Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Romániába szeretnék utazni...

Nannou kérdése:

Romániába szeretnék utazni vonattal és magammal vinném kistestű (Bichon) kutyámat. Hogyan lehetséges? Az útlevél szükségességével tisztában vagyok, inkább a vonattal való nemzetközi utazás foglalkoztat.

Figyelt kérdés
Jegy nemzetközi viszonylatban, román jegyvizsgálók hozzáállása, ha csak IC vonatok mennek, hogyan oldható meg a szállítás?

2013. nov. 25. 14:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves Valletta, félreértesz... én a HATÁRRÓL írtam. Pont a K-Kárpátokban jártam én is, és épp az ellenkezőjét tapasztaltam annak, mint ami a határon fogad.


Tehát a K-Kárpátokban és sok-sok erdélyi FALUBAN sokféle nép békében él, román, cigány, magyar, örmény, zsidó, szász, magyar....


A városokban kell nagyon vigyázni, meg a román határőrökkel - a másik véglet...

2013. nov. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
A kommunikációs gátakról meg annyit, h VÁROSOKBAN ÉS A HATÁRON a román hivatalnokok csőrét legfőképp az b.assza, ha egy magyar ember nem tud románul. Ez nekik jó ok arra, h agresszíven visszaéljenek hatalmukkal, akár kirabolják a magyarokat.
2013. nov. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Valletta ***** válasza:
100%

És ahhoz, hogy Magyarországról elutazzak Románia egy távoli csücskébe és vissza, nem kell átkelnem a határon kétszer is?

Voltam még egy párszor vonattal, éjszaka, de csak Aradig, soha semmi említése méltó nem történt. Ha kocsival megyünk is csak viccelődni szoktak a határon, hogy hogyhogy én magyar vagyok, az emberem meg román. A kutyára rá se néznek, nemhogy az útlevelet kinyissák.

2013. nov. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Idő közben lezajlott az utazás. Tapasztalatom: állathordozóban bármilyen állatot lehet ingyenesen szállítani, akár IC-n is, nemzetközi forgalomban. Az útlevelet megcsináltattam, de ahogyan azt előttem is említették, senki sem törődött vele, ki sem nyitották, el sem kérték. A határátlépés úgy zajlott, mint egyébként, semmi különöset nem tapasztaltam.
2014. jan. 13. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!