Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnálom a kutyámat kint,...

Sajnálom a kutyámat kint, ebben a hidegben? Fázhat?

Figyelt kérdés
Kuvasz keverék kutyám van,hatalmas szőrrel és most télre némi plusz zsírréteggel...Olyan,mint egy kis hógolyó,elég gömböc.A háza vályogból van,alul beton van,azon parketta és azon pléd.Tudom,hogy mind a kuvasz,mind a szamojéd(az a másik szülő)bírja a hideget,mégis,ma is olyan pokolian erős,jeges szél fújt,hogy el sem tudom képzeni,hogy viseli.Én konkrétan öt perc után szétfagytam,el nem tudom képzelni,mi lesz,ha mínusz-tizenakárhány bejön.A házba be nem hozhatom,itt megsülne mert a kandallóval fűtünk nagyon,tehát ez is szenvedés lenne neki.A másik kutyám(rövidszőrű)a pincében,a kazán mellett alszik a macskával együtt,de a hármat összezárni már megint nem jó ötlet.Ráadásul a kuvi keverék sokat is van,,házon kívül",mindig intézkedik,ugat,s nem is fiatal már.Aggódom.Mi a véleményetek?
2013. nov. 26. 20:37
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
amikor bejönnek a nagy hidegek, béleld ki szalmával jól a házát. De ha reggel beletursz a szőrébe, érezni fogod, hogy jó meleg.
2013. nov. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szamojéd akár -35 fokot is eltűr,a kuvasz határa pedig -20,-25 fok körül lehet.Most pedig leghidegebb -5 fok volt,igy aggodalomra semmi ok.A kutyának ez meg sem árt,főleg a szamojédnak.Mi nem birjuk annyira a hideget,és erre még nem volt felkészülve a szervezetünk,ezért természetes,hogy te megfagytál :P
2013. nov. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%
A kutyaházat helyezzétek vmi lábra, raklapra, téglára, tegyetek bele dús szalmát, az ajtajára hőfogó függönyt...ennél többre nincs szüksége :)
2013. nov. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!Kicsit megnyugodtam.A kutyaház sajnos nem mobil,betonozott alja van,arra épült a vályogházikó.Most ugyan pléd van bent,de a szalma is jó ötlet,a függöny pedig pláne.Bár nem tudom,olyat hol lehet szerezni?
2013. nov. 27. 00:35
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Neten lehet rendelni pl itt: [link]
2013. nov. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem fázik ilyen időben.


A szalma jó ötlet, éppen ma reggel volt a TV-ben egy kutyás műsorban.


A hőfogó függöny pedig a szokásos átlátszó legyen.

2013. nov. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szalmával, esetleg régi rongyokkal kibélelni. Egyébkét nem fázik szerintem. a mi kis spánielünk is kint van nappal. Éjjelre már lemegy a pincébe de inkább kint van:)
2013. nov. 27. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer mindenkinek :) Már megvan a függöny,méretre vágattuk,eltették nekünk mert holnap tudunk érte menni-átlátszó,hőszigetelő:)
2013. nov. 27. 16:51
 9/9 anonim ***** válasza:
a kuvaszok nem fáznak kibélelt ólban. ismerek olyan embert, hogy láncrakötve tartja a kuvaszt és se rongy, se szőnyeg, se szalma az ólban. hát elég ramatyul néz ki az az öreg kuvasz. tépkedett, hiányos a bundája is, kevés szőre van.
2013. dec. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!