja. Èjjelente nagyon félt kint, tudtuk ez nem mehet így tovább. Ellátogattunk a közeli menhelyre csak nézelődni ès találtunk egy szinte ugyan olyan kutyát. Egyszerűen nem volt szívünk otthagyni, tudván miken ment keresztül elhoztuk. Az itthoni kutyák úgy örültek neki mint majom a farkának.:) Nagyon jól beilleszkedett. Azóta csatlakozott a "falkánkhoz" még egy kutya. Felejteni nem tudok, nem is akarok megköszöntem mind két kutyámnak a csodálatos éveket és most négy kutyussal élünk boldogon.:) Nagyon nehéz volt azaz időszak de be kellett látnom, hogy talpra kell állnom ès mindennek menni kell tovább. Hisz mindig is velem voltak és velem is fognak maradni.:)

2013. febr. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!