Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hova tegyem, vagy mit tennétek...

Hova tegyem, vagy mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Borzalmas 2 hónapon vagyok túl,párommal 3 év után úgy néz ki,hogy vége a dolognak.Viszont már összeköltöztünk (én hozzájuk) és van egy 2 éves kutyánk.Én hazaköltöztem,mert nincs hova mennem (200 km-re (ex)pároméktól),a kutyát egyelőre ott hagytam,mert itt nincs hova tennem.

Elvileg közös kutya,de inkább az enyém,ő egyébként sem foglalkozott valami sokat vele.Viszont most,hogy eljöttem végképp alig foglalkoznak vele,egész nap be van zárva,és 1-2 órára engedik ki max,de akkor se csinálnak vele semmit.Sétálni nem is tudom mikor vitték utoljára...


Nem akarom őt ott hagyni,pénzt is én küldtem kajára,mert ők nem vettek volna neki normális tápot,csak valami teszkós sz_rt.

Viszont itthon anyukámék emeletes házban laknak és van egy cicájuk,aki retteg a kutyáktól.A kutya sem szereti egyébként a macskákat.Plusz anya se apa se akarja,hogy idehozzam a kutyát.


Ott hagyni nem akarom.Nagytestű ivartalanított kan kutyáról van szó.30-32 kg.Keverék.

Anyámékat nem lehet meggyőzni,albérletbe egyelőre nem tudok menni,mert itt még csak most találtam munkát kb. 2 hete.

Mit tennétek a helyemben?


2013. nov. 29. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem 2 lehetőséged van, ha a kutya érdekeit nézed.


1. kitűzöl egy határidőt, mondjuk 2 hónap, ameddig megpróbálod rendezni az életed úgy, hogy találsz albérletet, ahova viheted és akkor elhozod magadhoz. ha ez nem jön össze 2-3 hónap alatt (annyit azért nyilván kibír ott, csak jobb, mint egy menhelyen mondjuk), akkor a 2-es pont lép életbe.


2. megpróbálsz neki új gazdát keresni. hirdeted mindenhol és minden ismerősödet megkérdezed, hogy nem fogadná-e be.


én ezt csinálnám, vagy akár megpróbálnék a közelemben ideiglenes megoldást találni, egy ismerősnél aki hajlandó ideiglenesen befogadni, amíg rendezed a sorod.

2013. nov. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.A helyzet már 2 hónapja ez,csak eddig munkám sem volt.Szóval a kutya már 2 hónapja így él,ezért nem tudom még 1-2 hónap mennyire lenne jó neki?


Iszonyat lelkiismeret furdalásom van miatta,meg az egész helyzet miatt.hogy ő nem tehet semmiről,de mégis ő szívja meg.


Nagyon meggyötörné,ha még 2 hónapig így kellene lennie?


Már keresgéltem itt helyben befogadót,de eddig nem jutottam eredményre :/ Mindenkinél van már kutya és azok többnyire nem szociálisak más kutyákkal.Pedig az enyém mindenkivel el van :(

2013. nov. 29. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
a kutya kölyökkora óta volt veletek? még 2 hónapot kellene kibírnia ott és aztán eltudnál menni albérletbe? Nem lehetne megpróbálni összebarátkoztatni a macskával?
2013. nov. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Velünk van 8 hetes kora óta.A cicával van nagyobb gond,retteg a kutyáktól,anya barátnőjének toy uszkárja van,teljesen cicabarát,de a miénk tőle is retteg.

Valamint a nagyobb gond,hogy anyám is retteg a kutyáktól.Kicsi korában megkergette egy boxer,azóta a nagyobb testű kutyáktól retteg.Ez 40 éve fennálló probléma,nem akarja kezelni,neki így jó...

2013. nov. 30. 00:17
 5/6 anonim ***** válasza:
és esetleg olyan kitétellel, hogy amíg nem találsz albérletet a kutya csak a szobádban van? ha tudod eleget sétáltatni, akkor elvan egy szobában is, nem érintkezik se anyáddal, se a macskával. hm?
2013. nov. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ez jó ötlet! amúgy hol laksz?
2013. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!