Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az német juhászkutya, vagy az...

Az német juhászkutya, vagy az amerikai staffordshire terrier a népszerűbb fajta?

Figyelt kérdés
Az utóbbi időben észrevettem, mikor megyek az utcán egyre gyakrabban találkozok ezzel a fajtával. Ugyanez érvényes a kutyasulira, illetve a kutyakiállításokra is. Tudom, vagyis sejtem a magyarázatát ennek a dolognak, ha gondoljátok leírhatjátok ezt is. Engem inkább az érdekelne, hogy itt csak egy divat hullám söpör végig a kutyás társadalmunkon, vagy le fogják, esetleg le is taszították már a trónjáról a német juhászkutyát?

2013. nov. 23. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Én több steffel találkozok, mint német juhásszal. A legtöbb steff neveletlen, 'csak vagánykodok' kutya. Sajnos (amúgy jól nevelhető, aranyos kutyák,ha jól neveli a gazda). A német juhászok is eléggé divat fajta (a legtöbbje), sajnos robbanékonynak tenyésztik őket (csapott segg=rövidebb hátsó, mint első lábak), ami azt hozza magával, hogy idősebb korukra csípőproblémáik lesznek. Szerintem eléggé 'elrontották' mindkét fajtát. A steff megítélését, és a német juhászok élettartamát/egészségét... :(
2013. nov. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A staffok zöme szaporítótól származik,mert nagy divat lett ilyen kutyával keménykedni.Az nj elég régi "tradícionális" kutya,sokféle feladatot ellát a mai napig.A nj-t egy "örök klasszikusnak" mondanám,még a staffok "idény" kutyák.


De volt rosszabb is,pár éve sokkal több staff volt,az utóbbi 1 évben,mintha csillapodna a dolog.Most a husky és alaszkai malamut (mert különbséget se tudnak tenni köztük..)kezdenek divatba jönni,illetve a "mini" kutyák is aratnak még...

2013. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Az eddig válaszolóknak:

Egyszer elgondolkodtam rajta, hogy hol tartana a mai staffordshire terrier állomány Magyarországon, ha kutyák többsége tenyésztőtől származna, egészséges fizikai és/vagy pszichikai állapotban lenne? Továbbá ha a gazdik a kutya kigyúrására szánt időből, mondjuk napi 5 percet az alapmunkafázisok begyakorlására, fejlesztésére és tökéletesítésére szánna. Vagy megnézni a gooogle keresőben az izmos stafik képei mellett, hogy a fajta valódi hősei miképpen is festenek mostanság.

Tudom, hogy a kutya azért van, hogy kiszolgálja az embert és annak minden, általa kielégíthető igényét és kívánságát. Ez igaz fordítva is? -> Igen

(önkritika: Tudom, nagy álmodozó vagyok, szóval, ne rágjatok be rám légyszi, amiért ilyen egyszerűek a jövőképeim)

Várom a továbbbi válaszokat!

2013. nov. 24. 00:19
 4/9 anonim ***** válasza:
A nj.már nagyon régen nem divat.Most stafi az általános kiegészítő kellék.Ha pasi vagy és nagyon de nagyon keményke,ilyen kutyával feszítesz az utcán.
2013. nov. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
Igen, divatkutya lett a stafi. De én maradok a rotinál. :)
2013. nov. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen, divat a staffi, de már "kifutóban". Most valóban a szánhúzók kezdenek előjönni, meg az akita már csak a Hacsi filmnek köszönhetően is. Egyébként a felvetésed miszerint "minden kutya tenyésztőtől származna stb" sajnos minden más fajtára is igaz, amik az utóbbi időben divathullám áldozatai lettek, pl beagle, vizsla, roti, dobi, nj, yorki stb... Engem mint staffi gazdát nagyon elkeserít amit ezzel a fajtával művelnek mostanság, pláne hogy ha lecseng és már nem lehet majd vele menőzni, mind megy az utcára...
2013. nov. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, az eddigi válaszokat.

Azonban, szeretnék még egy kérdést feltenni, az alaptémához többé-kevésbé kapcsolódva.

Nézegettem, több kutyafajtának, a képeit. Név szerint: Német dog, Dobermann, Német boxer, Rottweiler, Óriás schnauzer.

Ezek a kutyák, nem is olyan régen, talán még 15 év ezelőtt, fénykorukat éltek. Kiváló képességű és extrém fizikai állapotban lévő állatok. De jött valami. Talán a német juhászkutya két típusra szakadása, ami előbb vagy utóbb azon a tenyésztési irányvonalon elkerülhetetlen lett volna előbb vagy utóbb. Szükséges rossz.

Ezt utánozva elkezdték ezeket a fajtákat is két típusra bontani. Vajon a staffira is ez a sors vár, hogy tenyésztői vagy szaporítói (a többség) elkezdik) két szempont alapján szelektálni?

2013. nov. 25. 10:26
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát a staffok ilyen szempontból szerencsés helyzetben vannak, mivel ők bizonyos szempontból a pitek show vonalú testvérei:) Én nem tartok attól, hogy a staffik olyan mérvű "elfajzáson" menjenek keresztül, mint a németjucik (ezúton is elnézést a show nj szerelmeseitől) De ha már itt tartunk a bullterriereket is nagyon elcsúnyították, lassan már olyan kos feje van egyik-másiknak, hogy borzasztó, pedig régen ők sem így indultak... Meg van pár boxer ill ez igaz az összes nyomott orrú fajtára, hogy némelyik már levegőt is alig kap, úgy eltorzították őket.
2013. nov. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A staffik ha úgy vesszük alapból szelektáltak,mert kb. a "pitek show színvonala" az amstaff...Szerintem ezt nem lehet (és remélem is,hogy nem lehet) jobban szelektálni.
2013. nov. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!