Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?

Milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés
Kezdő kutyatartó vagyok, már régebben volt magyar vizslám, most viszont valami zömökebb állatot szeretnék, itt gondolok az Amstaffra, vagy az Amerikai Bulldogra. Könnyen tanítható kutyát szeretnék, akivel sokat lehet foglalkozni, akár napi 4-5 órát is. Hely bőven van, viszont kinti kutya lenne, de külön fűtött épületrészben is lakhatna, csak a házban nem lehet családtag allergiája miatt tartani. Milyen kutya javasolt?
2013. nov. 25. 20:43
 1/7 anonim válasza:
0%
palota pincsi? XD
2013. nov. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kutyaiskola mellett akár stafford is.


De ott van a staffbull is,a bullterrier,angol bulldog,cane corso,argentin dog...Ezek elég masszív kutyák,de nem ajánlott mindenkinek.Nem magyar vizsla kategória egyik sem.


Plusz árban is van különbség..amstaffot 100 ezerért már kapsz,még pl. cane corso 150-200,de a bullterrier is 180 az egyik kennelben.

Illetve az argentin dog,cane corso már egy 10-sel többet nyom kilóban,vagy akár 15-tel is,tehát a pénztárcát is jobban ki kell nyitni minden téren.(Ház,táp,orvosi költség,stb.)


Így,hogy nem lehet a családdal,így viszont nem ajánlanám nagyon az amstaffot,mert számára büntetés,ha el van zárva mindenkitől.


Amúgy,ha allergia miatt nem mehet be,de az udvaron van,meg ti foglalkoztok vele,az allergiája ugyanúgy kijön annak a családtagnak.Ez kb. 95%,utána meg nem lenne valami jó,emiatt elpasszolni a kutyát...


Szerintem gondoljátok át még,illetve (gondolom te gyerek vagy a családban) várd meg amíg elköltözöl.


Amúgy ezek mind zömmel makacs kutyák,határozottság és következetesség szükségeltetik.Így a kutyaiskola nagyon ajánlott,főleg hogy magyar vizslád volt.Nem egy kategória.Mindkettőnek megvan a szépsége,de nem igazán hasonlíthatóak össze.

2013. nov. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az allergiás családtag csak jövő nyárig lesz itt, az még egy fél év, szóval az a probléma megoldva, szóval a kutya már velünk is lehet. Hát 17 éves vagyok, de eddig csak vizsláim voltak, velük nőttem fel 2 éves korom óta, az elmúlt 2 évben én gondoztam őket, én fizettem őket, szóval már úgy ismerem az állatokat, viszont most, hogy ők nincsenek, valami masszív kutyát szeretnék.

Az lenne a kérdésem, hogy 30-35 ezer forintos árkategóriában vannak oltott amstaff, esetleg bulldog kiskutyák tenyésztőtől? Mert jelenleg ennyi pénzem van, felszerelés az már van, azt tudtam szerezni:/

2013. nov. 25. 21:50
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs...Még hobbi célra ivartalanítási kötelezettséggel is talán 80 ezer.

Egyszerűen 30-35 ezerből nem tudják biztosítani a kutyának az egészséges élet alapjait.Amibe ugye a szülők is beletartoznak.

Csak az oltások,kaja,féregtelenítés és a chip kb. 20-30 ezer ft/kölyök,és akkor a járulékos költségek,na meg az anyakutya és a garancia a kölykök egészségére,amit ugye előzetes szűrésekkel igazolnak.Azok darabonként 25-30 ezrek,az amstaffnál 2 szűrés kötelező (dp+ataxia) ez máris 50-60 ezer...A kiállítás ára,a felkészülés,a táp,az orvosi költség + az alom felnevelése.Igazából még ha 80-100 ezerért is ad egy kölyköt,akkor is baromira mínuszban van a tenyésztő.De ő ugye nem a pénzért csinálja.


Ha úgyis elköltözik,akkor azt ajánlom,addig gyűjtögess még,mert a kutyaiskola sem olcsó,ráadásul gondolom kölyökkutyát akarsz,azt nem rakhatod ki.Fűtött épületbe sem rakhatod ki,mert még veletek kell lennie a szocializáció miatt.Ráadásul egy tenyésztő sem fog neked kölyköt adni,ha nem a családdal nőne fel.


Ha nem akarsz gyűjtögetni,akkor érdeklődj a fajtamentőknél,ott bőven van kutya,bár elég szigorú a követelés a leendő gazdiktól,de ez teljesen érthető.

Plusz azok általában felnőtt kutyák,így már kiismerték őket.De a fajtamentők sem adnak kintre kutyát,csak kinti-benti tartással,azaz hogy akkor megy be hozzátok a házba,amikor akar.


Várd meg még elköltözik,nyáron egyébként is egyszerűbb,mert suliba szünet van,és addigra pénzed is lesz.

2013. nov. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Huhha. Hat nyarra lenne max 40-45 ezer forintom, de abbol sajnos ezek szerint nem jon ki, pedig ez nagy almom volt. Azert koszonom szepen :/
2013. nov. 25. 22:13
 6/7 anonim ***** válasza:

Ambullt mi 90-ért vettünk de ő már idősebb volt azért volt olcsóbb valamennyivel.


Az hogy volt vizslád 17évesen nem meghatározó szerintem ha csak nem te nevelted 7éves korodtól :D


Ezek a kutyák mindmind nagyon nehezek, következetesség nagyon fontos náluk.. Mind hajlamosak vadászni a kutyákra, ha nem jól vannak szocializálva esetleg.


Amúgy anyagilag tényleg ilyen 100-300között vannak ezek a kutyák..


Viszont ahogy írták kinti tartásra nem igazán alkalmasak. Nekem az ambulljaim ilyenkor(0-1fok alatt) már kabátban sétálgatnak... mert ha nem aktívan mozognak akkor dideregnek ^^

2013. nov. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed tenyésztett kutyára, akkor nézd meg a fajtamentőket. Náluk legalább fel tudod mérni, hogy valóban fel vagy-e készülve ezekre a kutyákra.

Nézd meg a környéketeken lévő kutyasulik árait. Biztos rá fogsz szorulni a sulira, jobb tudni előre, mivel számolj.


Azért 17 évesen még nem olyan gáz, ha várnod kell az álom beteljesüléséig még pár évet.

2013. nov. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!