Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék amerikai staffordshi...

Xxx96xxx kérdése:

Szeretnék amerikai staffordshire terrier kutyust .9hetesen hoznám el 16 éves vagyok mit gondoltok helyes egy ilyen kutya?

Figyelt kérdés
Bosco lenne a neve kan ! tigris csikós fehér foltokkal! Kérdésem még etetése ? nevelése? mozgás igénye ? agresszió dominancia szintje ? és van nekem 2 kutyusom még Tacsi magyar vizsla keverék .. és egy palota pincsi .. és 2 éves kis tesó aki imádja a kutyukat !! 16 /fiú vagyok
2013. nov. 29. 22:09
1 2
 1/15 anonim válasza:

Szia.

Nagyobb testű ez a fajta sokat eszik.

Mozgás igénye is nagy. A másik kutyusoknak milyen természete van? de a stafinak a természete nevelés kérdése

2013. nov. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szerintem nagy felelősség egy terrier tartása, mert rengeteg mozgásra és határozott nevelésre van szükségük.

főleg a kanokra ez még inkább igaz.

az anyagi oldaláról ne is beszéljünk, hogy mennyibe kerül egy ilyen kutya tartása.

szóval, én inkább még várnék egy darabig egy ilyen kutya tartásával a helyedben.

2013. nov. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
először is, ezt talán a szüleiddel kéne megbeszélned, ők engedik a harmadik kutyát?
2013. nov. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

bocsi az offért, de a tacsi-magyar vizsla mixre nagyon kíváncsi lennék!! :D Tudsz kirakni róla egy képet, vagy küldeni üziben? :)


Egyébként az amstaff természete tényleg a neveléstől függ. Ha van érzéked a kutyákhoz, akkor nem lesz gond. Van egy ismerősöm akik, elakarják ajándékozni az 1 éves amstafjukat mert nem bírnak vele, sok nekik. De mondjuk ők tipikusan azok az emberek akik csak azért választották ezt a fajtát mert jól néz ki. Magáról a fajtáról, meg alapjában véve arról, hogy mégis hogy kell egy kutyát nevelni gőzük sincs.

De ahogy látom te kellően érdeklődsz a téma iránt szóval menni fog az! :)

2013. nov. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia! Sok időt vesz igénybe a nevelése. Olykor akaratosak tudnak lenni, néha pedig engedelmesek. Határozottan kell őket nevelni, máskülönben azt hiszi a kutya, hogy ő a főnök. És tényleg! A falkavezérséget a nevelés első pillanatától kezdve tudatni kell a kutyával. ;) Különösen ha kan. De ha valóban szánsz rá elég időt és energiát, és esetleg a csalálod is besegít néha, valószínűleg menni fog!

Nagy mozgásigényű kutya. Fontos, hogy legyen hol mozognia. ;) Az agresszió sok mindentől függ, pl.: honnan van a kutya(szaporító vagy tenyésztő), mennyire van megnevelve... De leginkább a neveléstől függ... Viszonylag nagy méretű kutya, így elég sokat eszik, de szerintem nem lehet olyan rettentő sok, mint mondjuk egy Kaukázusi juhászkutyának! ;) Remélem tudtam segíteni! Sok sikert a leendő kutyádhoz! :)

2013. nov. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm egy éve tanulmányozom a kutyus fajtáját tenyésztővel is beszéltem foglalkozom a témával is ! sok kritika ért engem de szeretem ezeket a kutyákat anyagi okoktól nem félek ösztöndíjból etetés meg tanítás lesz ! :D a másik kettő kutyus természete inkább izgatott mint nyugodt :P :D
2013. nov. 29. 22:48
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Honnan veszed?

Etetése drága,nevelése "nehéz" mozgásigénye hatalmas.

Egyik kutya sem születik agresszívnak,tehát ha az is lesz,az a te hibád.

A dominancia pedig már az alomban előjön,ezért kell többször elmenni meglátogatni az almot és kiválasztani a neked megfelelő dominancia szinttel rendelkező egyedet.Azaz nem szín alapján döntünk.


Ha a másik 2 kutya jól szocializált,akkor nincs probléma.Plusz nem írtad milyen neműek,de ha 3 kanról van szó az már gáz.Ha meg van szuka köztük,akkor azt ivartalanítani kell.


Egyébként ha jó helyről veszed,az legalább 100 ezer ft-ba kerül,ha pedig valami haverodtól vagy apródról expresszől,akkor készülj fel a betegségek kezelésére is,valamint az se biztos,hogy felnőttként staffinak fog kinézni...

2 kutyámból az egyik "olcsó" helyről való kan stafford..havi 20 ezer csak a gyógyszere és még csak 2 éves.SOHA nem veszek többé szaporítós kutyát..Sajnos én sem néztem utána előtte,és megvettem.A kutya is szenved én meg fizetek,mintha kötelező lenne..

2013. nov. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
1 kan és egy szuka a másik minek gyógyszerezed ? szukánk ki van ivartalanítva biztos tenyésztőtől (kennelből ..)
2013. nov. 29. 22:55
 9/15 anonim ***** válasza:
mutatsz képet a tacsi-magyar vizsla keverékről? :)
2013. nov. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Diszpláziás és asztmás...valamint allergiás ezért speckó tápot eszik.Ivartalaníttattam,akkor derült ki,hogy a vér alvadással is baja van,illetve valamilyen gyógyszer allergiája is lehet,mert ivartalanítás után komplikáció történt.


Csak jó helyről vegyél kutyát! Szűrt szülőktől,garanciával...

2013. nov. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!