Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan zajlik egy szuka kutya...

Hogyan zajlik egy szuka kutya ivartalanítása?

Figyelt kérdés
Mennyi időbe telik? A műtét utáni felépülés mennyi idő? Hogyan vittétek le eü sétára? Lépcsőzés árt neki?
2013. nov. 25. 18:07
 1/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Amint kimegy az altató hatása, már teljesen jól működik. A lépcsőzés attól függ, mekkora kutyus és milyen magasra kell menni. 8. emeletre ne szaladjon fel egy tacskó, de egy közepes kutyának 1-2 emelet nem számít.
2013. nov. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
3-ikon lakunk, nincs lift. Közepes termetű keverék. Persze az állatorvost is megkérdezem majd ,de tudni szeretném mire számítsak. Eléggé ideges vagyok. Műtét után az utazni lehet vele? Kocsi hátsó ülésén kb másfél órát. Van egy állatorvos vidéken, akit ismerünk és megbízunk benne. Pesten még csak egynél voltunk, az ő kezei közé inkább nem vinném. Pesten tudtok ajánlani tapasztalt állatorvost?
2013. nov. 25. 18:55
 3/9 Akiteki ***** válasza:
Persze, hogy lehet utazni. Még félkómás lesz aznap, fel sem ébred. Merre laksz Pesten?
2013. nov. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Városliget mellett lakunk. :)
2013. nov. 25. 19:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Onnan gyalog sincs messze az állatorvosi egyetem, ott azért vannak jó orvosok.

Én egy gennyes méhgyulladásos kutya ivartalanításán voltam bent egyszer.

Normális rendelőben, ahol géppel altatnak ez úgy néz ki, hogy előbb kap egy bódító injekciót, aztán bekötnek egy csövet a légcsőbe, és azon keresztül gázzal altatják, és folyamatosan figyelik géppel a keringést, meg a hőt, meg minden fontos adatot.

Hanyatt a 4 lábánál fogva kikötözik a műtőasztalhoz. Felvágják a hasfalat, és eltávolítják méhet, illetve a petefészkeket.

Ezután összevarják, a belső varratokat felszívódó cérnával, a külsőt majd ki kell venni.

A rendelőben megvárják a teljes ébredést, hogy ne legyen komlikáció, és utána kap egy tölcsért, egy kis antibiotikumot és fájdalomcsillapítót, és visszaadják.

Aznap még sokat fog aludni, úgyhogy emiatt utaznhatnál vele, de óvatosan vezess, mert a friss sebnek a hirtelen mozdulatok nem tesznek azért jót.

Kapsz otthonra antibiotikumot, meg fájdalomcsillapítót, utóbbival azért csínján. 10 nap múlva varratszedés.

A három emelet azért elsőre nem biztos, hogy fog menni, az első pár nap lehet ilyen szempontból bajos. Három nap után meg kutyabaja se lesz :)

2013. nov. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
Majdnem mindent jól írtál, még az egyetem is jó hely. Kis kiegészítés: Nem varrják felszívódóval a belső varratokat, az nagy gáz lenne. Azok a varratok szépen benn maradnak.
2013. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Akiteki ne írj már hülyeséget! Azért szívódik fel pár hónap után mert bent marad!

Kérdező! A lépcsőzéssel óvatosan! Varrat szedésig pedig ne engedd el a kutyát a pórázról. Futkosást mellőzzétek, mert ha kiszakadnak a varratok, az nagy gáz!

2013. nov. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 -Evetke- ***** válasza:
nekem is középtermetű, kislány, keverék kutyám van, majd januárban készülök ivartalanításra (rendesen félek tőle, amúgy - mármint a műtéttől). De az izületvédelem érdekében lépcsőzni amúgy sem engedem, hősiesen cipelem a lépcsőn.
2013. nov. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Majd kérdezd meg az orvosod. 4 év után is ki tudom tapogatni a varratokat a pocijukban.
2013. nov. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!