Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyat belehet szoktatni a...

Lory86 kérdése:

Kiskutyat belehet szoktatni a kenelbe?

Figyelt kérdés

Sziasztok kaptam egy 8 hetes stafford kolyket.Kerdesem az lenne h megfogja valaha is szokni a benti kennelt?A meretei 100x50 es 70cm magas a kennel.

Tudom h meg az anya mellet lenne a helye de sajnos aki meg akart lepni vele az ezt nem tudta.Sajna mikor meloba vagyok akkor nem tudom kint hagyni a szobaban mert mindent megfog ragni ezrt szeretnem mihamar beszoktatni a kennelbe



2013. nov. 25. 14:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

8 hetesen lehet őket elválasztani az anyjuktól :)

Igen, meg fogja szokni a szobakennelt, kapja ott a kajáját, dobj be neki jutalomfalatot, menjen be érte magától, amennyire lehet, játszhatsz is bent vele. A lényeg, hogy jó dologgal kösse össze és fokozatosan szoktasd be!

2013. nov. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha teljes műszakokat nyom majd le benne,bele fog buggyanni az unalomba.De be lehet szoktatni,az menni fog.
2013. nov. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

8 hetes kölyöknak napi 8-10 órákat kéne boxban lennie? Ember, annyi idősen a kutya ennyi idő alatt legalább kétszer pisil, egyszer kakil, és egyszer eszik.

Amennyiben ezt mind egy boxba zárva kell elvégeznie, hogy utána a pisijében és a kakijában tapicskolhasson a nap hátra levő részében, akkor mindig is utálni fogja. Ugyanis ez borzasztó lehet neki.


Az én kutyám 4 hónapos, imádja a boxot, de 4-5 óránál többet még sose volt bent.

2013. nov. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, jol irja az utolso, 4-5 ora maximum, amit meg jol elvisel. Enyem is szereti a boxot, de ha sokaig bezarnam, megbolondulna az unalomtol.

En is munka miatt szoktattam bele, de egyikonk hazaugrik, es max.4-5 ora utan kiengedi szaladgalni, inni, wc-zni.

Nem tudsz valakit megkerni, hogy segitsen ebben?

2013. nov. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Az enyém is szobakennelben van kb 10-11 hetes kora óta (egyszer csinált be a ketrecbe, az kb olyan volt, mintha felrobbant volna de azóta semmi). 8 órában dolgozom, plusz 1-1 óra utazás, és láss csodát semmi baja a kutyának, nincs bekattanva, ugyanis amíg nem vagyok otthon a kutya nem a falat bámulja, hanem szunyál. Reggel indulás előtt ki van engedve, és ahogy hazaérek akkor is. Estére magától megy be aludni kb este 11 felé. A kajáját kapja bent, minden nap legyen neki más rágóka, de mindig csak egy. Legyen friss vize egész nap, kaját egyelőre napi 3x, ha nem eszi meg, elég 2x de rendszeres legyen, mindig ugyanakkor. Kapja bent a kaját, a ketrecet soha ne használd büntetésnek! Mindig jól mozgasd le.
2013. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
utolsó: 11 hetes kutya nem bír ki 10 órát ürítés nélkül, ez biztos...
2013. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet kapni olyasfajta szobai karámot/hálót, amit a nyusziknál szoktak használni. Nincs teteje meg alja, csak oldala és viszonylag nagyobb a területe. Nézd meg, szerintem abban jobb dolga lenne, amíg ilyen kicsi. Abba kutyapelenkát is le tudsz rakni, és akkor mégis elválasztod a pisilőhelyét attól, ahol alszik meg eszik. Próbáld ki a tölthetős kongot rágókának, tegyél is bele kaját, azzal lefoglalja magát.
2013. nov. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Alltalaban ugy egyszere 5-6 orat marad bent,mert delben hazza tudok szaladni es kiengedni...Este beszokott menni magatol ,es a kajat ott kapja.
2013. nov. 25. 18:25
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg attol tartok picit h a bezartsag nehogy befojasolja majd a nagykori viselkedeset...
2013. nov. 25. 18:28
 10/10 anonim ***** válasza:
#6 akkor az enyém csodakutya.
2013. nov. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!